FIV in Ungaria 31

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miha3 spune:

luck - multumesc si ma rog pentru tine sa fie bine in martie si sa ne laudam cu burtici
tuculucu - iti tin pumnii!
elmasi si mika - va pup si stiu ca sunteti alaturi de mine
La primul FIV am avut 11 foliculi dar au fost maturi la punctie numai 5 sau poate ca 5 mi-a extras, nu stiu sigurhttp://forum.desprecopii.com/forum/pupic.gif
pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Tuculucu 'nteles, sa traiti!! Daca nu mai vorbim pana pleci, iti tin pumnii tare, tare

Andicu si noi ii spunem deja "unguras" si ii mai spunem Istvan pentru ca o sa-l cheme Stefan (sunt cam avansata cu planurile da' asa e cand ai in spate 3 ani pentru planuri . Sa stii ca in momentul in care am iesit de la prima consultatie la Budapesta mi-am dat seama cat de mare este diferenta dintre experienta si profesionalismul si conditiile din Ungaria fata de Romania. Diferenta mare din pacate! Iar apropo de spagile pe care le dai aici, mereu ne amintim - eu si sotul meu - de faptul ca nu o sa mai fiu nevoita in momentul punctiei sa alerg prin sala cu plicurile cu spagi cu grija impaturite fiecare in alt fel ca sa le recunosc usor, pentru fiecare persoana de acolo. E foarte trist si imi pare tare rau ca nu m-am trezit mai curand.

Laura Garner ti-am raspuns la PM! Daca mergi si tu in martie, o sa facem un soi de pereche: tu ai ovarul drept, eu ii am pe cel stang

Crisis81 poti sa ma pui si pe mine pe prima pagina cu FIV kaali Budapesta Dr Peter Istvan, martie 2008. Multumesc.

Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Ma scuzati, am vrut sa-i spun lui Crisis81 ca ma poate pune pe lista, nu lui Pussi. M-am incurcat.

Andrada.P, ai vrut sa zici Peter Kovacs, da?

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Gata fetelor s-a rezolvat!
Laura si Andrada daca vreti puteti sa-mi scrieti si incercarile nereusite de pana acum gen IAS sau FIV ca sa fie dosarul complet si sa nu fiti intrebate de sute de ori aceleasi lucruri .

Fetele care sunt deja pe listuta si stiti ca trebuie ceva modificat sa-mi spuneti si eu ma conformez imediat !

toate fetele !


"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">
Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuculucu spune:

laura garner mi-am activat pm-ul, astept intrebarile tale. pupici

luck: multumesc pentru raspuns, m-ai lamurit. am 27 de ani, deci cred ca nu o sa am nevoie de nimic suplimentar. analiza nu am facut-o, dar acum nu mai e timp pentru ea. joi e momentul transferului de embrioni, de o ora am luat deja ovitrllul deci nu mai ramane decat sa ne rugam sa vina bb

andrada: bafta si astept vesti bune cat de curand!!!

crisis81: poti sa ma pui si pe mine pe listuta:

tuculucu: dr. Kovacs Peter FIV iulie 2007, Budapesta, nereusit, hiperstimulare; ET cu embrioni congelati; joi, 31 ianuarie 2008, pe ciclu natural, tot Budapesta, tot Dr. Kovacs Peter. Doamne ajuta!

cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Laura Garner Peter Kovacs am vrut sa spun, da.

Crisis81 eu am 3 fiv-uri nereusite si urate in Romania de care nu mai vreau sa-mi amintesc si intentionat nu ti-am spus sa le treci. am senzatia ca ma trag in jos. Asta e un nou capitol. Capitolul dinainte am sa-l ignor. Daca o-ntreba cineva, o sa-i spun. Imi asum asta.

Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

tuculucu tinem pumnii si ne sa iasa bine!!!
MULTA BAFTA !!!


"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">
Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

din nou vestitot de la gura Szegedului
miha e bine..va pupa pe toate





Putin cu putin se aduna marea...



Nimic nu e asa de tare ca trecutul. Pe acela nimeni si nimic nu-l poate schimba!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2004 spune:

Buna seara, si multumesc ca unele dintre voi v-ati gandit la mine.
Am putut intra pe net acum prin bunavointa unei doamne draguta careia ii multumesc
Liana 30 multumesc si tie pt ca le-ai transmis fetelor vesti despre mine si pt ca m-ai tinut la curent cu ce mai fac fetele si ce se mai scrie aici
Acum despre mine: sunt ok dupa punctia de ieri, mi s-au recoltat 4 ovocite (aveam 4 foliculi) din pacate 2 erau imaturi si a zis zadori ieri ca o sa-i puna azi de dimineata la fertilizat dar din pacate au ramas tot imaturi si nu i-au mai pus, asa ca am ramas cu doi care sper sa reziste pana luni si unul sa devina colilasul pe care ni-l dorim atat de mult. Maine la 9 o sa aflam cand o sa fie punctia si cate celule au pt ca azi nu ne-a spus, Zadori nu a fost iar embriologul nu stie bine engleza si nu am insistat.
Adaca
Va pup si o sa va tin la curent in masura in care o sa pot
Nu sunt pre increzatoare in reusita acestui fiv pt ca endometrul era la punctie 7, embrioni o sa am maxim 2 (cu voia lui DD) asa ca e nevoie doar de o minune sa reusesc, asa ca RUGATI-VA PT MINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

quote:
Originally posted by miha2004
Nu sunt pre increzatoare in reusita acestui fiv pt ca endometrul era la punctie 7, embrioni o sa am maxim 2 (cu voia lui DD) asa ca e nevoie doar de o minune sa reusesc, asa ca RUGATI-VA PT MINE


Miha2004 in primul rand tu trebuie sa fi increzatoare, optimista si cu moralul suuuuuuuus de tot. Trebuie sa crezi in sansa ta si in minunea pe care ti-o doresti. Noi suntem alaturi de tine si ne sa ai doi embrionasi mari, frumosi si lipiciosi


"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">
Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput