*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (149)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

da pui putin ser fiziologin inainte....da eu zic ca mai buna e apa de mare...

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Pitica mea
Atat are Bibi
poze burtik
Lucky
camera lui bibi
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

in carrefour a vazut si sotul...cu 190 de lei...cred ca ii iau miine, ca nu ma mai tin bratele...are bebe peste 5 kg acum...si vrea plimbari prin casa tot timpul si leganat si "calutz" ....

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


lala sincera saa fiu nici nu m-am uitat in supermarket. poate il trimit pe tati sa se uite.

multu' de pont!

Elena de Eva Maria

CRESTEM MARI

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

am pus pozici noi....

desi nu am iesit decat in balcon vad ca ma cam ustura nasul si gatul...nu mai vreau virozeeee!!!!!!!!!!!

mami de Ozi si Tudorash

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


grati ai doi copii superbi!!! sa fie sanatosi si sa va aduca numai bucurii! ce frumos e tudorashu in pozuta aia cu sapca de pictor . are si bitzilina mea dar nu i-am probat-o.

Elena de Eva Maria

CRESTEM MARI

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

grati.ela zici k sunt din reviste puii tai....foarte foarte scumpici...multa sanatate...si sa va aduca numai bucurii!!

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Pitica mea
Atat are Bibi
poze burtik
Lucky
camera lui bibi
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca.Diana spune:

gratiela, tare frumosi puisorii tai! sa-ti traiasca!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

LA MULTI MULTI ANI RARES SI MARIUCA !!!
PRIMA ANIVERSARE DE O LUNA DIN VIATA VOASTRA....
SA CRESTETI MARI SI SANATOSI SI SA VA FACETI TARE FERICITI PARINTII !!!

Irinuka, Cretulina, va vine sa credeti ca acum o luna ii tineati pentru prima data in brate ???

Gratiela, este asa de scump Tudor ca-mi vine sa-l mananc !!!
Mai tii minte temerile tale ca nu ar fi la fel de frumos ca ozi ?! Va fi fooarte frumos, este si baiat... vor muri fetele dupa el!!
Zic sa ma dau bine pe langa mamica lui sa-l adjudec pentru eleni a mea....
Sincer, mie mi se pare ca seamna binisor cu eleni a mea... uite o fotografie cu tudor si una cu eleni, daca nu poti spune ca sunt una si aceeasi persoana... poti spune ca sunt fratiori !...
http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/2286547724/

http://www.flickr.com/photos/21462816@N06/2276231431/in/photostream/

Madalina, tare dulcica este sofia !!!

Nemary, 150 de grame intr-o saptamana tot este ceva !!! Eleni a mea nu a luat niciun gram de cand am iesit cu ea din spital...
la o proba a suptului pe care i-am facut-o a reiesit ca a papat intr-o ora 50 de ml....
Eu acum urmez sfaturile lui miri... am sculat-o la 3 ore - ca a mea este extrem de puturoasa... ar dormi si 6 ore... - si m-am muls intre timp.
Abia astept sa o cantaresc joia viitoare!!!






Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca.Diana spune:

Chitaila incepuse sa chitaie in seara asta. era cu ochii mari, agitat, numai sa doarma n-avea el chef. s-a tot foit si a tot plans in brate. m-am gandit eu sa scot scoica si sa-l pun in ea. zis si facut. am inceput sa-l batzai cu scoica in timp ce citeam din prospectul ei. chitaila a fixat un punct pe perete si se uita tare interesat. numai el stie ce vede... pe un perete gol golut. am tot leganat si la un moment dat, dupa vreo 2 minute imi iau ochii din cartulia cu instructiuni si ma uit la el. dormea TUN! cum il culeg eu din scoica sa-l pun in patut? mai bine-l mai las ca oricum se apropie masa.

Dupa cum m-a sfatuit Nemary, am inceput sa-i dau si ceiut baby calm. pana acum ii dadusem doar baby drink. se pare ca baby calm chiar are efect... sau pur si simplu a coincis cu zilele in care a avut chef el sa fie mai cuminte. i-am pus ceiut in biberon. aveam mare frica sa-i dau cu biberonul pentru ca nu vreau sa refuze sanul la care suge asa de frumos. si ce credeti ca a facut? nici nu stie sa suga din biberon. il molfaie aiurea in gura. :)) deja ma ingrijorez ca nu o sa accepte biberon mai incolo, e posibil?

gata ma duc sa-i dau de papa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Miri, Laura, Alina chiar nu stiu ce sa zic si ce sa mai fac. copila asta a mea m-a lasat fara cuvinte. dupa ce ne-am plimbat pe afara vreo 3 ore, timp in care a dormit, am ajuns acasa in niste plansetede ti se rupea inima, imi zic... sa vezi ce o sa manance...o tin 15 min la un san, timp in care suge continuu, o las 5 min, o pun inca 10 la celalalt, adoarme... o pun pe cantar si... nu a mancat decat 20g in 25 minute, dupa 3 ore de somn??? si ce fac? ma mulg rapid, ii da tati 75 ml laptic cu bibe pe care il haleste pe nerasuflate. si acum sta cuminte pe burtica la tati si se relaxeaza fata



Mari de Daria Maria


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput