FIV in Ungaria 31

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elmasi spune:

Miha3felcitari pt. foliculii cei multi, sa de-a DD sa fie ok.
Miha 2004iti tinem pumnii si ne rugam pt tine sa fie bine luni si in curand sa ne dai vestea cea mare.
Liana pupici si ma bucur mult de tot ca am putut sa vb. aseara. amandoua sunteti niste doamne.


toturor fetelor pupici si mult, mult noroc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Andrada, scuze, n-am fost atenta, ideea era ca dupa mine, e muult mai bine la unguri decat in Bucuresti! eu asa cred! e mai ieftin, sunt mai putin interesati, tratamentul mai usor si mai putin invaziv!si in plus, nu trebuie sa dai spagi pe la usile dr sa-ti faca eco sau sa-ti raspunda la intrebari! sa-ti dea Dumnezeu un bebe "ungur"! noi asa ii zicem lui Filip!



Andicu mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)
Filip de Sarbatori
Filip la 6 luni
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuculucu spune:

andrada cantina unde mancam noi este foarte usor de gasit: cobori de pe deal, acolo unde e clinica, si dai intr-o artera principala, perpendiculara pe Istenhegy (unde e Kaali). o iei la stanga si pe partea stanga la vreo 250 m e farmacia si daca de la farmacie faci dreapta e o jumatate de sens giratoriu, unde intri exact pe o straduta mica cu magazine si in stanga si in dreapta. pe dreapta e magazinul cu cosmetice DM iar in stanga e cantina. E vorba de malul drept al Dunarii, deci nu pe partea cu Parlamentul si centrul pietonal, ci pe celalata. sper sa te descurci cu aceste informatii. cauta pe google earth si vei vedea mai multe imagini, poate te ajuta sa gasesti strazi mai usor.

cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:


Fetele noi, care nu sunt pe listuta de pe prima pagina si vor sa fie sa spuna ca sa le trecem . Va uitati ce screi in dreptul fetelor si imi spuneti ce trebuie sa scrie in dreptul vostru.
andicu mamica fericita! Hai poate te razgandesti si nu mai astepti chiar doi ani.
fetele care someaza. Hai cu vestile alea! Hai si fara vesti!



"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">
Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maribela spune:

Crisis81,multumesc pentru informatii.Vreau totusi sa te intreb in ce lb sa-i scriu medicului ungur,deoarece nu stiu maghiara.Pot sa-i scriu in engeza?Tu ce clinica mi-ai recomanda?Un fiv obisnuit la cat ajunge(in moneda noastra)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elmasi spune:

ceau fetel ce mai faceti
mai am o intrebare: de cate ori trebuie sa mergi la doctor si sotul tot de atatea ori trebuie sa vina? el cat timp trebuie sa stea? (pe timpul monitorizarii - chestia aia de trebuie sa mergi din 2 in 2 zile, eu prefer sa stau acolo, decat sa fac naveta Deva-Szeged). Sotul meu este foarte ocupat la serviciu si nu stiu cum poate sa-si ia liber, el fiind redactor sef si deci el trebuie sa faca structura ziarului si multe altele.


pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

LISTA PRETURI SZEGED:
Consultatie - 12.000 ft
Spermograma - 12.000 ft
Analize hormonale - 14.000 ft
Ecografia - 7.500 ft
Ovulometria si monitorizarea cu ultrasunete - 105.000 ft
Punctia ovariana - 105.000 ft
ET - 115.300 ft
ICSI -110.000 ft
hatching -50.000 ft


Maribela poti sa-i scri in engleza doctorului de la Szeged. Adresa o gasesti si pe prima pagina. jzadori@gmail.com. Eu personal ti-as recomanda aceeasi clinica si acelasi doctor. Un FIV fara ICSI ajunge la 325300 HUF adica aproximativ 4720 RON + TRATAMENT al carui cost depinde de la o persoana la alta dar este cam intre 1000 si 2000 RON.
Elmasi cel mai bine este sa stai acolo pe perioada FIV-ului cat si dupa ET macar cateva zile. Sotul nu trebuie sa fie acolo decat in ziua punctiei.

SFAT PENTRU FETELE NOI: Cititi cu atentie informatiile de pe prima pagina a capitolului. Va vor fi de mare ajutor! Succes!!!

toate fetele!


"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">
Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

luck pen de 300 are 0.5 ml...si cel de 450 are 0,75ml..scuze gresii era invers..un euro e 254 forinti..asta e cursul..
andicu te pup..
Elmasi si eu ma bucur si abia astept sa te cunosc..daca cumva o vezi pe Mika sa o pupi si din partea mea
Andrada multumesc iubita..asa e io's luptatoare doar ma stii..merg inaintee..am facut deja 4IA si acum trec direct la FIV..
Pis daca vezi da un semn ca io mi's baba si am uitat
Zoriiii vrei sa ma supar pe tine?
nusy multam de vesti..ma bucur ca e binee..daca mai vb cu ea sa'i spui ca o pup.
magduta mii dor de tine..te pup
sandica ce mai faci?te pup
ioana,cornelia va pup
auburn ,Leliuta,adela,Tia,Mika va puppp
ioana78 nu ai mai dat nici un semn..io tot te bazai doar doar
ileana mie tare dor de tine..sper din suflet ca esti bine..





Putin cu putin se aduna marea...



Nimic nu e asa de tare ca trecutul. Pe acela nimeni si nimic nu-l poate schimba!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Tuculucu
Ti-ai facut analiza progesteronului?
Te incadrezi in interval ? In functie de asta te gandesti sau nu dc ai nevoie de progesterone injectabil.
Dc ai peste 35 ani tb facuta anal de progesteron in ziua 21 a cm inainte de fiv si la 3-4 zile dupa ET si dc esti in interval nu trebuie luat , dc ai sub 35 ani si stai bine cu el nu-l lua pt ca dauneaza , in doze mari actioneaza ca un contraceptiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Fetelor, multumesc pentru raspunsuri.

Tuculucu, am multe intrebari pentru tine, daca esti dispusa sa-mi raspunzi. :) Am vrut sa-ti trimit PM, dar n-am vazut optiunea asta la tine. Sa-ti trimit email? Multa bafta cu FET!

Andrada ti-am raspuns la PM. Sper sa vorbim!

Eu am facut o echografie miercurea trecuta (cu o saptamana inainte sa-mi vina ciclul) si mi-au gasit niste chisturi (unul de 0.3 cm pe peretele uterului, si unul de 2 cm pe ovarul drept - singurul pe care il mai am). E posibil sa fi fost chist functional, dar nu o sa stim pana joia viitoare, cand merg iar la echografie. Daca totul merge bine, probabil ca voi incepe pastilele anticonceptionale ciclul viitor si in martie vom merge in Budapesta. Sunt un pic speriata de chisturile astea, pentru ca mi-am pierdut ovarul stang datorita unui chist care a aparut pe neasteptate si deja era foarte mare cand l-am descoperit.

Pussi, cred ca poti sa ma pui in lista, desi nu avem inca o data exacta. Oricum vom face FIV + ICSI cu Peter Kovacs la Kaali Budapesta, asa ca poti sa ma treci pe lista. Dupa cum am spus, speram sa facem in martie.

Cu siguranta voi reveni cu vesti si cu intrebari.

Sanatate multa si sa ne dea DD bebeii pe care ni-i dorim!

Laura

Mergi la inceput