Gravidute si mamici de Constanta (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Mada, imi pare rau, nici eu nu pot veni maine! am alt angajament dupa-amiaza, macar de-ar veni soacra-mea la 5 cand ar trebui...
Florin_a, Doamne, prin ce-ai trecut! sanatate multa Anei, bine ca e mai ok acum! mi-e groaza si mie sa ma gandesc la asemenea evenimente!

Am si eu o problema: lui Filip nu-i trec si pace petele galbui de pe pielea capului!nu sunt chiar cojite, decat in unele locuri, dar daca racai cu unghia se iau.. are deja de cateva luni si am tot incercat cu unguent special , intai de la Mustela, acum de la Freezyderm, dar nimic..nu stiu cand ajung cu el la dr, aveti vreo solutie, cumva??

Angi, ramane cum am vb? treci maine pe la mine dupa dr ??!



Andicu mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)
Ultimele aventuri ale lui Filip
www.tickercentral.com/view/9fgr/2.png" target="_blank">Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florin-a spune:

Noua dna dr Dumbrava ne-a spus sa dam cu ulei de masline.Si ana are pete si coji pe alocuri.Inainte de baie cam cu o ora iau niste vata inmoi bine in ulei si o frec la locul cu pricina.Apoi dupa ce spal pe cap o pieptan cand are parul ud cu un pieptene cu dintii desi si sa stii ca se ia,aluneca cojile pe fir inspre varf.Din cate am citit trece de la sine cu bai repetate.Acum stiu si eu ce sa zic?Poti incerca si varianta asta.
Pupici

quote:
Originally posted by andicu

Mada, imi pare rau, nici eu nu pot veni maine! am alt angajament dupa-amiaza, macar de-ar veni soacra-mea la 5 cand ar trebui...
Florin_a, Doamne, prin ce-ai trecut! sanatate multa Anei, bine ca e mai ok acum! mi-e groaza si mie sa ma gandesc la asemenea evenimente!

Am si eu o problema: lui Filip nu-i trec si pace petele galbui de pe pielea capului!nu sunt chiar cojite, decat in unele locuri, dar daca racai cu unghia se iau.. are deja de cateva luni si am tot incercat cu unguent special , intai de la Mustela, acum de la Freezyderm, dar nimic..nu stiu cand ajung cu el la dr, aveti vreo solutie, cumva??

Angi, ramane cum am vb? treci maine pe la mine dupa dr ??!



Andicu mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)
Ultimele aventuri ale lui Filip
www.tickercentral.com/view/9fgr/2.png" target="_blank">Cum crestem noi




Varsta Ana-Maria
http://b1.lilypie.com/uFCEp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanalucia spune:

fetele, e clar ca tre sa ma pregatesc de nastere. ma gandeam sa spal lucrusoarele inainte sa le imbrace bebe. ce detergent folositi voi? ceva anume? e vreun detergent special pt bebei? ceva antialergic? sau folosesc orice, dar cu balsam?



roxana, 36+

nunta noastra
nunta continuare
voiaj de nunta croatia
sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Andicu ,exact asa cum a facut Florina am facut si eu la Isi si a dat rezultate;Erau asa cremoase parca cojitele si nu mai scapam de ele.Inainte de baie ,cu cateva ore ,o dadeam cu ulei de masline iar apoi le luam usor fara sa o zgarii prea mult cu unghia .Mi se parea ca pot controla mai mult situatia asa decat cu un pieptene-ma temeam sa nu se irite...Si tot asa pana au disparut de tot....Succes!!
Florina ,saracutele de voi prin ce ati trecut....Bine ca sunteti mai bine!Sanatate!!

Roxana ,poti folosi Dermalin,eu pe asta il stiu.Sau poti folosi un detergent normal si dai clatire dubla +apa mai multa la masina.!

Madalina ,eu nu m-am pus\la socoteala....ca nu stiam in ce ape o sa ma scald sau daca va intalniti voi....si vad ca fetele nu prea pot sambata asta...asa ca ramane ,cred, pe alta data..?!

Adina
Mami de(Isidora-4ani) si (40sapt) cu
www.kodakgallery.eu.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=4516866000233.5781386000233.1203523802941&&localeid=en_GB_EURO&&localeid=en_GB_EURO&UV=128845807824_9450568900233" target="_blank"> Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mokika spune:

'neata!

