Gravidute si mamici de Constanta (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deiutz spune:

Ah, am uitat sa va spun! Astazi scumpetea mea draga face 3 saptamani!!!!

Deiutz, mami de Ana Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abibrinza spune:

Fetelor, lasati bubitele ca niste cosulete in pace.Spalatii pe bebei pe fata cu apa fiarta si racita si atat.Trec de la sine.

Florin_a, numai bine va dorim.

Deiutz, stai linistita.Noi l-am scos pe Victor la trei saptamani. Nici popa nu ne-a zis sa stam in casa asa de mult.

Am si eu o intrebare pentru fetele care au colectat sau vor colecta celule stem de la copiii lor: la ce firma ati apelat?Sotul meu e cam sceptic, caci nu se pastreaza in Romania.

Eu am o sarcina total diferita de prima, cu arsuri puternice, mai nou am contractii si bebelul se mai aseaza si pe un nerv al piciorului stang de ajung sa stau nemiscata de durere.Bebelusul e bine, avem 1003g la 27 saptamani si speram sa fie totul in regula pana cand il vom vedea.

pupici,


Arabela si bebe Victor-Catalin (22 aprilie 2006)
www.flickr.com/photos/11775702@N07/sets/72157602054980121/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florin-a spune:

Ana Ilinca sa cresti mare si Frumoasa!!!
Eu am scos pe Ana dupa ce mi s-a citi molifta adica avea 9 zile cate juma de ora in fiecare zi.
In ceea ce priveste cele 40 de zile eu una nu le-am respectat si nici nu as fi putut ca innebuneam cred .Am nascut in aprilie era o vreme superba si eu sa stau 40 de zile in casa?????Neeeee!!!De gura lumii nu am ascultat ;am mai intalnit babe care ziceau ca nu e bine dar nu am dat atentie.
Tu asculta instinctul tau de mama si vremea
Evita sa o scoti pe vreme innorata si vant.Dar o zi ca azi nu poate fi ratata!!
Pupici la fete

quote:
Originally posted by deiutz

Ah, am uitat sa va spun! Astazi scumpetea mea draga face 3 saptamani!!!!

Deiutz, mami de Ana Ilinca



Varsta Ana-Maria
http://b1.lilypie.com/uFCEp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanalucia spune:

abibrinza, eu am facut contract cu Cord Blood Center, este postata si al inceput de capitol. am trimis contractul semnat, am primit chitul de recoltare, acum urmeaza ca la nastere sa sun sa vina cineva sa ia probele. plata se face la primirea buletinului de analiza ca totul e ok, si celulele sunt viabile. eu am incredere tocmai pt ca nu se pastreaza in romania , ci in budapesta, parca. unele sa pastreaza in olanda sau belgia. mie mi se pare mai ok. dacaa vrei iti trimit pe PM nr de tel la care sa suni.

roxana, 36+

nunta noastra
nunta continuare
voiaj de nunta croatia
sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abibrinza spune:

Multumesc Roxana, eu tot la ei am sunat, au venit contractele si trebuie sa le completam.Dar al meu sot pana nu pune o mie de intrebari nu poate sa faca nimic.
Legat de spalatul rufelor, eu le spal cu Ariel, fara balsam si le clatesc de 2 ori.



Arabela si bebe Victor-Catalin (22 aprilie 2006)
www.flickr.com/photos/11775702@N07/sets/72157602054980121/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Deiutz, sa iti traoasca papusica! Eu l-am scos pe Pupi afara prima data la 2 saptamani



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Angi frumoasa invitatia,numai eu am facut-o in familie,da-i si cauta programe pe net de am luat o groaza de virusi si tot nu a oesit cum doream
Deiutz sa va traiasca printesa.Eu am scos-o pe Teo la 9 zile,si era asa mica,avea 2.618 grame,o scoteam mai devreme ca desi am nascut la sf lui septembrie era asa cald afaram,dar operata sa urc pana la 4.........Cand a venit zapada a facut mucusori si o vecina care mai este si asistenta mi-a zis ca eu sunt de viina ca am scos-o de mica afara.
Eu pt rufele lui Teo folosesc Cocolino sensitive alb,nu are nimic ,nici o alergie,nasa imi luase si mie Sano dar l-am folosit pt noi.
Eu sunt bine ,multumesc de intrebare.
Va pupam,weekend placut!


