Timisoara, Impreuna...pentru Matza Emma! (84)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Doris soacra-mea ii unguroaica,mai rau (Katik nu am nimic cu tine ),hai ca ma uit mintenas la molaraie.

Auzi io cred ca tu nu esti bas cu tiglele pe casa ,cum ti-a trecut prin cap asa ceva,tu esti buna la Valentino sa mor de nu,ce-ti mai pierzi vremea prin Timisoara,tunde-o spre Roma sau Paris ,mie imi place Flori de primavara si bucle rebele .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Mi-au placut asa: vata de zahar, intins si cret, avangard style si misto pictura pe fata Ice women!
In primul rand felicitari profei dar si elevelor!


Poze cu noi


Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Mai Claudelu, io nu ma ridic din scaun, ca-s super stersata, si pana trec de faza asta fac urat de tot, de la palpitatii, la criza de fiere. Eh, probabil ca am sa reusesc sa ma calmez eu cumva dar, pana atunci, fierb la foc mic. Am inceput sa pun la punct un plan de bataie, asta-i primul semn ca incep sa judec normal. Problemele tale cu socrii si sotziorul, spinoasa chestiune. Cred ca depinde mult de temperamentul dar si de variantele pe care le are fiecare. Ce pot eu sa-ti spun, tocmai eu care ma enervez ca trebuie sa iau singura toate deciziile importante si ca de ce fac numai eu legea? Imi amintesc de o poveste mai din tinerete, in care am avut de a face cu un specimen din asta de semana mult cu Helmut al tau si cu o mama pe langa care socrela ta pare, totusi, un dulce copil ... atunci a fost clar, am renuntat la relatie. Dar ... nu erau copii la mijloc, aveam oricand unde sa ma refugiez, eram la mine in oras nu printre straini. Eu zic ca bine faci ca-ti mai versi necazul, poate te mai descarci. As vrea sa-ti spun mai multe insa ce sfaturi sa stiu eu sa-ti dau daca nu am trecut niciodata prin ce treci tu ... Pot doar sa incerc sa fiu sufleteste alaturi de tine, sa te ascult si sa te asigur, ipocrit poate dar cu buna intentie, ca toate vor fi bune....


Mamica de spiridus, visatoarea cu picioarele pe pamant

Avem si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

quote:
Originally posted by claudia74
... hai ca ma uit mintenas la molaraie.



Hai ca tara arde si baba se piaptana
Claudia molaraie zici, auzi cum ii zice la stii cand zugravesti dai cu var si peste pui chestia aia cu model, eee la chestia aia cu model cum ii zice? Ala e molarai? Am si eu idei putine da fixe, ce vreti?

Poze cu noi


Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Dana la inceputul relatiei si eu faceam la fel,imi plangeam de mila si faceam deja planuri de plecare si crize cu suspine (ca si copiii de la gradi) dar gasesc acuma ca nu incotro si nu isi mai au rostul crizele astea oricat de greu mi-ar fi nu imi pot face bagajele si pleca in lumea mare cu 2 copii din 2 casnicii,chiar daca inca sunt tanara (mi-au murit laudatorii asa ca ma laud singura) si devreme acasa (vorba lui Doris).Ma dar tu ce scorpiuta esti de inca mai sezi in fotoliul ala, move ur sexy body from there,hai serios Dana,sotul nu zice nimic te lasa sa stai acolo sa suspini,ia-auzi asta de fapt era treaba de barbat,de ce a cazut asta pe capul tau,sa mearga sa vb el cu vecinu sa faca si el ca voi si gata sunteti toti debransati,faceti rost de aprobare (sau asta o aveti deja) si keep going,faceti ce vi-ati propus .


Ia uite frate ce banatanca misto prin zona,aia e Silvano ,sa stii ca nu m-am gandit ca stie cineva in afara de Laura poate cuvantul asta dar totusi l-am scris ,ai crescut la Mehala doar nu dar astea sunt cuvinte de la sat si la poze tot asa se zice molaraie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Sal'tare fetilii!
Ajuns home si noi sunt muci,varza,cum vreti voi da nu mai pot.
Ma doare spinarea de mor,numa cand sa nasc mo mai durut asa mijlocul....merg sa strang prin casa ca e plin de jucarii,ca Maya le arunca zici din avion....sa-i dau sa pape si ma arunc in pat ca abia ma mai tin tzurloaiele.

Vorbim dimi cand sper eu ca o sa fiu mai fresh.
NOAPTE BUNA!

Varsta Maya Maria (19.09.2006)

Povestea zanei Maya Maria

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

care ati crescut mah prin Mehala????? la raport, va rog!!!

am ajuns acasa si eu!
1. Doris...vorbva lui Clau..tu esti de Paris mah...puii mei! io tre sa stau stramb sa le vad drept! esti betoana mah!
2. Clau - io nu am copii (inca) da instintul meu zice ca in situatia ta (extrem de dificila) as zice cum vor ei si as face cum vreau io cu copilul meu! clar ca palma in fund nu e o solutie, insa ai grija pana unde mergi! sanatatea si siguranta ta si a copilasilor tai e cea mai importanta! si stiu (si) io ce vorbesc, cand zic asta!
3. Dana - parerea mea e ca nu are nimic asupra ta! nu te poate atinge daca te debransezi! nu figurezi pe nici un contract cu Calor, nici in cadrul asocioatiei, nici inafara!
Daca vecinul a avut initiativa aia la inceput, sa faca el contract cu Calorul, si-a asumat niste obligatii de care voi nu raspundeti (legal).
Baga mare inainte si vezi-ti de amenajarea ta! de caioliferul tau 'ioz'...cad despre laptop si compiuter....mortale frate, unde le-ai gasit?!?!

Silvana, trafalet?!
Aida, cum sunteti?!



pentru Emma

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank"> Agonie si Extaz, Lyme

noi, impreuna


"Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul! " by Doris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

de mamon nu ma intrebati...cum am zis, saptamana viitoare primul bilant!



pentru Emma

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank"> Agonie si Extaz, Lyme

noi, impreuna


"Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul! " by Doris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

sara buna!
am intrat sa va dau binete si io! io toata dupa-masa am fost cu spatele in pioneze, sunt intepenita, doare de numa'.
ma bag in pat la caldurica, am luat diclofenac, cremuit etc.
sper sa-mi treaca pina miine
somn usor sa aveti, sa fiti cuminti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Katik, Ketonal! si crema si pastila! sa treaca rpd!
Laurelu, la fel



pentru Emma

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank"> Agonie si Extaz, Lyme

noi, impreuna


"Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul! " by Doris

Mergi la inceput