Un ochisor pentru Simona - epopeea continua

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Scriu reoede ca trebuie sa plec iar.

Am dat mailul primit de la Prof. din Berlin si citeva date despre Simona tipei de care v-am zis si am promisiunea ei ca vorbeste cu sotul care e medic oftalmo exact la clinica din Frankfurt si ma contacteaza.
La o prima vedere, tipa a zis ca nu se pune pb. scoaterii ochiului (asta din Diagnostic). Nu se pot estima costurile decat dupa on intrevedere cu doctorii, pt ca asa cuma zis si ea, se paote face un calcul si apoi apar complicatii si totul se da peste cap.

Cum am ceva info, revin.

Ar fi bine ca ei in paralel sa caute si alte clinici si, daca cineva poate traduce repede documentele in engleza macar, tot e bine. E posibil ac cei de la Frankfurt sa nu se bage pe caz asa de mic (eu am retint bine ca Simona are numai 5 sapt., nu?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Am incercat si eu sa gasesc o clinica in Suedia, dar din pacate raspunsul lor dupa evaluarea documentatiei a fost ca nu pot oferi tratamentul necesar.

Sper din suflet sa mearga cu Frankfurtul sau Belgia...
Mult mult succes si sanatate

Happiness is a smile



Haideti sa il vedeti pe Andrei !

Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

quote:
Originally posted by helbi

Scriu reoede ca trebuie sa plec iar.

Am dat mailul primit de la Prof. din Berlin si citeva date despre Simona tipei de care v-am zis si am promisiunea ei ca vorbeste cu sotul care e medic oftalmo exact la clinica din Frankfurt si ma contacteaza.
La o prima vedere, tipa a zis ca nu se pune pb. scoaterii ochiului (asta din Diagnostic). Nu se pot estima costurile decat dupa on intrevedere cu doctorii, pt ca asa cuma zis si ea, se paote face un calcul si apoi apar complicatii si totul se da peste cap.

Cum am ceva info, revin.

Ar fi bine ca ei in paralel sa caute si alte clinici si, daca cineva poate traduce repede documentele in engleza macar, tot e bine. E posibil ac cei de la Frankfurt sa nu se bage pe caz asa de mic (eu am retint bine ca Simona are numai 5 sapt., nu?)

Andreia





Andreia,

in cursul zilei de azi (sau maine) o sa avem documentele medicale traduse in engleza. O sa ti le trimit pentru a putea facilita intelegerea cazului de catre cei din Frankfurt.

Multumim mult pentru ajutor,

www.andreialmeu.piczo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Simona s-a nascut pe 3 decembrie 2007. A avut la nastere 2,800 kg si 50 cm si Apgar 10.
Deocamdata Cristi nu are nici un raspuns de la clinicile contactate de doctorita Ciubotaru.

Confirm cei 10 euro de la uta_ciun, multumim frumos
Raluca

Copiii merita tot efortul nostru
Simona, Sonia, Crisa
Alex, Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Din pacate, nici eu nu am inca un raspuns. Daca voi fi contactata (eu am lasat adresa mea, insa nu am nici o adresa de contact a familiei de care am scris) va anunt.

Incercati insa sa le spuneti sa contacteze mai multe clinici. Nici cei din Essen nu au raspuns........

Va tin la curent, cind mai am noutati. Din pacate, nu imi permite timpul sa stau si sa caut mai mult.

Am trimis si eu niste banutzi pe contul de paypal, poate mi se confirma intrarea lor.

Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Am fost si eu alaturi de Simona cu o mica picaturica in ocean. Sa fie cu folos si multa sanatate pui mic!



Mady si Mihai Nicolae - My little treasure (01 august 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Va multumim mult pentru ajutor si pentru suport. Si parintii si doctorita Ciubotaru au trimis documentatia catre mai multe clinici, dar ... pana acum nu au raspuns.
Probabil dureaza mai mult pana fac raspund tinand cont de varsta atat de frageda a puiului.


Copiii merita tot efortul nostru
Simona, Sonia, Crisa
Alex, Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoicac spune:

Va multumesc tuturor pentru ajutor.Sper sa se gaseasca mai repede o clinica pentru a face reconstituirea de pleoapa deoarece mai mult de o luna nu mai poate sta fetita cu pleoapele cusute.Va raspund mai tarziu la mesajele voastre pentru ca nu am calculator si net acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Cristi, bine ai venit printre noi. Trebuie sa gasim o solutie pentru reconstructia pleoapei in intervalul asta de o luna.
N-ati primit nici un raspuns inca ? Doctorita Ciubotaru ce zice ?

Copiii merita tot efortul nostru
Simona, Sonia, Crisa
Alex, Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Buna dimineatza,

nu am nici o veste, insa, va pun la dispozitie adresa clinicii din Frankfurt. Ma gindesc ca, daca scrie un dr. si da detaliile necesare, e mai usor sa primeasca o programare.

Deci:

Kinderaugenheilkunde und Schielbehandlung

Oberarzt : Dr. Marc Lüchtenberg

Pt. Programari: Frau Krüger, Frau Schmitt, Frau Maas

* Telefon: 00 49 69 6301 5721
* Telefax: 00 49 69 6301 7795

* E-Mail: info(at)uni-augenklinik-frankfurt.de
* Homepage: www.uni-augenklinik-frankfurt.de/kinder.html

Bafta multa si, daca intre timp primesc eu vreo veste (v-am zis ca numai ei ma pot contacta), va anuntz!

raluca, multumesc pt confirmarea intrarii banilor!

Mergi la inceput