Durerea unei pierderi de sarcina (64)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Martie cel calator
Iti trimite-un martisor
Nu e lucru de valoare
Dar atentia e mare!




Miauu sunt Ema sunt blanda si nu zgarii Miauuu

Putin cu putin se aduna marea...




"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Liana30, Nu ne spui pe unde ai umblat?

Ninia
http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/k8fVp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Pentru voi fete dragi de la mine
www.youtube.com/watch?v=crYm91p8jM8&feature=related" target="_blank">1MARTIE FERICIT!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Si pt ca e 1 Martie va pun si eu o poezie care mie imi place mult...
A cunoa#351;te. A iubi.
Înc#259;-odat#259;, iar #351;i iar#259;,
a cunoa#351;te-nseamn#259; iarn#259;,
a iubi e prim#259;var#259;.
A iubi - aceasta vine
tare de departe-n mine.
A iubi - aceasta vine
tare de departe-n tine.

A cunoa#351;te. A iubi.
Care-i drumul, ce te-ndeamn#259;?
A cunoa#351;te - ce-nseamn#259;?
A iubi - de ce #355;i-e team#259;
printre flori #351;i-n mare iarb#259;?

Printre flori #351;i-n mare iarb#259;,
patim#259; f#259;r#259; p#259;cate
ne r#259;stoarn#259;-n infinit
cu rumoare #351;i ardoare
de albine rencarnate.

Înc-odat#259;, iar #351;i iar#259;
a iubi e prim#259;var#259;.


Ninia
http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/k8fVp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Sorry, am copiat-o de pe un site...se pare ca a iesit cam aiurea...

Ninia
http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/k8fVp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Sa aveti o primavara insorita, cu multe bucurii si impliniri.

Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 8 sapt. si 2 zile de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

va doresc din suflet ca primavara asta sa vi se indeplineasca dorinta cea mare.

va imbratisez cu mult drag!

as vrea sa fiu trecuta si eu in listutza cu sarcina pierduta de 16 sapt(avort spontan=01.08.2006) si acum mamica biancai(nascuta in data de 05.06.2007)

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

vreau sa va urez si eu o primavara plina de lucruri bune si de cate II linute ... multa sanatate si fericire!

multumesc din suflet fetelor de complimente... sunt mai bine fizic...cel putin cu sanii nu mai am probleme.. ma bucur sa o alaptez si o fac la cerere.. aproape toata ziua... de multe ori o vad ca doar se joaca... si ca ma ia drept suzeta..dar nu-mi displace ma bucur ca am cum sa-i dau... probabil ca uneori are nevoie sa ma simta mult mai aproape decat sunt... eu sunt langa ea pt asta.. totusi ma neglijez mult... simt nevoia de o pauza uneori..dar uitandu-ma la ea...uit de mine... ea e cea mai importanta...acum..dupa ce mai creste voi vedea... dar acum suntem toata ziua numai noi 2 doua ..tati vine numai seara si atunci e rupt de oboseala...sigur ca se joaca cu ea ..dar eprea putin timpul care il petrece cu noi..si in special cu mine... uneori ma simt asa de singura... daca n-ar fi ea...cred ca mi-as lua campii... dar ma gandesc si la sot ..oare cat mai poate in ritmul asta.. eu inteleg ca tb sa ne asigure strictul necesar... dar ..si timpul..si macar odihna sa...
of...uneori..cad intr-un butoi... dar reusesc sa ies datorita ei.. momentan traiesc doar prin ea....va multumesc ca am gasit un pic de spatiu sa ma descarc alaturi de voi...

michele ai dreptate...stii de cate ori am auzit unele din frazele respective... apropo de asta as vrea sa vina o surioara sau un fratior cat mai repede pt. Stefania... dar ..vb lor ce-mi mai tb nu am unul...

flavia ai niste copilasi superbi.. cel putin cand ma uit aici la el(Dominic) parca o vad pe fii'mea mai tarziu..eu zic ca se aseamana mult...
ninia..multumesc raspund pt. dincolo...
consi ma tot gandesc la tine ...

irinabobe, mav, laura ioana, lau meli, irlandeza, mcrissa, teo, oana,c myry,irenecam, mariana, dana, liana...
in rest nu va mai nomin fetelor nu va suparati pe mine... mi-e ca uit vreo una si nu vreau...ca suntem atat de multe...of...cata suferinta...

Dumnezeu sa va dea fericirea mult dorita care pt. voi e =cu copilasul mult dorit...

pot pune povestea nasterii aici..?

