Clubul mamicilor de fetite BIANCA (2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

Adryana eu azi am stat numai in pat caci am avut niste dureri de burta asemanatoare cu ce cele de la mesntruatie, si mi se intarea burta si am zis sa stau linistita in pat, oare se pregateste Biancuta sa vina pe lume?


poze
BIANCA ANTONIA
38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

Ella, s-ar putea sa se pregateasca, n-as putea sa stiu, pentru ca eu inca nu prea am experimentat, deci, nu vreau sa-mi dau cu parerea de-aiurea...oricum tinem pumnii sa fie totul ok, daca e sa fie ceva, BINE sa fie, asta conteaza...sanatate multa

Adriana S.
AMR maxim 1 saptamani
-39 sapt BIANCA
de toate
bebe evolueaza
www.flickr.com/photos/adryana_4u/1468720937/in/photostream/" target="_blank">Bianca-22sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greta4you spune:

...buna dimineata...e doar o incercare...

Cristina mamica si bebe Mara Bianca
Fericirea mea...Mara...

Eu...in asteptarea ingerasului

Inainte de sarcina

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greta4you spune:

...buna fetelor...

Ella sa stii ca si eu scriam si plangeam...eram la fel de emotionata ca si atunci cand mi-am vazut printesa prima data...sunt sigura ca si voi o sa traiti acelasi sentiment...

Adriana ..ma bucur pentru Biencutza ta...nu peste multa vreme o sa o ai si tu langa tine...

...Lala ...voi cum sunteti?...ati fost la aer?...sunteti cumintele la baita?...va place masajul?.....

va pup pe toate acum...si va doresc o duminica placuta...

Cristina mamica si bebe Mara Bianca
Fericirea mea...Mara...

Eu...in asteptarea ingerasului

Inainte de sarcina

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

Am intrat sa va salut si sa va

poze
BIANCA ANTONIA
38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

Fetelor, maine este DPN-ul lui matgravidut..oare ce o face? i-o fi spus doctorul ceva?
Poate intra sa ne dea si noua o veste ceva...
Voi ce faceti? Sunteti bine, da?
Va pup dulce, dragele mele

Adriana S.
AMR maxim 1 saptamani
-39 sapt BIANCA
de toate
bebe evolueaza
www.flickr.com/photos/adryana_4u/1468720937/in/photostream/" target="_blank">Bianca-22sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greta4you spune:

...buna dimineata..

..ce fac viitoarele mamici?? sper ca sunteti bine..

..pai daca azi e DPN-ul lui matgravidut...atunci sa-i tinem pumnii si dorim o nastere usoara si rapida.....curaj mamico...o sa treaca totul atat de repede ,incat nici nu o sa mai vrei sa-ti amintesti...... Doamne ajuta!! sa fie totul bine

Cristina mamica si bebe Mara Bianca
Fericirea mea...Mara...

Eu...in asteptarea ingerasului

Inainte de sarcina

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

Am vazut ca a scris matgravidut la un alt subiect, si zice ca bebita ei nu da nici un semn, este ca si a mea...medicul zice ca DA, dar ea il contrazice : NU...oare sa a jung sa ma rog sa iasa???Parca nu as vrea, parca as vrea sa iasa de bunavoie...si mi-e frica..si totusi sunt nerabdatoare....

Adriana S.
AMR maxim 1 saptamani
-39 sapt BIANCA
de toate
bebe evolueaza
www.flickr.com/photos/adryana_4u/1468720937/in/photostream/" target="_blank">Bianca-22sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greta4you spune:

...buna fetelor...

Adriana sa stii ca in ultimele zile si eu am inceput sa ma rog sa "iasa" odata...indiferent cat de greu o sa fie....nu mai aveam rabdare...si cu fiecare zi care trecea peste termen ma apuca disperarea si mai mult...noroc ca nu au trecut decat 2 zile peste...
oricum ...ai sa vezi ca nerabdarea creste ...creste....cu zi ce trece....totul e sa ai rabdare....

...noi suntem bine...probleme cu sanii mei...dar speram ca o rezolvam si problema asta...am sfarcurile mici....si Mara s-a obisnuit sa nu deschida gurita cat trebuie...e un chin...dar trece...noi sa crestem mari.....in rest ...cumintele si tot mai active...

...va pup...aveti grija de voi...si nasteri usoare...

Cristina mamica si bebe Mara Bianca
Fericirea mea...Mara...

Eu...in asteptarea ingerasului

Inainte de sarcina

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

buna fetele!
greta ...la baita ne place foarte mult,masajul ni se pare cam suspect...si avem o groaza decantar si urlam cat puteam...afara nu am scos-o inca,mai ales ca bantuie o viroza urata...mi-am propus s-o scot macar in fata geamului sa respire nitel aer curat da astept o zi mai calduta...parca a fost prea ger pana acuma...a si sa nu uit suntem extrem de mancacioase...si avem 2900 gr...

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela
Povestea nasterii
Pitica mea
Atat are Bibi
poze burtik
poze cununie & nunta
Lucky
camera lui bibi

Mergi la inceput