Clubul mamicilor de fetite BIANCA (2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

Adryana bebelina nu da nici un semn ca ra vrea sa vina pe lume, dar simbata sunt programata la cezariana, maine mai merg la un control sa vedem ce si cum si apoi simbata la cezariana

poze
BIANCA ANTONIA
38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

v-ati uitat la povestiri adevarate?!!nu mai pot am retrait momentele de a doua zi de dupa nastere...ce medici...!!multumesc lu Dumnezeu k in cazul meu makr au trimis-o la Bucuresti...si Dumnezeu a facut extraminunea de a o face bine...
O farama de cosciug int-o imensitate de groapa...saracii parinti...
Cand i-am vazut ca s-au bucurat knd medicii le-au zis doar ca nu e asa de rau cum se asteptau...am retrait toate clipele in care la cel mai mic semn spre bine plangeam de fericire .
Dumnezeu sa o ajute pe fetita lor sa se faca bine si lor sa le dea forta sa reziste!!!


Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela
Povestea nasterii
Pitica mea
Atat are Bibi
poze burtik
poze cununie & nunta
Lucky
camera lui bibi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

Ella, cred ca ai niste emotii....cel putin eu as avea, daca as sti exact ziua cand se va intampla evenimentul...ce putin mai este pana SAMBATA...abia astept sa aud vestile bune, si sa te trec in listuta de mamici, cu Biencuta alaturi...
LaLa, nu-ti mai amari sufletul, bucura-te ca Dumnezeu a fost alaturi de voi, si nu a lasat sa se intample ceva rau cu Bibi a ta...este ingrozitor, intr-adevar prin ce trec acei parinti, dar tu trebuie sa fii optimista in continuare si fericita alaturi de Bianca, stii ca si ea simte macar o parte din ce simti tu... fetele mele dragi


Adriana S.
AMR maxim 1 saptamani
-39 sapt BIANCA
de toate
bebe evolueaza
www.flickr.com/photos/adryana_4u/1468720937/in/photostream/" target="_blank">Bianca-22sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greta4you spune:

...buna dimineata fetelor...

...Ella ...sambata e ziua cea mare??..pai atunci iti doresc sa ai o nastere usoara ,fara complicatii ...bebe sanatosa si mancaciosa si refacere rapida...

..Adriana ?? tu?? ramane sa iasa cand o vrea??....sa stii ca asa eram si eu ..nu mai aveam rabdare la sfarsit ...dar lasa ,ca trec si zilele astea pana la urma ...si pe urma o sa o ai tot timpul langa tine sa o dragostesti si sa o pupacesti...

..Lala draga...eu de cativa ani refuz sa ma uit la tv..tocmai din cauza asta,nu vreau a vad nenorociri (bine,mai prin si eu cate o emisiune de divertisment ...o gluma sau un film si asta f rar...dar prefer sa fac altceva decat sa ma uit la tv)...poate e bine sau poate nu ,cineva mi-a zis ca sunt dezinformata daca nu ma uit la tv...dar eu ascult radioul ,iar stirile importante le aud acolo...
..asa ca...acum, chiar ma felicit ca pot trai linistita fara tv...

Cristina mamica si bebe Mara Bianca
Fericirea mea...Mara...

Eu...in asteptarea ingerasului

Inainte de sarcina

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

Adryana, Greta multumiesc pt urari,aveti dreptate am niste emotii de nici nu mai stiu de mine...noapte nu prea mai dorm,iar acum am o stare pe care nici nu pot sa v-o descriu...in orice caz ma rog la dzeu sa fie totul bine
Oricum mai intru si maine sa mai vorbesc cu voi, caci tare bine-mi faceti cind stiu ca sunteti alaturi de mine

poze
BIANCA ANTONIA
38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greta4you spune:

....ella draga...noi suntem aici ca sa ne sustinem reciproc ..sa ne ridicam moralul si sa comunicam cu fete aflate in aceeasi postura ca si noi...te inteleg daca ai emotii ...cred ca e foarte greu, sa stii exact cand "trebuie" sa se intample...nu de alta dar eu nu stiu cum as fi rezistat de emotii ,daca as fi stiut cand urmeaza sa se intample la o data anume...oricum ...te felicit ca esti curajoasa...si te asteptam cu cele mai bune vesti...

Cristina mamica si bebe Mara Bianca
Fericirea mea...Mara...