Si eu am vazut in farmaciile Sensi blu Dermalin si am auzit ca este foarte bun dar eu nu am folosit decat detergentul pe care il folosesc pentru toata familia in schimb la balsam nu i-a facut bine decat Lenor Sensitive. Am incrcat si cu Coccolino dar s-a iritat.

Si eu ii dau lui Theo Lapte Topfer Lactana nr. 2 si il luam de la o farmacie de pe Fagetului unde gasisem mai ieftin - cu 36 lei dar ultima oara am dat 38 lei. L-au scumpit si ei mai ales ca la celelalte farmacii este peste 40 lei cutia. O sa incerc si eu la Dona sa vad poate il au mai ieftin.

Noi avem un colt de dintisor! Acum cateva zile am vorbit cu dr. Soescu pentru ca Theo era agitat ca se pregatea un dintisor sa iasa. Pe langa granulele pe care mi le-a recomandat ca sa-i mai alin durerile mi-a spus ca ii va iesi dintisorul in noaptea cu eclipsa de luna. Si asa a fost! In noptile cu luna plina si eclipsa de luna cei mai multi copii au eruptii dentare.
Si i-am mai spus ca Theo are niste bubite pe obrajori si nu-mi dau seama de la ce ar putea fi iar dansa mi-a recomandat sa il las asa sa lucreze si organismul putin iar dupa solstitiul de primavara vor trece singure. Pot sa spun ca sunt fffff multumita si bucuroasa in acelasi timp ca am descoperit remediile homeopatice. Sa stiti ca intradevar fac minuni! Recomand tuturor sa o ia pe aceasta cale a medicinei!

In rest ... stam toata ziua pe afara... batem cartierul si parcurile .... o gramada de bebei in carucioare am vazut!

Jojo - esti mai bine?

Isidora - cum a fost la control?



Mokika - mami de Crina (11 ani) si Theodor (5 luni 1/2)


www.flickr.com/photos/12207142@N08/page2/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Uitati asa arata invitatiile noastre la botez http://good-times.webshots.com/photo/2348222320065968642JPiQgQ



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Deci... intalnire esuata... imi pare rau. Poate reusim vinerea viitoare sa ne intalnim.
Andicu - tot ulei de masline am folosit si avut efect. Ii masam scalpul inainte de baita.

Madalina27
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Roxanalucia - eu am folosit SANO-MAXIM detergent special pentru copii. Miroase super si curata excelent.


Madalina27
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanalucia spune:

madaluta, si unde gasesc sano-maxim? eu, recunosc, fac cumparaturi doar in carrefour, ca merg rar si mergem cu masina, mai ales cum nu prea cunosc orasul si zonele comerciale

roxana, 36+

nunta noastra
nunta continuare
voiaj de nunta croatia
sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deiutz spune:

Buna ziua!
Imi pare rau ca nu am mai scris de multicel, dar mititica mea ma lasa fara pic de energie. Deja am inceput sa ma obisnuiesc cu noptile (si zilele) nedormite, cu foiala, cu plansul (cand se chinuie sa faca kk pentru ca avem colici), cu mancatul aproape incontinuu (nush daca e mancat sau placere de a sta cu tzitzi in gura). Dupa ce mancam ca haplea dam uneori afara, incepem sa sughitam si o luam de la capat...CAm asa decurge ziua la noi..sau mai bine spus noaptea, ca ziua dormim. De ex. acum astept de vreo ora si ceva sa se trezeasca sa iesim la plimbare!
Am si eu o intrebare pentru cele care aveti bb mai maricei...Cand i-ati scos voi prima oara afara? Ati asteptat sa se implineasca cele 40 de zile? Eu una am scos-o afara inca de la inceputul saptamanii si am asteptat atat pentru ca a fost frig afara. Nu de alta dar s-a intalnit sotul meu cu o vecina "amabila" care i-a spus ca o sa avem f multe probleme cu fata din cauza ca nu am asteptat sa se implineasca 40 de zile. HAAAA???

In alta ordine de idei..avem si noi bubite ca niste cosulete pe un obrajor, pana acum nu i-am dat cu nimic, sa dau oare cu bepanthen? Numai crema sau merge si unguient?
Stiu ca mi-ati cerut poze...dar nu stiu sa le pun...Ma ajuta si pe mine cineva?
fetele!

Mergi la inceput