Rugati-va pentru Diana! (2)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cge spune:

"La Multi Ani", Diana!!

Sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii !!
Si.. petrecere frumoasa sambata!!
Asteptam poze.


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

La multzi ani, Diada!

Sa-tzi de-a Dumnezeu sanatate si incet-incet sa te recuperezi!

Sa ai parte numai de zile senine si cadouri frumoase! Asteptam poze!

Laura, Andrei, sa va traiasca, sa se recupereze si sa va umple viata de bucurii! Sa de-a Dumnezeu sa va reuseasca tot ce v-atzi propus si sa va vedeti fetitza zburdind ca inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Cu intarziere, La Multi ani Diana si din partea noastra

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

La multi ani, Diana !
Sa iti dea bunul Dumnezeu sanatate si putere sa lupti in continuare, alaturi de minunatii tai parinti si toti cei care te iubesc cel mai mult pe lumea acesta !
Doamne ajuta !
Laura, sa va incante mereu sufletele, minunea voastra de fetita !



Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13.

Emma INVINGE cancerul!
Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=3" target="_blank">pisicutza si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=4" target="_blank">dulcineea mea, la "Clipe de viata 2008".

www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Laura, ce mai faceti? Sunteti bine?

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

abia acum am reintrat la subiect sa-i urez La multi ani si multa sanatate Dianei, sa o complimentez pt cat e de frumoasa stirba si sa ma bucur de vestile bune primite la seminar. laura, ai mai detalii referitoare la procedura? cand, cum etc?

philip
32weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Va multumim tuturor pentru urari. Ca de obicei, din cauza programului nostru incarcat si a oboselii, abia acum, pentru ca suntem in weekend-ul lung, reusesc sa ma tin de cuvant si sa repostez link-ul unde am incarcat pozele de la ziua Dianei si doua mici filmulete tot de atunci (sunt acolo de cateva saptamani, poate deja le-ati vazut..): http://www.flickr.com/photos/11882381@N02/

Pe 20 avem programare la clinica cu gashunica si atunci am inteles ca i se va face si o prima evaluare in vederea implantului. Aplicatia care trebuie completata pentru a obtine aprobarea interventiei am inteles ca a fost deja trimisa la clinica. Atunci vom afla si noi mai multe... am impresia ca totul se misca mult, mult prea incet.



Laura


"At first, dreams seem impossible, then improbable, and eventually inevitable. " Christopher Reeve

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Foarte frumoase pozele si filmuletele. Cu mare intarziere urez si eu Dianei LA MULTi ANI!! Mult succes la clinica!

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Laura, sa veniti cu vesti foarte bune pe 20, tinem pumnii si ne vom ruga pentru Diana
Am vazut pozicile, ce strungarici mare e Diana

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Asa cum am mai spus, pe 20 am fost cu Diana la clinica. Ne-am vazut cu trei doctori, o Respiratory Therapist si o coordonatoare. Pe Diana au examinat-o foarte sumar, in schimb pe mine si pe Andrei ne-au bagat intr-o sedinta lunga. Ni s-a mai explicat inca o data in ce consta implantul pentru stimularea diafragmei, ne-au intrebat ce asteptam noi sa se intample dupa procedura, au vazut ca ne-am facut temele, ca suntem hotarati sa mergem inainte, si abia dupa asta ne-au confirmat ca Diana e un candidat bun si ca si ei cred ca interventia merita facuta. Mai intai insa vor trebui sa-i verifice nervii frenici (asa s-or numi in romaneste, sau e o traducere a la “furculitzion”?). Parerea lor e ca Diana are sanse mari ca nervii astia sa nu-i fi fost afectati. Apoi vor trebui obtinute cateva aprobari: una pentru ca Diana e minora si implanturile s-au facut pana acum in Canada doar la pacienti peste 19 ani; alta ca dispozitivul desi e aprobat in Europa si in SUA inca nu e aprobat aici; si nu in ultimul rand vor trebui facute cereri de finantare pentru dispozitiv, noi urmand sa acoperim diferenta in caz va fi necesar. Acum avem de asteptat…

Shriners nu ne-au mai contactat, insa acum nici nu ne mai grabim pentru ca nu vrem sa ne suprapunem cu programarile, amandoua fiind importante.

Altfel, despre Diana in cateva cuvinte: abia asteapta sa fie in clasa 1 si intre timp vrea sa fie doar ea “sefa” in clasa; a testat de catva ori pana acum un scaun electric condus de ea cu gurita; mouse-ul de la calculator (unul special, comandat tot cu gura) s-a defectat a doua oara si pana va fi reparat Diana ne-a zapacit cu noile ei pasiuni: mall-ul de la Polly Pocket si filmele cu “Pokemon”.


Laura


"At first, dreams seem impossible, then improbable, and eventually inevitable. " Christopher Reeve

Mergi la inceput