Eu...in asteptarea ingerasului

Inainte de sarcina

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

si eu te felicit pt asta greta.bv tie...
adriana par u mi-eu spus ca decat cu explorer vezi glow...multam...da asa este eu intrasem cu mozila ca explorer-ulo imi dadea o eroare,da am rezolvat...
si postez si eu pe la voi ca la zuzici se pare ca eu am deveit invizibila:sa ne laudam si noi...ne-am nascut...cu 42 cm...si acum avem 49...yupii ne-am facut mari...
a si am mai adaugat si noi trei pozici

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela
Povestea nasterii
Pitica mea
Atat are Bibi
poze burtik
poze cununie & nunta
Lucky
camera lui bibi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Buna seara dragele mele in sfarsit am reusit sa mai intru si eu pe net.Am fost super ocupata cu mutatul,a venit mami si am reusit cat de cat sa despachetam din bagaje.Sunt pe ultima suta de metri si nu stiu ce sa fac mai intai,nu m-am mai protejat mai deloc,am tot alergat.Astazi am fost si eu la ultima echografie,bebe este ok iar pe 8 feb. ma prezint sa imi scoata firele de la cerclaj.De 3 zile am picioarele foarte umflate si ma dor rau,cred ca retin apa,am pus 2 kg in 2 saptamani....
Nu am citit mai nimic din urma asa ca am de recuperat,nu stiu ce sa mai intamplat....am vazut asa rapid ca ELLA va naste sambata prin cezariana.
ELLA iubita NASTERE USOARA SI RECUPERARE RAPIDA
35+Bianca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

Aurel, ma bucur sa mai auzim vesti de la tine....eu zic sa te mai potolesti putin, sa te mai si odihnesti, ca, na!, are bebe nevoie de odihna, nu?
LaLa, vaaaai, ce domnisorica mare si frumoasa s-a facut Bianca...s-o pap eu pe ea de luptatoare
Ella, tinem pumnii stransi bine pentru maine, sa iasa totul ca la carte, abia astept sa citesc vestile bune...da-ne detalii...la ce ora trebuie sa fii la spital, cum si ce fel....stai cu noi aici, sa vezi ce-ti trec emotiile
Greta, ce face piticuta ta? Creste, creste de nu se mai opreste, nu? Asa si trebuie....cu lapticul cum stati? Cu colicii? Ca am vazut la alte fete ca astea sunt belelele de baza dupa ce ajungi cu bebe acasa...of Doamne...poate nu aveti parte de asa ceva..
Matgravidut, ceva noutati? Ceva semne de la bebelina? Ma lasi sa nasc ultima de-aici?
Sa va zic si de noi...la fel ca inainte, tot fara semne ca am vrea sa iesim...ieri m-a dus sotul la o plimbare prelungita pe jos...am zis ca poate-poate ii dam vreun imbold...m-a dus prin parc (nu am mai fost cred ca de vreun an prin parc la plimbare), apoi m-a dus pe malul marii, pe plaja, mi-a placut atat de mult, chiar simteam nevoia sa ies un pic, dar nu in oras, ca de oras eram satula...si iesirea de ieri a fost ca o gura de oxigen bine meritata pentru mine...
Aseara am asteptat sa ma ia si pe mine ceva dureri, am zis ca atata efort sa nu fi fost facut chiar asa, degeaba...dar de unde...nimic...
Radeam cu sotul azi dimineata la cafea: mai avem 2 variante: in seara asta tragem si o partida de amor, si daca tot nu se hotaraste bebe, maine mutam si putin mobila prin casa...cumva-cumva, tot trebuie sa se prinda ce vrem de la ea, nu?
Va pup pe toate, dragelor, mai dati si voi vesti...
Acuma, cu voce tare toata lumea, haideti sa facem galerie pentru Biancuta noastra de maine, si pentru mamica ei:
ELLA

Adriana S.
AMR 3 zile
-39 sapt+ BIANCA
de toate
bebe evolueaza
www.flickr.com/photos/adryana_4u/1468720937/in/photostream/" target="_blank">Bianca-22sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

multumim de apreciere adriana...vai ce putin mi ai 3 zile...da zici ca bebe nu da nici un semn?!ai putina rabdare...vine si momentul cand o sa o ti in brate...unul de la mine si unul de la Bibi

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela
Povestea nasterii
Pitica mea
Atat are Bibi
poze burtik
poze cununie & nunta
Lucky
camera lui bibi

Mergi la inceput