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la piů bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Fetele mele dragi, va doresc o primavera minunata!!!!!!!!!!!! Sper sa primim cat mai multe vesti bune, sa vi se indeplineasca fiecareia visul!!!! Mie mereu mi-a placut primavara (poate si pentru ca sunt nascuta atunci), mereu am simtit ca renasc si eu odata cu natura.

Michelle, ma bucur sa vad ca postezi din nou, imi pare rau insa pentru tristetea din sufletul tau…Iubita mea, eu nu sunt medic, dar pentru ca si eu am trecut prin acelasi lucru (nu ramaneam insracinata), am mai citit si am umblat pe la doctori in ro. Stiu ca ti-ai facut toate analizele si nu ai nimic, poate e momentul sa incepi un tratament, ceva, pentru stimulare. Foarte bine ca te-ai programat la medic, sper sa tea jute cat mai mult. Eu cautasem pe aici clinici de fertilitate, vroiam sa merg pentru ca eram disperata, doar costurile ridicate, neacoperite de asigurare, m-au oprit. Oricum, am sa-ti spun ce mi-a zis medicul meu din ro, care mi-a prescris tratamente. Mi-a spus ca atata timp cat am ramas o data cu sotul meu, cu siguranta voi mai ramane. Deci te rog mult, stiu ca e greu, ca esti deprimata si descurajata, dar nu inceta sa speri. Eu cred ca fiecare dintre noi sufera diferit,unele dintre noi isi revin mai repede, altele mai greu. Eu te inteleg perfect, mie mi-a fost foarte greu, mai ales ca sunt aici, doar cu sotul, fara toti prietenii si familia din ro. Am avut multe momente in care am cazut rau, dar am incercat sa ma ridic si sa imi spun ca nu se poate, voi deveni si eu mamica intr-o zi. Te imbratisez cu drag!

Laura, ce ma regasesc in cuvintele tale…Toata sarcina m-am gandit ca se va intampla ceva. Iar acum, cand sunt atat de aproape, mi-e frica sa nu se intample ceva…Cred ca sunt sentimente normale pentru noi, cele care am trait durerea pierderii unei sarcinii. Ma bucur ca te-ai linistit acum, sa ai o fetita sanatoasa ci fericita!

Cristina 26, ce face micuta? Creste, nu? Te pup

Flavia, cred ca esti tare fericita cu marirea de salariu! Eu am vazut mai demult pozele, ti-am si scris. M-am mai uitat acum o data si am vazut o paine mare, mare. Reteta nu o postezi??? Nici la noi nu sunt martisoare, mi-ar placea sa fiu in Ro sa ma bucur de aceasta zi.

Mirelus, eu l-am simtit pe bebe bine cam pe la 4 luni si jumatate, atunci am fost convinsa ca e el. Si inainte mi se parea ca simt ceva, dar nu eram sigura. Oricum, sotul nu l-a simtit decat mai tarziu, era tare suparat din cauza aceasta..

Jojo Miha, acum am vazut pozele Teodorei. E o scumpaaaaa!!! Sa va traiasca!

Miha74, te admir pentru ca ati decis sa adoptati. Mi se pare un gest atat de nobil. Sotul meu mi-a spus de multe ori ca pe el nu l-ar deranja sa adoptam un copil, poate cine stie, o vom face intr-o zi.

Ninia, f frumoasa poezia. O stiam si mi-a facut placere sa o recitesc.

Fetelor, eu am cam stat singura in ultimile luni ptr ca sotul a trebuit sa fie la San Francisco (un angajament dinainte de a afla ca sunt insarcinata). Sunt fericita ca astazi vine in sfarsit acasa de tot pentru ca mi-a fost greu sa fac totul singurica pana acum. Dimineata eram cam deprimata ca e 1 martie si nu am si eu nici un martisor si uite ca bate cineva la usa. Un curier cu un buchet de lalele (florile mele preferate)…si un bilet de la sotiorul meu drag. Asa tare m-am bucurat!!! In rest, lucrez de zor la lucrarea finala, bineinteles ca numai la asta nu imi sta capul, dar nu am ce face.

Va pup pe toate si va doresc o duminica frumoasa!!!!


Andreea 34+ cu David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

ANDREEA FRUMOASA SURPRIZA DIN PARTEA SOTULUI

NASTERE USOARACOPILAS SANATOS SI PAPACIOS... VAD CA MAI AI ATAT DE PUTIN...ITI SPUN DE PE ACUM CACI NUSTIU CAND SI CUM MAI INTRU...

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la piů bella cosa"

Mergi la inceput