*Mamici de Ianuarie-Februarie 2008 (142)*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Buna, zuzici!!

Laura D Iti doresc multa sanatate, fericire si noroc! Sa-ti traiasca bebelina si sa aiba o viata fericita!!

Felicitari noilor mamici! Sa va traiasca bebelusii si sa va aduca numai bucurii!!

Sacha!! Miri, sa-ti traiasca voinicul!!

Ieri am facut si noi o luna. Iupii!! Am fetita mare care mananca si doarme bine. Noi am stabilit botezul pe 1 Martie, de Martisor si de ziua mamei mele dragi.

Iata cateva poze cu noi :
http://s267.photobucket.com/albums/ii294/tinyysso/buburuza/Home/

http://s267.photobucket.com/albums/ii294/tinyysso/buburuza/1%20month/

http://s267.photobucket.com/albums/ii294/tinyysso/buburuza/1%20month/

Va

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
Lucrusoare buburuza
Bradul de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Mitsule..si pentru noi e devreme 12..nici nu stiu de fapt ce ora sa zic..ca..nu avem un program
Cat despre sughituri..si la noi e jale..plus ca avem probleme si cu regurgitatul..ragaie pitik dar se pare ca nu suficient astfel incat sa nu mai aiba probleme dupa..off..ce mici si nepunticiosi sunt...




Poze cu ingerasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Nemary, ai o fetita SUPERBA!!! Este atat de frumoasa!!! Sa-ti traiasca!!

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
Lucrusoare buburuza
Bradul de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Mai fetelor..ma chinuie gandul botezului..noi ne hoptarasem dupa Pasti..adik..sa ne mai linistim, relaxam, sa nu stresam bebelina..plus sa nu o stresam pe mami ei care trebuie sa isi mai revina un pic..deci..credeti ca e tarziu tare..?cam prin mai asa..pe 3 as zice..bebe face 3 luni..e marisoara..credeti ca e aiurea?



Poze cu ingerasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Nemary , Miky ...buburuzele voastre sunt tare frumusele , sa va traiasca !

Alinatudor , si eu tot pe 3 Mai vreau sa fac botezul , chiar daca Sara va avea 4 luni jumate . Mi s-a parut prea devreme inainte de Pasti ...sa se mai incalzeasca putin vremea si sa mai creasca si pitica. Eu fac botezul la Campulung , de unde sunt si eu si sotzul ...si ar fi cam nasol sa trambalam un copil asa mic.

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

ALINAAA, SA-TI TRAIASCA COMOARA!! E ASA FRUMOASA STEFANIA!! (v-ati prins ca ma uit la poze, nu?) Eu n-am vazut in viata mea un copil care sa semene asa mult cu unul din parinti, cum seamana Stefania cu Mircea, si crede-ma ca am vazut multi la viata mea. Stii ce ma gandeam ca te-ar putea ajuta ca sa te simti mai bine? Mers la coafor, tuns si aranjat, manichiura, pedichiura, apoi o tura la shopping sa-ti cumperi ceva frumos, ca MERITI!!!! La coafor o sa merg si eu saptamana viitoare, iar la shopping merg tot timpul si crede-ma ca ajuta!!! Te imbratisez cu mult mult drag!

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
Lucrusoare buburuza
Bradul de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

quote:
Originally posted by gattasalvaje

Nemary , Miky ...buburuzele voastre sunt tare frumusele , sa va traiasca !

Alinatudor , si eu tot pe 3 Mai vreau sa fac botezul , chiar daca Sara va avea 4 luni jumate . Mi s-a parut prea devreme inainte de Pasti ...sa se mai incalzeasca putin vremea si sa mai creasca si pitica. Eu fac botezul la Campulung , de unde sunt si eu si sotzul ...si ar fi cam nasol sa trambalam un copil asa mic.

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta




MULTU',Gatta!! Si tu ai o splendoare de fata!! Sunt invidioasa pe parul ei..voi puteti sa-i faceti creasta, iar Saarei mele ii pica pufuletul care-l avea si seamana cu bunicul:)) Te

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
Lucrusoare buburuza
Bradul de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

miky draga... m-am topit! dupa rochita aia de fetita cuminte irlandeza:) chit ca voi stati in finlanda, nu conteaza, acu vreau fetita, nu-mi mai trebuie baieti!:))) e din cauza de rochitsa:)) si ce bine sta la mami in esarfa:)

nemary, chiar de-s bau-bau si dau coshmaruri in putinele ore de somn care le ai la dispozitie... insista: san si san si san! o sa te inveti sa le faci pe tote cu ea in brate:)

m-am uitat la poze, si d eimoresionata ce-am fost am uitat sa spun: MITSULE, ce frumooooooooooos esti! ptiu pe tine! ca s anu mai spun ca e superba fotografia cu Conrad catsarat pe san! o ador.

miri_milka_mik mamik de bruno alexis si bebe sacha dimitris
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

DA, Mitsule, ca mi-a adus aminte Miri, esti FRUMOASA FOC!!I-am aratat pozele si lui Timotei si mi-a dat dreptate!! Are bebe Conrad cu cine semana asa frumos!!

Miri, multumesc! Pai, nu-i timpul pierdut! Mai stati un timp si-apoi o puneti si de-o printesica, ca noi am vrea s-o punem de-un voinic.

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
Lucrusoare buburuza
Bradul de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

quote:
Originally posted by gattasalvaje

Lala 20, vai ce eleganta e Bibi in rochita roz !!!Creste pe zi ce trece...sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa !

Nemary , bine ai venit acasa ...sper ca Daria e bine .Chestia cu suptul continuu este comuna pe-aici pe la zuze...si Irinouka se plangea , si Mitsu , si multe alte fete. Presimt ca vei aparea mai rar pe forum , dar las' ca e cu folos.
Doamne , nu-mi vine sa cred ce copil bun si cuminte am !Suge 10-15 min. si apoi doarme 4 ore .Mi-ar parea bine sa se trezeasca totusi mai des sa pape , ca e micuta , abia acum la o luna jumate are 4 kg. Si mi se face dor s-o tin mai des in brate . Ziua intru din cand in cand la ea in camera si parca-mi vine s-o iau din patut s-o dragalesc dar mi-e mila sa-i stric somnul...
Gratiela , imi pare rau ca nu te simti bine , sper sa te insanatosesti repede ...Ozi e o minune cum are ea grija de fratiorul ei si-i citeste povesti...

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta



multumim la fel gata...cat despre greutate...nu te ingrijora fiecare bebe se dezvolta in felul lui,important este ca ia in greutate....
mie imi pare rau ca nu i-am facut o poza sexy lui Bibi cand am venit cu ea acasa...si una acuma...e un miracol un copil fenomen...se ingrasa cu aprox.50 gr pe zi ...a fost doamna asistenta pe la noi si ne-a cantarit avem 3400gr...wow...si cand i-am zis ca mananca 8 mese a cate 100 ml...a zis ca e chiar prea mult pt un copil in cazul ei...dar ea e un fenomen...uf asa mandra ma simt de ea...cum de altfel se simte fiecare mamik de puiul ei

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Pitica mea
Atat are Bibi
poze burtik
poze cununie & nunta
Lucky
camera lui bibi

Mergi la inceput