*Mamici de Ianuarie-Februarie 2008 (142)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Mamacapra , felicitari ! Sa-ti traiasca puiutul , sa creasca mare , sanatos si deshtept iar tu sa te refaci repede si sa ai mult laptic !

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

am adaugat si noi cateva pozici cu printesik!!!!!!!

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Pitica mea
Atat are Bibi
poze burtik
poze cununie & nunta
Lucky
camera lui bibi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Hm, am cateva minute sper.... nu stiu de ce ma simt cam desprinsa de zuze. Tre neaparat sa citesc din urma... sa am si eu de ce sa ma leg in discutii, daca oi avea timp sa incheg unele. Deci ma apuc de citit...

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 7 saptamani

http://community.webshots.com/user/ceska7777
Aici incepe "lumea lui Benji"

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

nemary bine ai venit,chiar vroiam sa te sun sa vad ce mai faci.multumim de informatie,nu stiam cum sa petrecem pe 19 martie!am notat si acum stiu.

gabrittza 39sapt+Daria Maria
AMR 3 zile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Lala 20, vai ce eleganta e Bibi in rochita roz !!!Creste pe zi ce trece...sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa !

Nemary , bine ai venit acasa ...sper ca Daria e bine .Chestia cu suptul continuu este comuna pe-aici pe la zuze...si Irinouka se plangea , si Mitsu , si multe alte fete. Presimt ca vei aparea mai rar pe forum , dar las' ca e cu folos.
Doamne , nu-mi vine sa cred ce copil bun si cuminte am !Suge 10-15 min. si apoi doarme 4 ore .Mi-ar parea bine sa se trezeasca totusi mai des sa pape , ca e micuta , abia acum la o luna jumate are 4 kg. Si mi se face dor s-o tin mai des in brate . Ziua intru din cand in cand la ea in camera si parca-mi vine s-o iau din patut s-o dragalesc dar mi-e mila sa-i stric somnul...
Gratiela , imi pare rau ca nu te simti bine , sper sa te insanatosesti repede ...Ozi e o minune cum are ea grija de fratiorul ei si-i citeste povesti...

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns breaz spune:

salutare fetelor,

in primul rind vreau sa va spun ca mi-e foarte dor de voi si am nostalgia perioadei cit am fost gravida, imi amintesc fiecare moment de la inceputul sarcinii pina la sfirsit. si vorba aia doar am fost gravida 10 luni. sint curioasa daca nu imi declansau nasterea oare cind as fi nascut ca la 42 de saptamini cind mi-au declansat nasterea nu dadeam nici un semn ca as naste. eu in continuare ma simt foarte obosita dupa nastere, parca nu-mi revin deloc, fizic sint bine dar parca as dormi non stop. noroc ca fetita e cumintica. sotul meu a botezat-o tzontzonica. avem o singura problema, facem kk la 2-3 zile, voi ce ziceti e normal. azi a fost a treia zi de cind nu a facut si i-am bagat un supozitor.

Nu in ultimul rind vreau sa le felicit si pe fetele care au mai nascut, si nasteri usoare celor care urmeaza sa nasca.

va pup pe toate

Carmen sapt.42 Carla Alexia
http://www.flickr.com/photos/10017841@N08/show/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

alina, nu stiu... La 12:00 s-ar putea sa fie prea devreme pentru noi Da' incercam... Pizza prin zona... Stiu de Presto Pizza da' la aia se face numai comanda pt acasa, nu se mananca ad-hoc. In Plaza, dar e lipsit de imaginatie... In Cora, la Spring, la fel de plicticos, dar... Aaaaa, Tip Top!!! E unu' chiar in piata virtutii! Tu parca p'acolo stai? Vedem, vedem, colindam netul in noaptea asta...

nemary, e vorba de lenea proverbiala a romanului (a omului, in general ); io credeam ca "mi se termina" laptele acum cateva zile, da-i cu bere, da-i cu ceaiuri... Si stateau sa imi pocneasca sanii, ca bebe C. tot asa cum voia el manca. Mai motaia, se trezea cand il puneam in pat, iar cerea, iar morfolea acolo in joaca. E, cum imi spunea miri, nevoia lor de afectiune... Bebeii nu dorm non-stop cum ne imaginam noi, le ajung 16 - 17 ore pe zi... Restul... Se alinta si ei la san. Mai inchid ocii, ca e mai placut, dar asta nu inseamna ca dorm... Tu da-i inainte, chiar daca, sa zicem, nu ai laptic deajuns pentru ca in spital nu te-a "muls" Dariutza direct, daca stai cu ea atarnata tot timpul o sa ai lapte pentru un batalion! si ... curaj! Sa stii ca ce se scrie pe aici e adevarat!



www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Gatta, ai dreptate, o sa intru mai rar pana ne reglam mesele si somnul.
am pus si eu cateva poze in albumul cu bebe. noapte buna tuturor.



Mari de Daria Maria

odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

miri, merci de raspuns... Asa si fac, ii indes sanul pe gat cand sughita, se mai ineaca el ca sughita si in timp ce suge... Dar ii trece! Cu lamaia nu as incerca nici batuta.. Pe langa faptul ca e un calvar pentru bebe si sa ia Vita C, se stramba din gurita si se chitaie de-mi rupe inima, ma gandesc ca picaturile alea de lamaie ii pot provoca o gastrita. Oricum, secretul e tinutul respiratiei cand sughiti, d'aia se recomanda lapticul la bebei, ca in timp ce inghit nu mai respira. Merci inca o data ca ti-ai facut griji!



www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Mary...ce frumoasa e Daria...superba...mor dupa nasucurile lor in vant...


Poze cu ingerasul

Mergi la inceput