*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (151)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Fetleor, am o veste tare proasta..
Gatta este in spital cu Sara de ieri la pranz. A internat-o cu febra mare 40 si ceva, si au inceput investigatiile. Se pare ca are infectie de cai urinare inalte, i s-a facut ecografie si radiografie, azi a facut saracuta si punctie lombara. Are un rinichi inflamat si este sub tratament. Gatta este saracuta cu moralul la pamant, are din ce in ce mai putin lapte..se chinuie sa isi pasterze lapticul dar din cauza stresului are din ce in ce mai putin.

Haideti sa fim alaturi de ea, sa ii trimitem mesaje sa o incurjam, ca totul va fi bine. Si sa ne rugam la Doamne Doamne sa o apere pe Sara si sa o ajute sa se refaca bine si sa mearga acasa cu mamica ei.

Am vb cu Irinouka si de la ea stiu toate amanuntele pe care vi le-am dat. Poate maine o sunam pe Gatta sa vedem ce mai face printesa ei.
Irinouka si bebe Rares sunt bine, merg la spital numai pentru administrarea tratamentului. E tare stresant pentru mamicile curajoase...dar ne rugam sa treaca peste perioada nasoala si sa se refaca repede repede.


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Scuzati ca am scris asa mare si rosu dar stiu cum e in ultima perioada cu bebei si plansete...uneori mai citim pe sarite si nu am vrut sa treaca neobservat mesajul.
Va pup apasat si sa ne rugam sa ne aiba Dumnezeu bebeii in paza..


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



Doamne ajut-o pe micuta Sara sa se faca cat mai repede bine si sa se intorca acasica! Gatta, iubita, multa putere si curaj trebuie sa ai! Incearca sa te linistesti sa nu pierzi lapticul caci Sara are atata nevoie de el, mai ales acum!!

Ma rog pentru voi doua!

fata si bebele mic si scump

Elena de Eva Maria

CRESTEM MARI

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Offf Doamne.... I-am trimis sms Simonei. Sper din suflet ca Sara sa isi revina cat mai repede. Doamne ajuta!


Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Doamne fereste! Mititica prin ce durere trece!!!! Multa sanatate, Doamne ajuta sa-si revina repede, repede Simona multa putere sa-ti dea Dumnezeu!


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati_magureanu spune:

Of, Gatta...sanatate multa dragalasei Sara! MA rog la Doamne-Doamne sa fie bine cat mai repede si tu sa nu-ti pierzi lapticul!

Sanatate multa!




Mami de Matei
http://www.dropshots.com/CatiM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

zuzici noi acum aprope o ora am sosist de la control...si se pare ca Bibi a avut retinopatie gradul 1,dar se reabsorbit...deci a scapat...suntem bine yupyyyy....multumim lui DD...
va rog daca vreti trimiteti-mi si mie pe pm nr simonei...nu am timp sa-l caut pe contul comun k Bibi a mea a dormit toata ziua si acum e maraita...dar daca mi-l trimiteti si mie in pm...ii trimit si eu un sms...maine...pup...

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Pitica mea
Atat are Bibi
poze burtik
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Am intrat sa ne plangem si noi..dar, am citit vestile despre Simona si Sara.
Tinem pumnii ca totul sa treaca repede repede, ne rugam la Doamne-Doamne ca Sara sa se faca bine cat mai curand si sa va dea taria sa treceti peste acest hop.Speram ca Simona sa-si pastreze lapticul pentru frumoasa noastra Sara...
Pupam si ne rugam ca totul sa se termine cu bine cat mai curand.


Ne bucuram si de vestile despre Irinouka si-al ei Rarasel.

bebe de Honey
Pozici de tot felu'
Poze Andrew

Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

SA va spun si despre noi.

Ziua dormim relativ bine.... 2-3 ore, ne trezim, papam.... ne mai aruncam ochii primprejur..si-adormim la loc. Ne mai trezim eventual daca udam Pampersii.... caci nu ne palce sa stam ..mozoliti.

1.Noaptea insa, e mai problematic. Daca adoarme seara la 9... se trezeste undeva la 11, 12.Il schimb, ii dau sa pape.... eventual adoarme la loc...dar se trezeste apoi din ora in ora..si asta pana dimineata...pe la 7...cand in sfarsit doarme cam 3 ore.

E normal? Ce sa fac sa se odihneasca peste noapte? Ca sa nu mai zic ca si mie mi-ar placea sa dorm acolo.... 2-3 ore.
Sa-l tin treaz peste zi mai mult???Offff.

2 Mai nou... imi scuipa sanul. Adica..papa 5 minute din el...apoi il scoate cu limba afara. Daca incerc sa i-l dau iarasi, aceeasi poveste. Ca si cand ii e scarba. De ce se intampla asta???
Plus ca.... a inceput si sa...scupie/vomite laptic dupa ce papa. Se comporta ca si cand ii e foame...cauta sanul cu disperare, dar cand il apuca... nu-i place.


3 Pampersi schimbam destul de des.In medie, cam 10/zi. Din cauza de cacutza. Care e... maro-galbui... dar ca o sparcaiala. Ca si cand... ar fi dat un partz...si a scapat si un pic de kk. E normal? Nu-i cam putin? Asta inseamna ca nu papa destul???

Sunt cam ingrijorata. Asa ca..sper sa primesc si eu raspunsuri de la mamicile experimentate.

Pupam si-mbratisam.

bebe de Honey
Pozici de tot felu'
Poze Andrew

Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

honey , eu am patit exact la fel cu bebe ,si cu somnul si ci kakuta mai putin cu scuipatul sanului. acum la 5 sapt s-a schimbat treaba ,noaptea doarme cate trei ore apoi pauza de masa pana la 6,30 -7 cand la noi s-a sfarsit noaptea si incepe ziua , cand nu doarme 4 ore adunat ,e mai energic.la inceput primele 2 sapt cred , m-a trezea la fiecrae ora aproape, rabdaricaaaaaaaaaa
cacuta - si acum murdareste papmersul la fiecare partz, dar pun u8nguent cu ulei de sunatoare sau ulei fiert si nu se irita ,
nu stiu ce sa iti zic de san
oricum, rabdare, rabdare, rabdare
eu am inceput dresajul nu cu bb ci cu psihicul meu , eram ca mitsu panicardu:-)))am spus-o cu toata dragostea :-)mananca doar 20 min si nu 30 , doarme doar 4 ore adunat ziua , nu face aia, faca aialalta........daca el e bine si vioi si ia in greutate normal , ce mama ma-sii ma stresez eu ca fraiera????????????? deci am de lucru la psihicul meu :-) acum ma duc la somn ca adormitul de la ora asta este de datoria tatlui si ma bucur de un somn de 3 ore ............pupici

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA


Mergi la inceput