Clubul mamicilor de fetite BIANCA (2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

mara cum se comporta?ii place baita,masajul,etc.?

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela
Povestea nasterii
Pitica mea
Atat are Bibi
poze burtik
poze cununie & nunta
Lucky
camera lui bibi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greta4you spune:

...noi am fost deja pe balcon ...3 zile la rand (cate 5 min..pe urma 10 min iar ieri 20 de minute) azi mai iesim cateva minute si asteptam o zi mai calduroasa ca sa iesim afara...

..in vanita ne place..suntem putin dezorientate ,dar ne place...masajul, e mai greu...nu-i place dezbracata deloc...sta cat sta linistita si pe urma tipa ca din gura de sarpe...zici ca cine stie ce vreau sa-i fac...

..in rest ne place sa studiem totul prin camera...stam nemiscate privind in jurul nostru...

..deja a inceput sa scoata un sunet de jale cand o schimb...asa cum ai zis si tu...parca ii pare rau dupa scutec....e foarte draguta...

Cristina mamica si bebe Mara Bianca
Fericirea mea...Mara...

Eu...in asteptarea ingerasului

Inainte de sarcina

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greta4you spune:

...mama ce liniste pe aici....ELLA ...ADRIANA si restul fetelor...unde sunteti ??sper ca nu nasteti fara sa stim si noi...
..Lala ..se pare ca am ramas doar noi 2 sa postam deocamdata...

Cristina mamica si bebe Mara Bianca
Fericirea mea...Mara...

Eu...in asteptarea ingerasului

Inainte de sarcina

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

Aici si noi, pe baricade...
Ce-mi place sa citesc cum impartasiti voi momentele speciale pe care le aveti cu bebitele voastre...ba ii place baita, ba nu-i place masajul...
LaLa, ce mare s-a facut Bibi - 2900g...la mai mare
Greta, sa nu uiti ca pe tine te anunt cand o fi sa nasc, sa dai de veste pe forum, da? (asta daca o sa ai timp, printre toate treburile ce le presupune bebita ta, nu vreau sa deranjez, sincer)
Matgravidut, inca in asteptare, ca si mine.....mai poti, mami, mai poti? si tu esti nerabdatoare, offf...stiu cum e...
Aurel, nu mai scrii? Ocupata cu noua locuinta, sau...altele??? Sa ne dai de stire..


Adriana S.
AMR maxim 1 saptamani
-39 sapt BIANCA
de toate
bebe evolueaza
www.flickr.com/photos/adryana_4u/1468720937/in/photostream/" target="_blank">Bianca-22sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

si eu la apel
Azi nu prea am avut cum sa intru sa va salut caci a fost mami al meu la mine si nu puteam s-o las singurica.
Saptamina asta o sa fiu cam tot timpul cu cineva acasa, caci s-au hotarit ai mei sa nu ma lase singurica caci daca ma apuca durerile facerii
Va pup si mai vorbim!

poze
BIANCA ANTONIA
38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

greta imi pare rau k te-am dezamagit...da bibi a fost cam plangacioasa azi....cauza?!...foamea...a mancat haotic...da nu puteam s-o las sa planga de foame...

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela
Povestea nasterii
Pitica mea
Atat are Bibi
poze burtik
poze cununie & nunta
Lucky
camera lui bibi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

Neata!
Am intrat sa va salut si sa vape toate si pe bebelinele voastre

poze
BIANCA ANTONIA
38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

Ella, ce familie grijulie ai....sa fii mandra de ei ca se gandesc la binele tau.... bebe ce face? da semne ceva? sau mai asteapta?
Ca vad ca eu si matgravidut, care ar trebui sa ne pregatim, nu avem nici cel mai micut semn prevestitor al nasterii....asteptam, ce sa facem? Sa se decida printesele..

Adriana S.
AMR maxim 1 saptamani
-39 sapt BIANCA
de toate
bebe evolueaza
www.flickr.com/photos/adryana_4u/1468720937/in/photostream/" target="_blank">Bianca-22sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greta4you spune:

buna fetelor...

....Adriana draga...poti sa ma anunti linistita cand vrei ,la orice ora din zi sau din noapte ,ca s-a intamplat marele eveniment ...o sa-mi faca o deosebita placere sa anunt fetele ca "perechea" mea a nascut...

...Lala si fetita mea ,mai are momente cand mananca aiurea..de parca s-ar termina.....mananca de exemplu acum...si peste o ora ii trebuie iar..sau se mai intampla sa goleasca un san si 3-4 ore sa nu mai vrea nimic...
..e alaptare la cerere..ce sa-i faci?..important e sa i-a in greutate ,sa nu planga si sa fie fericite...



Cristina mamica si bebe Mara Bianca
Fericirea mea...Mara...

Eu...in asteptarea ingerasului

Inainte de sarcina

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

quote:
Originally posted by greta4you

buna fetelor...

....Adriana draga...poti sa ma anunti linistita cand vrei ,la orice ora din zi sau din noapte ,ca s-a intamplat marele eveniment ...o sa-mi faca o deosebita placere sa anunt fetele ca "perechea" mea a nascut...

...Lala si fetita mea ,mai are momente cand mananca aiurea..de parca s-ar termina.....mananca de exemplu acum...si peste o ora ii trebuie iar..sau se mai intampla sa goleasca un san si 3-4 ore sa nu mai vrea nimic...
..e alaptare la cerere..ce sa-i faci?..important e sa i-a in greutate ,sa nu planga si sa fie fericite...



Cristina mamica si bebe Mara Bianca
Fericirea mea...Mara...

Eu...in asteptarea ingerasului

Inainte de sarcina

Povestea nasterii







greta

Adriana S.
AMR maxim 1 saptamani
-39 sapt BIANCA
de toate
bebe evolueaza
www.flickr.com/photos/adryana_4u/1468720937/in/photostream/" target="_blank">Bianca-22sapt.

Mergi la inceput