*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (3)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Of mai Mitsu e o situatie tare grea, inteleg ca nu prea ai de ales. Daca poti pune o camera de luat vederi, nu ezita si poate in timpul in care tu esti la scoala sora ta ar putea s-o viziteze inopinat pe bona asa de control, macar la inceput. Si verifica tot timpul biberoanele si tetinele, adica sa le mirosi.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anandrei spune:

Buna seara fetelor! Asta e primul meu mesaj de la scutecele asa ca e musai sa fie cu o urare: sa dea Bunul Dumnezeu sa avem cu toate copii sanatosi si binecuvantati, iar noi sa ne bucuram de ei si sa ii ingrijim pe masura!

Cred ca sunt o mamica cam stresata, nu suport sa-l aud cum plange. Norocul meu e ca el e cumintel, nu prea plange, dar cand plange, nu pot sa-l las fara sa-l calmez. Asa ca, cum o sa-l invat eu sa doarma singurel in patul lui?

Salutari mitsu! Poate fiindca nu-i transmiti lui conrad starea ta si de aceea se poarta altfel cu bona. Sper ca intelegi ce-am vrut sa spun

Va pup si o sa citesc primele 2 capitole ca sa fiu pusa la curent!

Ana-Maria de David pufosu' si cel mai fericit tati, Andrei

Primele poze ale lui Iepurica
Poze cu mine dragutz
Hainele lui Iepurica
Poze cu mine gravidutz
Poze cununie si nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza spune:

Fetelor, are cineva salvata procedura de "dresaj"? ca eu nu o mai gasesc. Imi e tare teama ca o sa o invat pe Emma prea alintata, deocamdata are 2 sapt dar as vrea sa reusesc sa o fac sa aibe un program cat de cat regulat de somn, masa, activitate etc.Am inteles ca se incepe de la un an dar nu mai stiu exact in ce consta. Please daca are cineva linkul sau o are salvata sa mi trimita si mie.

Eliza
Emma
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by Mitsu-bishu

Lala_D, multumesc de info!

alina daaaa!! Pai putem sa ne intalnim cand poti tu/ cand vrea Stefi (io acuma mi-o imaginez pe bebitsa ta stand picior peste picior ca in echo pe un tron si tinandu-va pe voi doi cu cate o lesa in fiecare manuta mica si grasa sa nu te superi pe mine!) Si il pup pe Conrad pe piele... Atata cat ma lasa... Ca el e de obicei fierbinte si eu am fata mai rece si il stresez. Da cate un chiot sa ma avertizeze ca nu fac bine, hihihi. Da' il las dezbracat ziua, ca bate soarele in geam si se fac si 28 de grade in camera , oricat as aerisi!!! Azi a stat, insa, mai imbracatel, ca a fost si la noi racoare.

greta, multumim! Si voi sunteti niste dulci!

grati.ela, pai ce faaaaci?! Numai doua pozite???? Da' chiar ca s-a facut un frumos musiu Tudor, s-a deschis la fata, are o frunte bombata si niste falcute!!! Si e tare serios, o sa iasa matematician, ca maica-sa Pai io daca i-as pune muzica indiana lu' bebe C. ... Cred ca mi-as culege urechile de pe jos de urletele lui. Nu suporta frecventele inalte Il amuza mai mult aspiratorul sau foehnul, de exemplu.

Ooof, nu mai stiu ce voiam sa zic.

Aaaa, azi a venit bona... Am stat cu inima cat un purice la scoala si cu sanii cat doi elefanti ca am reusit azi-noapte sa stric si pompa nr. 3 ... Nu stiu cum fac, ca le fierb prea mult si se strica componentele de silicon si nu mai fac vid O sa trec pe solutie de sterilizat, dar inca nu m-am convins ca nu e toxica... Si ca nu ii provoaca lui bebe niciun stres (miros naspa, etc.) Sau o sa imi mai iau cateva pompe, dar de la PP, ca daca tot le stric asa rapid... In fine, sa revin la bona. Ma tem sa nu fie vreo maniaca... I-am luat datele din CI dar tot tremur cand stiu ca poate sa ii faca ceva lui bebe. Si ma ingrijoreaza faptul ca poate sa ii dea pe gurita ce vrea ea cat nu sunt eu acasa. Azi a dormit bine dupa ce i-a dat sa pape. Lucru ciudat, ca el ziua nu adoarme decat in carut, afara, la aer... Cand am venit acasa nu dormea, ea il tinea in brate si vorbea cu el, iar el nu zicea nimic, iar ea a spus ca mancase de ceva vreme si nu a mai adormit. Si ca nu a plans. Lucru ciudat, ca el ziua plange. Din orice. O durere de burtica, un sughit, ca vrea in brate, etc. etc. In plus, cand am pus eu mana pe el a inceput sa tipe E drept ca eram putin rece, de afara... Dar nu l-am atins direct pe piele. Apoi s-a calmat, a mai stat asa vreo 10 minute pana a plecat tipa. Ii era foame si nu plangea, iar o bizarerie. A papat si l-am pus pe pat. A scancit de vreo doua ori si a adormit... El, care ziua nu adoarme singur... Tare mi-e sa nu imi fi drogat asta copilul... M-am uitat la pupilele lui, l-am mirosit, nu mi s-a parut nimic suspect, dar era moale ca o carpa... Adica era lucid, avea aceeasi privire ca de obicei, dar era foarte maleabil, el care de obicei e incordat tot, numai nerv! Oooof, am atatea temeri! Nu stiu cum sa ma linistesc; ma gandesc foarte serios sa instalez o camera ascunsa si sa iau laptopul cu mine la scoala...

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!




mitsule tare mila mi de tine ca trebuie sa-ti lsi copilul asa mic mai ales cu o straina!!capu sus..sincer nu cred ca ar avea inima o femeie sa-i faca ceva unui copilas..mai ales intentionat!apoicred ca din cauza ta plange ziua..adica e un mic terorisc care plange numa ca sa stai cu el sa te joci,sa-l ti in brate cu alte cuvinete te face cum vrea...asa cred...cel putin asa face si domnu roby cu mine...daca il duc la bunica care sta la parter , adoarme instantaneu..cu mine insa nici o sansa, il vad cum se chinuie sa stea treaz , il ia somnu iar deschide ochii sa nu cumva sa plec si cand cred ca o adormit si vreau sa plec ma simte mai imediat se trezeste si maraie...smecherie mare!deci nu cred ca trebuie sa-ti faci griji ca dormea cu bona...siu n-avea nici un interes de la ea..cum simtea ca nu estitu, nici macar o persoana cunoscuta...nus tiu daca zic bine, asta cred..
pup fata!si sa ai putere sa treci cu bine anu asta!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

www.lilypie.com/first_birthday_mini.php?r=74088" target="_blank">ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Hihi, am vazut si eu slideul cu fatza de buburuza, tare simpatce mocutze mai face bb!

roli, jelimoni, va multumesc de incurajari... Sper sa nu fie nimic rau la mijloc...

Eliza, "protocolul" e de aplicat de prin saptamanile 6 - 8, pana atunci trebuie sa ii acorzi toata atentia ta, nu te astepta la un program... Conrad si-a mai bagat o masa noaptea in prag de 7 saptamani... Asta e, n-am ce face... De dresat nici eu nu il pot dresa, ca pe el il streseaza burtica. Cand nu il doare sau noaptea adoarme singurel, stie sa o faca... Nu e mare lucru de stiut, tre' sa o lasi sa tipe 5 minute si sa nu te atingi de ea... Dupa care tre' sa se potoleasca. Teoretic. La noi nu tine ca mai sunt alte probleme - foame permanenta sau reflex de supt potentat de durerile de burtica. Dar e muuult prea devreme sa te gandesti la asta. Eu pana au inceput colicile sau, ma rog, durerile mai mari ca nici acum nu stiu daca sunt colici - il doare dupa masa, cand incearca sa faca kk si pufu' - l-am culcat tot timpul in cosuletul lui, si nu maraia. Acum,... O sa fie mai greu. Dar din we asta neaparat ii mut iar cuibul acolo... Ca nu se mai poate... Adica ziua trebuie si eu sa dorm cu el daca vreau sa se culce, asta daca nu il scot la plimbare... Ori eu am si alte treburi. Ca nu il pot tine mai mult de 2 - 3 ore afara. So... In concluzie... Mai asteapta vreo luna, asa, apoi intreaba de dresaj. La varsta asta nu se invata cu rasfatul...

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

ne laudam si noi cu cele 2 luni implinite azi!!!nici nu stiu cum au trecut!!si deja sunt nostalgica de cat de miculut si neajtorat era la inceput!acum e un adevarat barbatel cu care pot povesti e atent la orice gangureste, incearca sa atinga jucariile, se uita dupa mami sa nu cumva s-o piarda din priviri..ahh ca-mi vine sa-l mananc!!
maine facem si noi infanrixul sper sa nu faca urat!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza spune:

Multumesc Mitsu, nici nu-mi puneam problema sa incep de acum inca suntem tare mici, vroiam sa stiu ce am de facut pe viitor.

Eliza
Emma
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:


fata mea a facut kk verde, oare e grav? ieri am mancat niste spanac oare o fi de la el?



Mari de Daria Maria

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

nemary eu cred ca e dela spanac...oricum cat timp nu are mirosul schimbat...e un semn k a mancat prea mult sau pre putin...

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

jelimoniiiii, congrats pentru cele doua lunitse! Mai avem si noi ... 11 zile

nemary, se stie ca spanacul este foarte bogat in fier, iar fierul coloreaza kk in verde-negru. Daca a trecut mult fier in lapte, tot ce e probabil...

Fetelor, ce inseamna sa miroasa kk urat?! Ca mie mi se pare ca miroase urat. Intotdeauna a mirosit urat - sora-mea zice ca miroase a medicament, mie insa mi se pare un miros mai naspa, si mai puternic. Adica il simt cand face... Dar asta e de cand s-a nascut. Parca sa zic ca e mai pronuntat de la o vreme, adica devine din ce in ce mai urat ..

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput