*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (3)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Buna mamicilor!In primul rand vreau sa va felicit pentru puii draguti cu care va mandriti si va doresc multa fericire alaturi de ei,laptic mult si sa va aduca bebeii numai bucurii!Si bine ati pasit in clubul scutecelor!
Eu sunt o viitoare mamica de aprilie,sper,asta daca ajung acolo,fiindca am avut probleme mari cu contractiile si inca am,fiind obligata sa stau la patutz de ceva vreme buna.
Vin cu o intrebare arzatoare la voi:imi poate recomanda cineva un medic pediatru bun in sect.2 sau in imprejurimi,va rog???
Va pup si va doresc numai bine.

Stela 32+Teodora Traseul in burtica
Pozici www.onetruemedia.com/shared?p=50677c305de26d1ca1af23&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Povestea noastra..
"In sfarsit, suntem si noi voinice de luna a 8 a. Doamne ajuta sa ajungem in luna a 9 a!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Am primit sms ieri de la aurel_cris, ca a nascut. Ea si bebe sunt ok. Pe cea mica o cheama Bianca.

Noi suntem bine. Crestem.

Va pup pe toate.



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mitza biciclista cu Stefan Daniel (02 ian. 2008) si Miron Radu (06 oct. 2004)

Nazdravanii de sept-oct 2004 la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Felicitari Aurel_Cris pentru minunea ta Bianca! Bun venit pe lume clopoitel iubit! Sa dea DD sa fii sanatoasa, sa cresti mare si frumoasa si sa-i faci pe mamai si pe tati mandri de tine, iar mami sase refaca repede, sa aiba laptic pe saturate pentru ingeras

Natalia - de 2 ori mamica Stefania-Irina 26.12.2007 si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://www.youtube.com/watch?v=0R-FPIHNFJw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Lala_D, multumesc de info!

alina daaaa!! Pai putem sa ne intalnim cand poti tu/ cand vrea Stefi (io acuma mi-o imaginez pe bebitsa ta stand picior peste picior ca in echo pe un tron si tinandu-va pe voi doi cu cate o lesa in fiecare manuta mica si grasa sa nu te superi pe mine!) Si il pup pe Conrad pe piele... Atata cat ma lasa... Ca el e de obicei fierbinte si eu am fata mai rece si il stresez. Da cate un chiot sa ma avertizeze ca nu fac bine, hihihi. Da' il las dezbracat ziua, ca bate soarele in geam si se fac si 28 de grade in camera , oricat as aerisi!!! Azi a stat, insa, mai imbracatel, ca a fost si la noi racoare.

greta, multumim! Si voi sunteti niste dulci!

grati.ela, pai ce faaaaci?! Numai doua pozite???? Da' chiar ca s-a facut un frumos musiu Tudor, s-a deschis la fata, are o frunte bombata si niste falcute!!! Si e tare serios, o sa iasa matematician, ca maica-sa Pai io daca i-as pune muzica indiana lu' bebe C. ... Cred ca mi-as culege urechile de pe jos de urletele lui. Nu suporta frecventele inalte Il amuza mai mult aspiratorul sau foehnul, de exemplu.

Ooof, nu mai stiu ce voiam sa zic.

Aaaa, azi a venit bona... Am stat cu inima cat un purice la scoala si cu sanii cat doi elefanti ca am reusit azi-noapte sa stric si pompa nr. 3 ... Nu stiu cum fac, ca le fierb prea mult si se strica componentele de silicon si nu mai fac vid O sa trec pe solutie de sterilizat, dar inca nu m-am convins ca nu e toxica... Si ca nu ii provoaca lui bebe niciun stres (miros naspa, etc.) Sau o sa imi mai iau cateva pompe, dar de la PP, ca daca tot le stric asa rapid... In fine, sa revin la bona. Ma tem sa nu fie vreo maniaca... I-am luat datele din CI dar tot tremur cand stiu ca poate sa ii faca ceva lui bebe. Si ma ingrijoreaza faptul ca poate sa ii dea pe gurita ce vrea ea cat nu sunt eu acasa. Azi a dormit bine dupa ce i-a dat sa pape. Lucru ciudat, ca el ziua nu adoarme decat in carut, afara, la aer... Cand am venit acasa nu dormea, ea il tinea in brate si vorbea cu el, iar el nu zicea nimic, iar ea a spus ca mancase de ceva vreme si nu a mai adormit. Si ca nu a plans. Lucru ciudat, ca el ziua plange. Din orice. O durere de burtica, un sughit, ca vrea in brate, etc. etc. In plus, cand am pus eu mana pe el a inceput sa tipe E drept ca eram putin rece, de afara... Dar nu l-am atins direct pe piele. Apoi s-a calmat, a mai stat asa vreo 10 minute pana a plecat tipa. Ii era foame si nu plangea, iar o bizarerie. A papat si l-am pus pe pat. A scancit de vreo doua ori si a adormit... El, care ziua nu adoarme singur... Tare mi-e sa nu imi fi drogat asta copilul... M-am uitat la pupilele lui, l-am mirosit, nu mi s-a parut nimic suspect, dar era moale ca o carpa... Adica era lucid, avea aceeasi privire ca de obicei, dar era foarte maleabil, el care de obicei e incordat tot, numai nerv! Oooof, am atatea temeri! Nu stiu cum sa ma linistesc; ma gandesc foarte serios sa instalez o camera ascunsa si sa iau laptopul cu mine la scoala...

