*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Miki...printzesa ta este superba...si vezi ca iti faci ganduri degeaba...
si ce incruntata sta ea..parca ti-ar zice .."vezi ca pot!"



Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

mai fetelor eu am primit de la o prietena o scoica auto pentru bebelusa dar nu stiu parca mi-e teama sa o pun in ea voi ce ziceti? mi se pare ca nu prea sta confortabil .
am vazut ca voi ati comandat mai multe fete acel centru de acticvitate pentru bebei cat costa ? daca nu va suparati , Maria mea este inebunita dupa carsuselul care il are agatat deasupra patutului dar m-am saturat sa tot invart la el
am mai pus cateva poze .

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Nunta
Poze Botez Maria
Poze Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Pupam zuzicile.

Miki... wow ce frumoasa fata ai!!!! Ce grasunica... si ce dulce e ea in pozica cu..capul sus, incruntata!!Parca ar zice.."hai mai tati, ma ajuti sau doar te uiti la mine?"

Mirikut!!! Daca-ti prind vreodata baietii, daca nu ii iau la pufulit si dragalit, de saracii n-or sa mai stie de ei!!! Cat de dulci sunt, Doamne!!!!

Alinush, scumpa, draga noastra... imi pare atat de rau sa citesc ca treci prin asa ceva. Nici nu stiu ce sa iti spun, sincer...caci si eu am o experienta tare nasoala (cu fostul iubit) la activ... tot cu o fosta de-a lui .Bine ca la mine s-a terminat, caci rau ajunsesem.
Sper din inima sa se rezolve intr-un fel cat mai bine pentru tine si puiutii tai.

Gina draga...cat ma bucur ca lupta a luat sfarsit.Te pup dulce si te-mbratisez cu drag.Sa creasca mare si frumos, cuminte si sanatos dragul David-Steven.

Mitsule si celelalte fete care mi-ati raspuns referitor la baitza si cojite... va multumesc frumos frumos.

O sa incercam baitza in seara asta...caci aseara domnul andrew mi-a tras clapa.

A dormit la 5pm s-a trezit in jur de 7:30..zic numa' bine... facem baie,dupa ce papam acolo, 5 minutele, asteptam 30 sa se "aseze" papica.De unde, doamnelor... dupa 5 min de supt, a adormit la loc,scumpul de el !!

Mai fa-i baie, Vali...daca mai ai cui. S-a mai trezit pe la 11 si-un pic seara, cand era prea tarzior, desi mi-a stat treaz pana dupa ora 1 noaptea.

De dimineata.. isi strange piciorusele intr-una. Cred ca are iar colici, pufuletul meu. Si mi-e greu sa vad ca nu-l pot ajuta. L-am mai masat pe buritca si s-a mai linistit, asa...1-2 minutele. Offff....

By the way!!! Azi am implinit 3 saptamani!!!! Deja suntem baieti mari... ne pregatim sa iesim la agatat fetite.Am fost ieri in Mall, dar nu ne-a placut ce-am vazut.


Pozici de tot felu'
Poze Andrew
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

si am uitat sa va mai intreb cele care aveti fetite , unde ati mers sa le faceti gauri in urechi ???

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Nunta
Poze Botez Maria
Poze Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Ellenuta, Ramona, Gatta, Miri, Irinuk, Monica, Alina, Laura D, Laura I, Stancutza (sper ca nu am omis pe nimeni...dar eu va iubesc pe toate) va multumesc mult pentru sfaturi si va iubesc!!!

Imi est egreu sa-mi adun gandurile si tot incerc sa "decantez" problema.

Asa cum am resimtit eu relatia noastra, in ultimul an a fost mult mai bine decat cum fusese inainte. A depus eforturi si s-a vazut asta. Este adevarat ca si-a schimbat si jobul (cel dinainte era mai stresant) si parca a devenit mai calm.
Si eu si el suntem familisti si ne dorim sa avem o familie impreuna; nici unul din noi nu a plecat la drum cu ideea ca ne vom desparti pe parcurs sau ca poate vom insela sau vom fi inselati (cred ca vorbesc prostii,..ca doar nu pleaca nimeni la drum cu asemenea idei in cap...sunt toanta la ora asta). Ce vroiam sa zic este ca amandoi ne-am dorit familia asta. Problema a fost (inca mai este dar mai putin) ca nu ne prea potrivim la caractere. De ce nu am vazut asta de la inceput? Am vazut...si ce? Dragoste mare, 20 de ani...fluturasi, albinute, bla blau-ri...si gata actul. La un an primul copil...si totul a mers pe fast forward. Nu regret nimic, nu ma intelegeti gresit. Regret doar ca nu am masurat de 10 ori ca sa tai o data. Tardive regretele astea, stiu.

In momentul asta ma doare ca am fost mintzita timp de 2 ani. Si ma mai doare ce a spus Monica...arata nashpa rau de tot. Arata de parca ar face centura si nu exagerez deloc (cine nu ma crede pe cuvant, zau ca trimit pozele...le-am salvat de la el ...isi trimiteau poze...deh,...amor ghebos!!). Si ma doare ca nu cred ca a spus tot adevarul. Ii este teama...ma stie ca la furie reactionez aproape irational.

L-am amenintat ca nu-si va mai vedea copiii daca el zice in continuare ca nu s-au vazut iar eu aflu ca a fost mai mult decat o corespondenta pe mess si mail. Se uita la mine si nu-i venea sa creada ce aude (sigur ca nu am sa fac asta...pentru copii, nu pentru el).

Fetelor, sincer, in sufletul meu as merge la el si m-as cuibari in bratele lui...dar nu am sa fac asta! Am mai gresit eu de multe ori trecan cu vederea lucruri care s-au agravat in timp si apoi nu le mai puteam face fata. De data asta am sa aplic o pedeapsa pe care sa nu o uite si care sper sa-i fie lectie de viata. Ori la bal ori la spital! Il iert dar il va costa scump. Sigur ca lui nu am sa-i spun asta.

Inca sunt furioasa, sunt dezamagita, sunt singura (asta nu ar trebui sa fie o noutate prea mare) si sunt jignita.

Alina, as vrea sa fim si noi cum sunt parintii tai. POate asta speram si eu si de-asta am tot luptat pentru relatie. Cine stie...poate ca vom ajunge asa...sau poate nu...

Multumesc tare mult pentru ca m-ati indemnat sa fiu moderata si sa nu actionez sub imperiul sentimentelor, al furiei. A contat ffff mult pentru mine fiecare vorba pe care mi-ati scris-o si asta nu am sa uit niciodata.

PS. Separat de furtuna asta, am fost cu Ana la neurologie infantila ca sa-mi linistesc neuronu' paranoic. Fata e absolut sanatoasa. TRebuie sa-i corectez eu pozitia aceea arcuita si oricum sa revin la un control peste 2 luni.

Pupaceli la clopotei si la zuze. (am apucat sa vad doar Bruno si Sacha de Miri...absolut superbi!!! si Sara de Gatta...aceiasi Saratzica dulce dulce!!)



Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Honey, multumesc! Felicitari pentru cele 3 saptamani de viata!!!

Legat de Vigantol, medicul neurolog cu care am vb azi mi-a spus ca se poate da si mai mult de o luna din acelasi flacon cu conditia sa fi fost tinut la intuneric (adica in cutia lui). Mi-a spus ca ea asa a dat copiilor ei si asa recomanda.

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

quote:
Originally posted by danybv

mai fetelor eu am primit de la o prietena o scoica auto pentru bebelusa dar nu stiu parca mi-e teama sa o pun in ea voi ce ziceti? mi se pare ca nu prea sta confortabil .
am vazut ca voi ati comandat mai multe fete acel centru de acticvitate pentru bebei cat costa ? daca nu va suparati , Maria mea este inebunita dupa carsuselul care il are agatat deasupra patutului dar m-am saturat sa tot invart la el
am mai pus cateva poze .

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Nunta
Poze Botez Maria
Poze Maria



Dany si mie mi se parea la fel, ca Ana nu statea confortabil in scoica. O zuza (sa nu ma injure dar nu mai stiu daca era Ceska sau Virgo) a venit cu ideea de a pune o paturica exact unde e scobitura mai adanca si acum bebelina sta f bine. Eu nu plec niciodata cu ea cu masina fara sa fie in scoica si prinsa bine in centuri.

Centrul de activitate a costat 255 ron.

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Alinush , ma bucur ca esti mai bine , se simte asta din tonul tau.
Bine ca si Ana e ok , ca te-ai linistit.
Si...multumim frumos pt aprecieri

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

quote:
Originally posted by danybv

si am uitat sa va mai intreb cele care aveti fetite , unde ati mers sa le faceti gauri in urechi ???

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Nunta
Poze Botez Maria
Poze Maria



Dani , am vazut pozele cu Mariuca ...dragutza foc in costumasul ala galben...parca-ar fi un puisor.
Eu i-am pus Sarei cercelusi in maternitate , insa potzi sa-i faci gaurele la magazinele care vand bijuterii din aur. La multe dintre ele gasesti pistol cu aer comprimat cu care se fac gaurele fara durere si cat se poate de curat

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Vali , felicitari pentru cele 3 saptamani de viata ! Daca oferta de pustoaice din Americi nu e f. ok , veniti aici ...ca aveti de unde alege . Ati vazut cate frumuseti sunt printre Clopotzei?
Pentru colici nu-i dai nimic lui Andrew ? Se linisteste doar cu masaj ? Eu nu prea cred ca sunt colici , ca ar urla ca din gura de sarpe si ar trebui sa-l masezi continuu


Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput