Gravidute si mamici de Constanta (15)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:

Roxana daca acest gen de filme nu-ti fac bine de ce te uiti? Protejeaza-te... si mai ales incearca sa afci numai ce-ti face placere. Nu te ami uita sau nu ami citi ce nu-ti aduce face placere... macar aici poti alege... ca sint atitea de care ne lovim care nu depind de noi.

eu - Ina

- puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Roxi79: la darius nu am facut TT pentru k mi-l doream cu orice pret, indiferent dc era sanatos sau nu. Acum la al doilea, mi-am dat seama k am gresit printr-o asa gandire si k trebuie sa fac tot ce pot sa ma asigur k bb e bine pt k nu numai eu m-as chinui dc bb ar avea probleme,ci si el si toata familia.De ce pentru niste bani ( k pana la urma despre aste este vorba cand ne intrebam dc sa facem sau nu anumite analize)sa riscam atat? intr-adevar rezultatul e doar statistic, dar el arata intr-o mare masura o parte din realitate. Daca riscul aratat este foarte mare sunt alte analize care vin sa-l completeze si sa elucideze dc bb e sanatos sau nu.parerea mea este k pt 150 lei sa il faci.....

Madalina 23
+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )
Petrecerea de 1 an
PARIS 2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

pentru raspunsurile voastre. Pana la urma cred ca-l voi face, vorba voastra, voi sta cu constiinta impacata ca am facut totul sa shtiu ca bebe e ok. Banii se duc oricum pe te miri ce, dar asha o sa stau impacata. Ca si daca nu-l fac probabil ca pana voi nashte ma voi intreba mereu ce-ar fi fost daca.


bebe
bebelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eris spune:

Abibranza l-am luat de la o farmacie din inel 2 e pe strada cutezatorilor.
Noi suntem cuminti doar ca pe mine ma doare foarte tare capul simt k ma ia cu lesin. Papam si facem nanji atat si in rest....
Va pupic pe toate


Mada mami de Iannis Cristian(17.01.2008)

http://family.webshots.com/album/561183310PuJpdG?vhost=family

http://community.webshots.com/album/562202159zAAsCa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena81 spune:

buna fetelor,nu am mai intrat demult,dar asta nu inseamna ca nu va urmaresc....
felicitari proaspetelor mamici,sa va traiasca bebicii si mult laptic..
am si eu o intrebare la voi:ce pompa de multi v-ati cumparat,care este mai buna?
sfatuiti-ma si pe mine de care sa-mi iau.
pup
38

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena81 spune:

pompa de muls,scuze de gresala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Elena, cea mai buna e pompa electrica, indiferent de firma, toate merg pe acelasi principiu. eu am manuala de la Primii pasi.



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

Ina, nu e vorba ca vreau sa schimb medicul, dar in ultima vreme chiar am auzit lucruri bune despre Medgidia, si am zis sa cer detalii...o prietena de-a mea a ajuns sa nasca acolo DIN TULCEA...s-a dus direct cand o apucasera durerile...mi-a povestit cam cum este...
Si acuma ma gandeam...acolo e curat, in spitalul judetean la noi iti e cam sila sa intrii...
plus ca banii te ajung mai mult aici decat acolo, uite, prietena asta a mea zice ca a dat la moasa 2 milioane( a nascut natural, fara epidurala), a dat la neonato 1 milion si la nushce asistenta 500.000...si ATAT..deci? in conditiile in care e foarte curat si toti se poarta cu tine civilizat (asa cum este normal) plus ca te ajunge MUUUUUULT mai putin cu banii, de ce sa nu iau in considerare si varianta asta? Dar inca sunt in cercetare..(oare mai am timp sa cercetez?)

Adriana S.
AMR maxim 2 saptamani
-38 sapt BIANCA
de toate
bebe evolueaza
www.flickr.com/photos/adryana_4u/1468720937/in/photostream/" target="_blank">Bianca-22sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

Pe langa varianta asta, docdecap zice ca pe ea a ajuns-o 14 (sau 16???? - nu mai stiu exact) milioane....acuma ma gandesc..de ce asa mare diferenta? bine, ea a nascut prin cezariana, dar totusi...?

Adriana S.
AMR maxim 2 saptamani
-38 sapt BIANCA
de toate
bebe evolueaza
www.flickr.com/photos/adryana_4u/1468720937/in/photostream/" target="_blank">Bianca-22sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

quote:
Originally posted by Adryana_4u

Ina, nu e vorba ca vreau sa schimb medicul, dar in ultima vreme chiar am auzit lucruri bune despre Medgidia, si am zis sa cer detalii...o prietena de-a mea a ajuns sa nasca acolo DIN TULCEA...s-a dus direct cand o apucasera durerile...mi-a povestit cam cum este...
Si acuma ma gandeam...acolo e curat, in spitalul judetean la noi iti e cam sila sa intrii...
plus ca banii te ajung mai mult aici decat acolo, uite, prietena asta a mea zice ca a dat la moasa 2 milioane( a nascut natural, fara epidurala), a dat la neonato 1 milion si la nushce asistenta 500.000...si ATAT..deci? in conditiile in care e foarte curat si toti se poarta cu tine civilizat (asa cum este normal) plus ca te ajunge MUUUUUULT mai putin cu banii, de ce sa nu iau in considerare si varianta asta? Dar inca sunt in cercetare..(oare mai am timp sa cercetez?)

Adriana S.
AMR maxim 2 saptamani
-38 sapt BIANCA
de toate
bebe evolueaza
www.flickr.com/photos/adryana_4u/1468720937/in/photostream/" target="_blank">Bianca-22sapt.



Adryana eu am nascut la constanta si a fost foarte curat. Am stat la etajul 6, intr-adevar, la 7 se pare ca e mai multa mizerie, dar acolo unde am stat eu n-am avut de ce sa ma plang, nici de curatenie, nici de asistente, mai ales cele de la copi s-au purtat foarte frumos cu noi. Iar ca bani am platit medicului, anestezistei si ce am mai dat pe la asistente, cate 20-30 ron, in total vreo 15 milioane.
Pentru rezerva nu am platit nici un leu.
Diferenta dintre medgidia si constanta este ca la constanta au aparatura performanta pentru ingrijirea bebeilor, asta in cazul in care, Doamne fereste!, are bebe probleme. Cei care se nasc la medgidia tot la constanta sunt adusi si se pierde timp pretios.
Eu m-am simtit foarte bine aici si iti recomand cu toata increderea ....dar la etajul 6!

fericita de MARIA SOFIA - 7 noiembrie,cezariana 3200 gr, 50 cm, nota 9

Mergi la inceput