Gravidute si mamici de Constanta (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deiutz spune:

quote:
Originally posted by Tinna S.

Fetelor chiar daca scriu rar nu va suparati pe mine! Eu tocmai am citit constiincioasa din urma ce ati mai scris, si mi-a intrat un morcov maaare de tot! Sa va zic de ce...
Am fost azi la dr. Tomescu la control, totul e OK, si m-a mai chemat peste o sapt. (pe 6 feb). Dr. zice ca bb mai sta o sapt., desi de nu stiu cate saptamani tot am pericol de nastere prematura (ma rog, intre timp am depasit situatia asta, chiar si daca s-ar naste acum bb nu ar mai fi considerat prematur)... Apoi am vazut ca dr. isi nota acolo in fisa mea ceva de genul: 7 feb - nastere, dar nu mi-a zis nimic explicit in sensul asta... Oricum eu o sa nasc natural, m-a intrebat azi daca vreau epidurala si i-am zis ca nu, ca eu am mai nascut o data natural fara epidurala, si stiu cum e... (parea fericita cand i-am zis ca nu vreau epidurala)...
Si acum citind din urma ce-mi vad okii: si pe Elena81 si pe deiutz (care merg tot la dr. Tomescu) le-a chemat tot pe data de 6 feb la control, si apoi pe 7 feb urmeaza nasterea...
Sa inteleg oare ca si eu nasc tot pe 7 (poate dr. vrea sa-mi induca nasterea)??? Eu aveam DPN 16 feb (de fapt chiar 15 feb)...
Fetelor, poate pana la urma ajungem sa fim colege la materniatate, chiar daca nu ne-am cunoscut pana acum...
Oricum m-au apucat niste emotii de nu mai pot...
Va pup mult,


Tinna 37+ cu si mami de Andrei (7 ani)

Atat mai am pana vin pe lume!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR maxim 17 de zile !!!




Morcovul meu e din ce in ce mai maaaaaareeeeee!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanalucia spune:

docdecap, sper sa iasa un baby shower super. eu nu pot veni, ca imi vin socrii in vizita, dar ma voi gandi la voi, mi-ar fi palcut sa va cunosc... dar nu e timpul pierdut

eu am sunat la cei cu celulele stem a, rezolvat, imi trimit contract, kit, etc.. si nu platesc nimic pana nu primesc buletinul de analiza cum ca e totul in regula. mama mea a insistat sa ii sun, ca e destul de scump, dar eu zic ca merita.

tina, lasa morcovul, ca din cate am auzit eu, cand iese bebe uitam de toate durerile. si mie mi s-a cam facut frica, si mai am 7 saptamani..o sa fie bine o sa vezi

am reusit sa descarc grey's anatomy, si asta am facut toata saptamana.. ce-am mai plans cred ca hormonii sunt de vina...dar acum am ajuns la episodul 11 din seria 4.. mai sunt, se mai filmeaza, ce stiti? sunt cam dependenta, si daca nu, trebuie sa gasesc alt serial si asa nu am ce face toata ziua, sunt consemnata in pat..

fetele, sarcini usoare, aveti grija de bebelusi...eu abia ail astept pe al meu.

roxana, 33+

nunta noastra
nunta continuare
croatia 2007 voiaj de nunta
sarcina





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yannia spune:

Jojo-Miha, la multi ani pentru galusca voastra, frumoasa! Sa creasca mare si sanatoasa!
Mav, sa inteleg ca si tu ai un varsator... Sa te tii, varsatorii sunt cam dificili si super independenti. De fapt, cred ca stii Multumim ca te gandesti la noi!
Andicu, cred ca am scapat... pana la urmatoarea programare.
Roxanalucia, cum te mai simti? E totul ok?
Isidora, nu mai stim nimic de tine. Esti bine?




26+
http://bd.lilypie.com/32Yup3.png
http://community.webshots.com/album/561174599GagMVk?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

neata si de la noi!

Yannia, Isidora e bine e consemnata insa la pat.

Eu am sa vin la Moni cu una bucata Pupi si una bucata scoica, am sa vin cu taxiul ca nu am vineri masina si de luat o sa ne ia tati. Moni, te rog mult sa imi trimiti adresa pe mail sau PM

Am sa incep galeria pt cele trei constantence ale noastre, Tinna, Deiutz si Elena





Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

quote:
Originally posted by Yannia
Mav, sa inteleg ca si tu ai un varsator... Sa te tii, varsatorii sunt cam dificili si super independenti. De fapt, cred ca stii Multumim ca te gandesti la noi!
Isidora, nu mai stim nimic de tine. Esti bine?



Yannia
Nu stiu cum va fi mai tarziu, dar pana acum pot sa spun cu mana pe inima ca un copil mai bun decat varsatorul meu nici nu puteam sa am!!! Si mi-ar fi placut mult sa am doi varsatori (chiar ma bucuram pt chestia asta)... daca nu pierdeam ultima sarcina, acum as fi fost in a 40-a saptamana...
Isi este bine, insa nu prea poate sta pe scaun, la calculator, e consemnata la pat... din pricina contractiilor dese... Oricum, va vedea ca ai intrebat de ea, ca de citit mai citeste....




Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Moni, Sebi doar ce a terminat cele 10 zile de antibiotic, e ok. Nu am gasit cu cine sa-l las vineri... asa ca eu pot veni doar insotita, daca ne primesti. Daca nu, n-au intrat zilele in sac... pana una, alta, mai vedem filmulete, poze cu Serban...


Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

Buna ziua,
Sunt o viitoare mamica de septembrie 2008, din Constanta.
Va salut si recomand ca pe lista medicilor din Constanta, pe care ar fi bine sa ii ocolim, sa adaugam si pe:
Dr. Tomescu Aneta - cabinet particular - diagnostic la toate femeile: Trichomonas Vaginalis, uter infantil, ovare micropolichistice, da tratament hormonal dupa ureche, fara sa recomande mai intai dozarile hormonale din sange...o amica a ramas a 2-a luna insarcinata dupa ce a vizitat-o si ii spusese ca are ovare micropolichistice si o sa ramana f greu insarcinata...a renuntat la contraceptie, desi nu vroia sa ramana chiar imediat insarcinata...a zis ca mai dureaza...a 2-a luna era gravida!! Am fost si eu la ea in vara, am auzit aceeasi poveste..si mi s-a parut cel putin ciudat, asa ca nu am facut niciun tratament recomandat de ea..Acum sunt insarcinata in 8 saptamani...Nu mai spun ca iti faci programare cu o luna inainte!!!Si stai cam 2 ore dupa ce trece ora de programare...Nu inteleg de ce e asa cautata!!
Si alt medic pe care "l-am incercat" si am fost dezamagita: Dr. Ionescu Tudor, sper ca am scris bine numele, de la Policlinica 2...Care e depasit clar de evolutia medicinii...Nu stiu ce a invatat el acum 30 de ani la facultate, dar mie mi-a spus ca daca mi-a iesit Igg ul pozitiv la Citomegalovirus si Igm ul negativ (analiza facute inainte de a ramane insarcinata) si am ramas insarcinata ulterior, trebuie sa renunt la sarcina, sa fac tratament sa scap de CMV si abia apoi sa incerc din nou!!! Nu l-am contrazis :) dar nici nu am mai calcat pe la el!! Si dumnealui vine cu intarziere de cel putin 2 ore la program, femeile sunt cate 20 la usa lui, plus ca vorbeste foarte urat cu pacientele. Am surprins-o pe o adolescenta cu mama ei,(probabil venea prima oara in viata ei la ginecolog) ieseau de la el de la cabinet, si ii spunea: Nu mai vin in viata mea la el!! Nu vezi ce urat vorbeste??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Yannia ,Isi e consemnata la pat dar dornica de aventura...Asa ca Moni ,sper sa pot ajunge si eu ca nu ma rabda inima...Daca poti trimite-mi si mie p.m cu adresa in caz ca nu vin impreuna cu cineva....

Madaluta ,te bagi sa ma tractezi???

Vreau si eu un varsator ca Sebi!!!Mav ,dar in burtica cum era Sebi?Sa vad daca ma resemnez la varianta Yanniei sau nu?

Multumesc feletor care au intrebat de mine si pt. urarile de sanatate!.Eu sunt la fel si nu mai sper la mai bine ci doar sa fac 38 de saptamani si sa vina sotul meu acasa...Mi-e groaza sa nasc fara el....parca nu-s ce mi-ar face el....Dar macar pana nasc imi mai pune si el sosetele,sa-mi faca pedichiura-ca tare bine o face,sa ma epileze in locuri secrete.......Hai ca am luat-o razna....mi-e dor de el si uite ce spun...

Roxana,imi pare rau ca esti in aceeasi situatie;sanatate multa si tie!SA stea bebe cat mai mult la caldurica!

NASTERE USOARA DEIUTZ,ELENA,SI TINA? !!!!Doamne ajuta sa aveti bebelusi sanatosi si cuminti cel putin ca Sebi a lui MAV!

Adina
Mami de(Isidora-4ani) si (36 sapt) cu
www.kodakgallery.eu.com/BrowsePhotos.jsp?&localeid=en_GB_EURO&collid=4516866000233.5781386000233.1200600549815&page=1" target="_blank"> Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Ma inscriu si eu la galerie..Tinna, Deiutz si Elena

Nastere usoara!!! Bebiti sanatosi si mincaciosi.

Docdecap... incerc sa ajung si eu miine... Am vorbit cu Mav deja, nu promit inca nimic.

Fetelor va pup pe toate. Sint intr-o criza de timp crunta...

eu - Ina

- puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreB spune:

Isi, e bun si varsator dar sa stii ca va conta mult si ascendentul. De ex. eu am copil scorpion dar e un dulce (nu e tiranic, nu ne chinuie de nici un fel, doarme mananca, sta si singurel in camera si in patut, rade incontinuu) pentru ca are ascendent in sagetator...

Intrebare pentru fetele care au depus pentru CIC:

Am inteles ca e undeva prin str. Titulescu, dar despre ce Serviciu al Primariei e vorba? Cum se chiama?
Se depune in locuri diferite in functie de zona in care locuiesti?
Tot acolo se depune si pentru alocatie copil pana la un an?

Petrecere frumoasa Doc! Imi pare tare rau ca nu pot sa vin si eu sa va cunosc, dar inca sunt in Bucuresti, ma intorc prin martie.

Succes si galerie pentru gravidutele noastre!



Mama lui Matei (2 luni si 12 zile)
http://family.webshots.com/slideshow/562151171ZHVSEO

Mergi la inceput