Rugati-va pentru Diana! (2)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Laura, Doamne ajuta sa reusiti cu pregatirile pentru operatie, hartii, fonduri, tot ce trebuie. am vazut pozicile cu Dienuta, cat de frumoasa creste, doamne, parca e o papusica, dulce foc! ati ramas in rugaciunile mele mereu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

draga laura, ma bucur mult sa citesc vestile bune despre diana, sunt sigura ca o sa fie o eleva model

si cred ca e cazul sa te felicitam si pe tine pt o veste mare, nu?

eu mai bantui pe la mamici recunoscatoare de nov-dec 2009, subiectul meu de suflet pe care l-am deschis dintr-o mare dorinta



www.fertilityfriend.com/ticker/uta79/ttc.png" target="_blank">" Making the decision to have a child...is to decide forever to have your heart go walking around outside your body." – Elizabeth Stone

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura B
si abia dupa asta ne-au confirmat ca Diana e un candidat bun si ca si ei cred ca interventia merita facuta.


Ce bine, ce bine! Ma bucur tare mult! Doamne ajuta sa se rezolve toate pregatirile si sa auzim vesti bune in continuare!

Laura, ca tot pomeneai ca v-a zapacit Diana, poate nu va e de ajuns asa ca va intreb, ea are webkinz? Animalutele de plus cu care poate sa se joace si online?



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Laura, Andrei, ma bucur mult sa citesc vestile bune! Am vazut si filmuletele si pozele de la aniversare, a crescut si e din ce in ce mai frumoasa! Merita incercat orice, Diana trebuie sa mearga si eu sint sigura ca, intr-o zi, va reusi!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Multumim pentru poze, Laura ! Diana este tare dulce, precum o stim. Si la cat este de luptatoare, va fi sefa clasei, in mod sigur !
Mult succes cu implantul pentru stimularea diafragmei !




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Scorpiutze

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimitete spune:

Laura, LMA Dianei si numai bine. Tinem pumnii la operatie.
Felicitari pt minunea mica.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Un "La multi ani, Diana!" intarziat si din partea mea .
Laura, ma bucur mult pentru vestile bune. Multa bafta si va tin pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musetto spune:

Laura, eu va citesc din umbra de mult timp si ma bucur pt fiecare veste buna despre Diana. Va doresc si eu mult succes si va tin pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Doamne ce mare a crescut Diana! Este tot mai frumoasa si are niste ochisori atat de limpezi, parca ti se uita in suflet.

Laura, tinem pumnii sa se rezolve toate formalitatile cat mai repede. Va pupam!

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Revin cu vesti, incep cu cele bune:
- am primit aprobarile atat pentru operatie, cat si pentru dispozitiv
- am facut ieri testul care ne-a confirmat ca nervii frenici sunt functionali si putem merge mai departe conform planului
- avem deja o "tentativa" de programare a operatiei pe data de 13 iulie, intre timp va trebui sa ne vedem o data si cu doctorita chirurg de la spitalul de copii de aici care o va opera pe Diana impreuna cu doctorul din State

Ca vesti mai putin bune, dar rezolvate sau pe cale de:
- Diana a facut doua escare de la suportul de cap al scaunelului- ranile au fost initial deschise, insa intre timp s-au inchis dar mai au saptamani bune pana sa se refaca tesuturile de adancime
- a avut si prima infectie urinara de cand e acasa, deja rezolvata cu tratament cu antibiotic
- tot ieri am avut si vizita regulata la clinica pentru copii cu "spinal cord injuries"- muschii de la spatele gambei mai ales la piciorul stang, si mai putin la cel drept stau mult prea contractati si au inceput si sa se scurteze (ea creste, nu exerseaza muschii si nici nu a purtat prea mult splint-urile), de asta va trebui sa faca cateva injectii cu Botox care se pare ca relaxeaza muschii dupa care va trebui sa poarte "cizmulitele" medicale cat mai mult

Distractie mare vara asta, dar tot e bine ca lucrurile au inceput sa se mai si miste in directia in care speram noi sa mergem.




Laura


"At first, dreams seem impossible, then improbable, and eventually inevitable. " Christopher Reeve

Mergi la inceput