Mihaela si Teodora Ioana (29.09.2007)
http://community.webshots.com/album/560608464rHUeBp?start=36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Multumesc pt sfaturi , o sa-i dau cu ulei de masline, sper sa scapam si noi, ca m-am cam saturat cati bani am dat pe toate alifiile de cateva luni, si degeaba!

Angi, super felicitarea! si noi am avut ceva asemanator, numai ca bebe dormea pe pernuta intr-o parte cu fundul in sus.
Deiutz, sa-ti traiasca mandretea!
Eu l-am scos pe Filip la 10 zile , dupa ce ii citise preotul de nume si mie- apa ( ca sa scap de gura femeilor!). Da, si nu e bine s-o scoti cand e ceata sau vant , si pana in 3 luni daca afara sunt sub
-5 grade.



Despre bubitele de pe fata stiu si eu ca trebuie lasate in pace.
Detergent folosim tot Sano Maxima-Baby ( au la Mega Image sau in spatele magazinlui in Tomis 3, la unul din boutikurile alaturate); miroase super si spala bine! eu am incercat Dermalin si nu a spalat bine deloc, si e si cam scumput. SI am mai incercat Persil Sensitive, dar miroase prea tare pt nasucurile noastre!

Sper sa pot si eu la o intalneala saptamana viitoare!





Andicu mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)
Ultimele aventuri ale lui Filip
www.tickercentral.com/view/9fgr/2.png" target="_blank">Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bisous spune:

Va pup fetelor, eu cum vedeti nu prea dorm noaptea ca ba tuseste unu, ba varsa altul, ba frige, ba e ora antibioticului, sunt zombi.
Cristina a facut 7 zile de febra in continu, acum vad ca e mai bine, iar victor abia a inceput de 2 zile deci astept sa mai dureze inca 5.Deja sunt super obisnuita,nici nu mai ma alarmez,osa treaca si asta.
Am fost si i am facut rezervare pentru ziua cristinei la locul de joaca nemo pe hasdeu,credeam ca daca ma duc cu o luna inainte pot sa imi aleg intervalul orar dar de unde ca e plin si pentru aprilie,e full asa ca a ramas pe duminica dimineata,doamne cat de bani fac astia cu locuriile de joaca , cred ca imi deschid si eu unul.
Apropo de scos afara, pe victor l am scos la 4 zile,adica am iesit din spital si m am dus a doua zi in parc , nebuna operata m am carat cu caruciorul al mare dupa mine de ma durea operatia de credeam ca a plesnit, cand a auzit sotul mai mai sa ma bata,nu m a batut si in schimb n am dus la carrefour in aceasi seara.Deci din moment ce nu este cu minus sau nu bate prea tare vantul nu e nici o problema, eu i am scos pe ai mei zilnic toata iarna, am facut exeptie doar in zilele de ger si atunci am facut in asa fel sa ii duc la un loc de joaca sau in magazin ceva.
Daca vreti sa ne intilnim la mine vinerea viitoare, eu va astept cu drag dar mai vorbim pana atunci.Cred ca incerc sa ma culc o jumate de ora ca la 2 treuie sa dau antibioticul cristinei iar la 4 lui victor, ce frumoasa e viata de mama,nu fetelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Bisous, sanatate multa prichindeilor! off, sa scapati odata de racelile astea, sa vina vara, sa ne vedem in parc sau la plaja!!!..



Andicu mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)
Ultimele aventuri ale lui Filip
www.tickercentral.com/view/9fgr/2.png" target="_blank">Cum crestem noi

Mergi la inceput