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Aaaa, asta mai voiam sa zic, Ceska, l-am vazut pe Benjiii, m-am prapadit de ras! E delicios!!! Ce fatuca curioasa are si cum ii atarna lui falcutele ca doua bilute!!!

Honey, da, parca bebe incepe sa semene si cu tine pe la gurita, dar e roscovan ca tati si e tare serios! Frumos baiat ai mai facut! Si tu tot asa... Numai doua pozeee?!

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

quote:
Originally posted by Mitsu-bishu

Lala_D,
Aaaa, azi a venit bona... Am stat cu inima cat un purice la scoala si cu sanii cat doi elefanti ca am reusit azi-noapte sa stric si pompa nr. 3 ... Nu stiu cum fac, ca le fierb prea mult si se strica componentele de silicon si nu mai fac vid O sa trec pe solutie de sterilizat, dar inca nu m-am convins ca nu e toxica... Si ca nu ii provoaca lui bebe niciun stres (miros naspa, etc.) Sau o sa imi mai iau cateva pompe, dar de la PP, ca daca tot le stric asa rapid... In fine, sa revin la bona. Ma tem sa nu fie vreo maniaca... I-am luat datele din CI dar tot tremur cand stiu ca poate sa ii faca ceva lui bebe. Si ma ingrijoreaza faptul ca poate sa ii dea pe gurita ce vrea ea cat nu sunt eu acasa. Azi a dormit bine dupa ce i-a dat sa pape. Lucru ciudat, ca el ziua nu adoarme decat in carut, afara, la aer... Cand am venit acasa nu dormea, ea il tinea in brate si vorbea cu el, iar el nu zicea nimic, iar ea a spus ca mancase de ceva vreme si nu a mai adormit. Si ca nu a plans. Lucru ciudat, ca el ziua plange. Din orice. O durere de burtica, un sughit, ca vrea in brate, etc. etc. In plus, cand am pus eu mana pe el a inceput sa tipe E drept ca eram putin rece, de afara... Dar nu l-am atins direct pe piele. Apoi s-a calmat, a mai stat asa vreo 10 minute pana a plecat tipa. Ii era foame si nu plangea, iar o bizarerie. A papat si l-am pus pe pat. A scancit de vreo doua ori si a adormit... El, care ziua nu adoarme singur... Tare mi-e sa nu imi fi drogat asta copilul... M-am uitat la pupilele lui, l-am mirosit, nu mi s-a parut nimic suspect, dar era moale ca o carpa... Adica era lucid, avea aceeasi privire ca de obicei, dar era foarte maleabil, el care de obicei e incordat tot, numai nerv! Oooof, am atatea temeri! Nu stiu cum sa ma linistesc; ma gandesc foarte serios sa instalez o camera ascunsa si sa iau laptopul cu mine la scoala...



Mitsu e foarte greu de controlat bona. Sa zicem ca pui o camera ascunsa, poti sa vezi tu ce face la bucatarie, sau la baie? Bebe e atat de micut incat nici nu poti sa-ti dai seama daca Doamne fereste ii da ceva. Nu stiu ce sa zic, mi-e greu sa-ti dau un sfat in situatia asta, dar intreb si eu, nu ai putea sa amani scoala un an?
Ma gandesc ca daca nu cunosti persoana foarte bine e dificil sa-l lasi pe bebe cu ea. Si cu stresul asta in care stai o sa faci fata si la scoala si sa nu pierzi laptele, oare?

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

roli... Mi-e tare frica, dar mi-e frica si sa renunt la scoala... Am multe restante de anul trecut si din iarna asta si nu pot ingheta anul, ca nu am suficiente puncte de credit. Daca il las asa, sa repet, o sa platesc si e ceva in jur de 1000 de euro pe an... Eu nu sunt din Bucuresti si anul asta (scolar) am cheltuit o groaza de $... Bebe + chiria... O sa se duca in curand (dupa botez) si ultimele ramasite din banca si apoi... Eu as vrea sa termin scoala, mai am un an, de la vara sa ma apuc de lucru... Plus ca e tare greu... Ma simt parca venind din alta dimensiune... Pentru faptul ca nu am participat sesiunea trecuta... Am uitat tot, colegii mei stiu multe in plus fata de mine, o sa imi fie si mai greu la anul, mi-e teama sa nu abandonez de tot... Si apoi ce o sa fac?! Munca necalificata pe un salariu de mizerie... M-am gandit ca mai bine strang din dinti un an jumate,... Plus ca bebe la anu' o sa mearga... O sa fie activ, o sa doarma mai putin, o sa vrea sa ne jucam in parc... O sa inceapa sa ceara anumite chestii... Oooof, nu stiu ce sa ma fac. Dar alta solutie nu e, l-am tot pasat pe la sora/ colegi prin camine. Dar asta nu tine. Totusi e mic, nu il pot chinui asa...

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

quote:
Originally posted by natynic


Buna, Zuzelor, ma iertati ca ma bag cu nasucul in "scutecele" voastre...unele dintre voi ma mai stiu...sunt o Randunica de martie-aprilie 2008 dar cum Dumnezeu a vrut sa-mi nasc comoara mult mai devreme, la sfarsitul lui ianuarie, va apartin si voua intrucatva...
Am o intrebare: aveti idee de unde mi-as putea procura scutece DODOT?-fetita mea e prematura, aflata inca la incubator si mi s-a spus de acolo ca astea sunt singurele care au si dimensiuni potrivite pt "esentele mici"; n-am gasit insa pe nicaieri prin locurile cunoscute si nici pe Internet. Totusi stiu sigur ca exista pe piata si la noi, am vazut la spital, aduse de o mamica.
Poate ma ajuta si pe mine cineva, pt ca in Pampers new born micuta mea inoata ca in piscina olimpica...
Va pup

Naty
mamica Iuliei Elena
DOAMNE, ADU-O ACASA SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=520dd09282e8056a58f1b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> O IUBIRE ETERNA






Naty

Nu stiu de DODOT dar eu am folosit HAPPY-before new born; nu se compara cu PAPAMPERS dar la inceput, erau singurele care ii veneau; in cele mai mici de la PAMPERS (new born - 1) o pierdeam; le-am luat din METRO.

In rest, bubulina a reusit sa fac kk (dupa 24h) - Miri, am inteles, fara prea dese stimulente.

Laura_D,

eu ii dau NAN1 (din cate stiu NAN este formula fara lactoza - bubulina mea n-are intoleranta la lactoza); si inainte, avea 2-3 scaune pe zi; acum de luni, face doar o data.

Sa speram ca-si revine !

Alina (tudor),

si a mea face la fel: vrea numai "pe vertical", capul sa depaseasca umarul meu, ca sa poata avea raza vizuala mare, si s-o plimb prin casa. Asta ziua, ca noaptea, dupa masa de 4 (de la 9 nu se mai trezeste pana la 3:30-4:00) cade "lemn" si mai doarme pana pe la 7:30.
Dar de la 8, 'la revedere' - dak "fura" cate 20-30' intre mese, este o minune; restul timpului, trebuie sa-i fac program artistic: citit, muzica, stat in centru (bine, acolo stam cam 10' dupa care se plictiseste si incepe sa planga)
Cam asa ne 'laudam'.

PS. Scuze ca raspund asa, "in reluare", dar nu-mi da voie mandra, mai des.


Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Zuze, multumesc pt raspunsuri! Numai bine voua si bebeilor vostri!

Naty
mamica Iuliei Elena
DOAMNE, ADU-O ACASA SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=520dd09282e8056a58f1b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> O IUBIRE ETERNA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Am facut un "slide" cu ultimele poze (se numeste "Fetze de buburuza") si l-am pus la semnatura.

Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze
Fetze de buburuza

Mergi la inceput