Gravidute si mamici de Constanta (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Facem galerie gravidutelor sa nasteri usor si sa aveti bebei sanatosi, frumosi si mancaciosi!


Eu intru mai rar ca fata vrea in brate si stau mai mult cu ea.
Am avut botezul sambata...a plans tot timpul, mai putin cand a dezbracat-o si a bagat-o in apa si cand a impartasit-o. In rest...plans rau nu mai stia nasica cum s-o tina si ce sa-i faca ca sa ii treaca.
Eu am avut emotii, mai ales ca nu puteam sa fac nimic s-o alin
Au mai fost doi baietei si inca o fetita pe care o cheama tot Sofia (Ioana Sofia). Iar finul meu, care nu o stia pe nasica si avea sarcina sa faca poze a facut celeilalte Sofii Avea si el emotii saracul!
Asa ca daca o stiti cumva pe Sofia Ioana care s-a botezat sambata la Biserica Sf. Mina...spuneti-mi ca sa-i trimit pozele.

LA local a fost ok, nu a plans deloc, s-a uitat la toti invitatii si apoi a adormit si am dus-o acasa.

Va pupic si mai intru din cand in cand! Acum fug ca s-a trezit fata!

fericita de MARIA SOFIA - 7 noiembrie,cezariana 3200 gr, 50 cm, nota 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

buna fetele,

am trimis un PM de grup, care vine si n-are datele sau nu are cu cine se cupla, sa-mi spuna. Tinna, m-as bucura mult sa ajungi si tu in formula 2 in 1!

Mav, va asteptam cu drag! Daca vrei iti povestesc cum e cu un copil mai mare varsator (ce e drept, fata), ca asa incapatanare poate avea uneori... nu stiu, nici macar incapatanare nu-i pot spune, e un soi de "nu ma urnesc de aici orice ati face voi asa ca nu va mai bateti capul..."

Yannia, bine ca a iesit si testul cu diabetul de sarcina. cred ca e inca o analiza pe care bifez ca n-am facut-o in sarcina (daca mi-a iesit bine glicemia de dimineata...)

azi a fost prima zi in care am dat sa-mi mangai burtica si n-am dat de ea... abia dupa 2 saptamani! (chiar ma gandeam, parca am uitat complet ca am fost gravida cu burtica. desi imi aduc aminte cand ma uit cu ce sa ma imbrac si am numai haine largi sau cu burtica...)

va pupic!

Monica mami de Serban-Andrei, inginer si/sau poet (15.01.2008)

www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bisous spune:

Eu vreau sa vin la monica dar cum fac vin singura (nu stiu adresa) sau ma pescuieste cineva in drum care sa stie si adresa(stau la casa de cultura)
Doc, venim in tinuta de gala , de dans din buric sau tinuta de barfa mondena.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanalucia spune:

yannia, sunt bine, multumesc de intrebare. ma tot gandesc ce sa mai fac sa nu ma plictisesc. azi am iesit putin la plimbare, dar nu imi e foarte bine in picioare, simt bebe foarte jos, si parca imi e teama sa merg... mai bine stau in pat. merg luni la dr si o as vada la echo daca sunt mai bine.

isidora, ce sa facem stam la pat si avem grija de puisorii din burtica, nu? ca ei sunt cei mai importanti.

corina, bine ai venit printre noi, iti dorim sarcina usoara. toti doctorii au si recomnadari prosate si bune, depinde de fiecare, daca citesti din urma o sa vezi. important e sa gasesti pe cineva in care sa simti ca ai incredere. si noi, mamicile, ne documentam foarte mult, ca suntem foarte curioase si oricum stim si noi destul de multe, nu ca un doctor, dar o sa vezi ce priceputa o sa fii.pana la urma la ce doctor te duci?

angi, te solicita mult pupi al tau. nu prea mai ai timp sa scrii. cred ca e normal,e ceva nou si fascinant (pe lana obositor, cred) sper ca sunteti bine cu totii.

va pup pe toate



roxana, 33+

nunta noastra
nunta continuare
croatia 2007 voiaj de nunta
sarcina





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Bisous, te iau eu daca vrei! stii ca stau in Coiciu langa Baba Novac si mi-e usor sa trec. Da-mi pm cu detalii de adresa si nr tau si vorbim maine. Eu o sa am masina dar cum am mai spus, am un Peugeot 206 CC si n-am decat 2 locuri si al3lea pt o subtirica ca in spate e loc mai mult pt copii!

Corina, bine-ai venit! felicitari si sarcina usoara! sunt cateva mamici printre care si eu, care suntem pacientele dnei dr Ioana Lutescu. Eu si sunt sigura ca si Madaluta si Angelique, ti-o recomandam cu caldura, desi este aglomerata, dar intotdeauna are timp sa te asculte si sa-ti raspunda la intrebari!
Mav, ma bucur ca Sebi e bine acum! abia astept sa va cunosc!
Creem, felicitari pt crestinarea micutei Sofia! inteleg ce spui cand spui ca nu prea ai timp! asa am fost si eu la inceput, nu ca acum as avea , dar am invatat sa-mi fac!

De exemplu, acum il adoarme tati pe Filip si eu imi fac de cap pe forum!

Roxana, ai grija de tine si de bebe! daca tu crezi ca e mai sigur asa, stai in pat! oricum, profita, ca nu mai ai mult pana ajungi zombi ca multe dintre noi!





Andicu mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)
Filip de Sarbatori
Filip la 6 luni
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena81 spune:

buna seara fetelor
multumesc la toate pentru galerie
imi pare rau ca nu am mai intrat pe forum,dar trebuie sa ma intalegeti...mi-a venit sotul acasa dupa 6 luni,asa ca am avut de recuperat
DEIUTZ SI TINNA poate vom fi colege de salon,cat despre morcovul cel mmmmmmmmmmmmmaaaaaaaarrrrrrrreeeeeeee i l-am transferat sotului
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Neata fetelor!

Multumesc mult mult pentru galerie!
Ieri n-am mai putut intra pe dupa amiaza si seara, ca mi-a fost tare rau... Aveam contractii dureroase si o stare de greata oribila... Si parca aveam si palpitatii la inima... Asa ca am stat numai in pat...
Credeam ca incepe travaliul, da n-a fost asa...
Acum ma simt f bine, nu mai am nimik...

Monica , am primit PM cu indicatiile pretioase... Dar neuronu' gravid n-a inteles un detaliu esential... La ce ora e intalneala?? Adik pe cand sa sosim la tine??


Tinna 37+ cu si mami de Andrei (7 ani)

Atat mai am pana vin pe lume!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR maxim 15 de zile !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

Buna fetelor,
Multumesc frumos roxanalucia si andicu pentru urarile de bun venit, sunteti foarte amabile . Eu am decis sa merg la Dr. Coralia Stefanescu de la Iriadi. Am vrut la Dr. Rusa, dar m-am razgandit stiind ca e foarte aglomerat. Dr. Stefanescu e tanara, are raspunsuri pertinente la toate intrebarile mele si ma incurajeaza foarte mult, ceea ce este foarte important pentru mine.
Ieri eram foarte ingrijorata ca nu mai am niciun simpton de sarcina...Nu ca as fi avut multe inainte..in afara de dureri de sani...din cand in cand somn..si urinat mai des decat de obicei...nu am nimic!! Si azi dimineata m-am trezit cu niste dureri de sani!! Sa ma satur si sa nu mai zic ca nu ma doare nimic Dar nu conteaza!! Peste 7 luni o sa am o recompensa care e de 1000 de ori mai mare decat meritul meu de a suporta mici dureri. Oricum, sunt norocoasa ca nu am greturi, chestii..si alte minuni, stiu asta. Sa dea Dumnezeu sa fie bine si la mine si la toate viitoarele mamici!!
Va doresc o zi frumoasa cu pishcotzele voastre de 7, 8 sau 9 saptamani.Al meu are 8 saptamani azi!!E ziua lui!! Apropos de asta, am fost la prima echografie pe 19.01.2008 si dupa U.M. ar fi trebuit sa am 7 sapt, insa la varsta gestationala echografica a fost de 6 sapt. Posibil de la o ovulatie, respectiv conceptie tarzie? Am vazut ca mai sunt fete in situatie mea, si doctorita a zis sa nu imi fac griji...Ma cam speriasem atunci, m-am gandit sa nu cumva sa nu fie de la stres!! Ca am avut o problema: in 6 ian am trecut pe la niste prieteni si cand am intrat in casa am aflat ca baiatul lor de 13 ani avea varicela!! Si eu nu am facut-o cand eram mica...nu am intrat in aceeasi camera cu el, dar va dati seama...am facut stanga imprejur si 2 saptamani ma uitam in fiecare dimineata in oglinda si mi se parea ca ma mananca ceva....Nici acum nu am scapat de stres, ca perioada de incubatie a virusului varicelo-zosterian e intre 7-28 zile...Dar oricum sunt mai linistita...
Mai vorbim!!
Corina 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

quote:
eu am sunat la cei cu celulele stem a, rezolvat, imi trimit contract, kit, etc.. si nu platesc nimic pana nu primesc buletinul de analiza cum ca e totul in regula. mama mea a insistat sa ii sun, ca e destul de scump, dar eu zic ca merita.



si eu trebuie sa fac acelasi lucru.
Tu la ce firma ai apelat?

Madalina 24
+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )
Petrecerea de 1 an
PARIS 2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Isidora: te tractez si pe tine, cum sa nu...numai sa stabilim ora la care ne vedem si locul..( nu mai tin minte exact straduta pe care te-am lasat...
bisous: te pescuiesc si pe tine, dar tot daca-mi spui de unde si cand...

Chiar...ne dam un loc de intalnire si mergem toate odata la moni? sau fiecare cum ajunge si nimereste?

Corina: Bine ai venit si sarcina usoara si la termen...
Nu fi dezamagita doar din atat..Vei mai intalni nmulti medici care te vor dezamagi...am ajuns la concluzia k o mare parte din relatia medic-pacient depinde de pacient , nu de medic...

ELENA DEIUTZ SI TINNA



Creem: felicitari pentru increstinare...
Poze nu ne pui? sau nu aveti cu Sofiuta voasta, ci doar cu cealalta sofiuta?
Cum au fost scorurile la Sf Mina? asa cum se zvoneste?

Madalina 24
+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )
Petrecerea de 1 an
PARIS 2008


Mergi la inceput