Timisoara, Impreuna ...a venit primavara! (87)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

No fetelor ajunsaram home la 16.20 dat ceiuc la bolnavioara lu' mami si o dormit pana la 18.10 ne'ntoarsa.
Stranuta non'stop si are mucii ca lumanarile...luuuuungi si nu se mai opresc. Merg sa-i dau Panadolul si sa ne mai dragalim oleaca,numa ce-i facui 250 ml de suc de portocale,poate,poate se mai opreste raceala asta

Varsta Maya Maria (19.09.2006)

Povestea zanei Maya Maria

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

am ajuns si noi home de la mamon.
Silvana, ii era cam frig, de asta am pus-o in apa cald,calda, sa se mai incinga putin
ia, luati de aici jumari si oo din gaina prajite! si ficatei! mmmmm!
am facut azi prima data salata italiana, a iesit mortala, dau din buric de bucurie!
la mine in ultima vreme duminica e ziua de smotruiala pe acasa. sambata sunt la mamon si la cumparaturi iar duminica fac ce ar fi pentru sambata. ce la vie!

chiar asa: Katik, Lore, Dana, Anda, Lormi, Mihi, Deya...ia semnati condica aici! ntz, ntz!
Ana ai 'invoire' speciala peste wk, da la prima ora sa bagi noutati despre Alex!

sanatate la puiuti

pentru Emma

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank"> Agonie si Extaz, Lyme

noi, impreuna


"Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul! " by Doris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Dau prima cafeluta pentru fetele tare matinale.
Va doresc o saptamana usoara!

Silvana si Paul

Poze cu noi


Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

neatza!
silvana, sar'na pt cafelutza!!!!!
vin si eu cu una amre si tare :
la voi zapada si frig????. acu nici la noi nu mai e asa frumos dar oricum, a venit primavara
mariaa, faina povestea cu gaina!. io mai greu semnez condica in we ca toata lumea atirna pe mine si pe calculator, si cum deocamdata nu avem decit unul, va dati seama ce densitate de populatie e pe el
doris, ati reusit?
ma duc sa ma citesc ca nu mai stiu ce ati mai scris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

Neatza si de la mine.Va pup pe toate si va doresc o zi frumoasa.

Scuze ...merci de cafea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Buna dimineata!

C-am slabutza miscarea p'acilea da va inteleg....e LUNI....si lunea nici iarba nu creste
Azi vreau sa vad vesti despre matematician Ano si vesti despre spiridusa Danutza,cat despre Lormi care nu mai da nici un semn de viata,io cred ca o-r sechestrat-o astia la Solectron

No hai ca va dau si eu cafelutza si un ceai negru pentru mine si alte doritoare.

Revin dupa ce halesc pita cu ou si ceai negru

Varsta Maya Maria (19.09.2006)

Povestea zanei Maya Maria

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Neata de inceput de saptamana,mersi de cafa la cea cu vreo 7 ore diferenta fus oral ,io sunt in sfung de dimineata,deja am spalat 2 masini si ma apuc in 'liniste' de curatenie (doarme serifu) nu prea pot eu asta dar incerc ca-i musai sa scot praful de la laminat din casa,la noi ploua si e rece,ce va laudati voi ca a venit primavara in ro ca ieri am vazut ninsori,ce-i drept nu in Banat prin Maramu a aratat vicodol.
De maine vine un copil la 7,30 la noi il aduce masa cand pleacala lucru si atunci ii duc eu la bus si ii aduc la mine pana la 13,30 cand vine ea de la servici,de asa ceva sunt buna eu,dar sambata a sunat Andi de nu stiu cate ori la ei si a lsat si mesaj pe robot sa il cheme pe baiat la ei sa se joace dar nu au sunat inapoi.
Merg sa ma apuc de treaba ca zboara timpul dimineata iar eu de azi lucrez de dupa masa de la 2 la 10 asa ca saptamana asta ne auzim numai dimineata,mi-e groaza ca raman copiii cu Helmut dupa amsa si nu stiu ce va face Deni ca Helmut nu vb cu ea,mi-e mila de ea,nu cred ca ii va pregati Helmut ceva de mancare ptr cina,vai si-amar.
la toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

'neatza!!
multumim de , sa aveti o saptamana buna si spor la dat din degetele


pentru Emma

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank"> Agonie si Extaz, Lyme

noi, impreuna


"Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul! " by Doris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza, Timisoara...

Ce-i cu pleosteala asta pe aici?
Hai, vivat veselia...

Deci, io tot scriu da nu ma baga nimeni in seama...cine vine la intalnire, sambata 8 martie?

De locatii nu s-a interesat nimeni...o sa vad ce aflu, dar sa stim cine vine?

Ana, asteptam rezultatul lui Alex, hai ca am scos deja sampania...

La Aida a mai sunt cineva?

De Danitin, nici o veste?

Revin...


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:))

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">CHRISTMAS 2007 by INES

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saluti si de la mine si va doresc si eu o primavara minunata tuturor,cu bucurii multe,sanatate si fericire!Sa vi se implineasca tot ce va doriti!
Doris,Laura si Claudia...frumoase flori,multumesc frumos!

Simona,mah ma bucur ca la mamanu tau merg trebile asa cum trebuie...sper ca am citit bine.Cu tine e mai ciudat,cu efectul la medicamentele alea...Uite ca revin cu stiriliii!
Dorisake,ce ati mai facut cu fusionarea?Pe cand?
Claudia,buna ideea cu banii de o praji la gorobeti...


Ce-a facut Alex la olimpiada???Pai a luat mentiune,locul 18 din 155 de participanti,dezamagirea e imensa,munca depusa ca de sclav si satisfactiile inexistente.Nu te poti pisa contra vantului.Sistemul romanesc de educatia si inatamant e sistemul pilelor,shpagii si a spatelui pe care il are fiecare.Cine e mai coios are sanse maxime sa acceada mai sus,calcand pe munca celorlati si dand la cur eorturile si sentimentelor celor multi si prosti,cum se zice,adica cei ce sunt cinstiti si muncesc.Eu sunt foate fericita de rezultatul copilului meu,l-am felicitat,incurajat si aplaudat,l-am pupat si am incercat sa il fac sa inteleaga ca indiferent cat de nedreapta i se pare viata,sa inteleaga ca munceste pentru el,nu pentru diplome si laude.
Multumesc de intrebare!


Silvana...saru-mana si tie de intrebare...pai locul 18 din 155,mentiune.
Laura,sanatate multa micutei printese!


No,hai ca va pup si mai vorbim!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput