Clubul mamicilor de fetite BIANCA (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

Greta, lasa, draga ca nu esti batrana deloc...ia uite la ea....
Aurel, felicitari pentru mutare, dar o sa te mustruluiesc putin...dupa ce ca ai dureri si alea-alea, mai lasa si tu eforturile, asteapta sa te poata ajuta mama sau sotul , nu te mai agita pe acolo, ca sa ai de ce sa te plangi dup-aia de durere....stiu ca si treaba trebuie facuta, dar si bebe e MULT mai important, si trebuie sa ai grija si de el, nu?
Matgravidut, mai intra sa ne spui de tine, ca nu prea ne-ai mai dat vesti..
Ella cumintica Biancuta ta? sau tot te bate de te rupe?
LaLa20, cum v-ati acomodat acasa? V-ati facut un ritm, ati intrat oarecum in normal? cum e viata in 3?


Adriana S.
AMR maxim 2 saptamani
-38 sapt BIANCA
de toate
bebe evolueaza
www.flickr.com/photos/adryana_4u/1468720937/in/photostream/" target="_blank">Bianca-22sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

Neata!
Adryana si pe mine ma "bate" bebelina dar eu ma bucur mult ca-i simt miscarile si nu ma deranjeaza.
Greta eu te inteleg sigur voi trece si eu prin stari din astea, si acum pling mai din orice.Si sa stii ca nu esti batrina
Aurel felicitari pentru mutare, si pe mine ma mai doare fofo si la fel si la mine misca mult bebe jos
va pup pe toate, o zi frumoasa!

poze
BIANCA ANTONIA
37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

Scuze, aici sunt.
Mai citesc si eu cand apuc din pacate. Inainte eram singura acasa si eram mai tot timpul pe forum. Acum e mama venita la mine in vizita si nu pot sa o ignor.

Am vazut si eu prima pagina... frumos. Eu sunt nascuta in 5 iulie 1976, daca vreti sa puneti acolo.

Ieri am fost la doctor. Nu mi-au dat motive de ingrijorare, doar ca doctorul s-a uitat mai atent in partea mea dreapta, cam pe unde este spatele Biencutei mele.
Burta mi-e sus in pod, dilatatie 1 cm.
Nu am contractii, nu am semne ca nasc.. si ma isterizez, ca eu raman de caruta!!! Am feeelinguri contradictorii. Acum as vrea sa nasc imediat, iar peste 5 minute as mai sta un pic. As vrea sa nasc natural, dar daca va fi cazul de cezariana sau inducere, atunci ce ma fac?

Si uite asa... fac pe toata lumea cu nervii. De fapt cred ca ar trebui sa ma calmez naibii si indiferent cum voi naste, voi naste. Bia sa fie sanatoasa... ca in rest le-om duce pe toate.

Acum ca v-am innebunit si pe voi... voi cum mai sunteti?

Felicitari Biencutelor ce s-au nascut deja.
Trimiteti si voi poze, sa va adaug la albumul mare... nici nu mai stiu ce s-a ales de album ca nu am mai intrat de mult si nu stiu cine a mai trimis poze.


Phii drace cat am scris.


Monica-Matz 39 si Andreea Bianca

AMR 7 ZILE MAX
http://picasaweb.google.com/M.Creanga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

Asa, fetelor, acum este completa lista de pe prima pagina...mai asteptam sa stim doar datele de nastere a celorlalte Biencute, nu?
matgravidut, nu-ti face probleme, ca si la noi e la fel (cel putin la mine SIGUR) acum vreau sa nasc, ca nu mai am rabdare sa o vad pe micuta, acum mi se face frica si zic sa mai stea putin,.....oricum, nu e dupa noi, cand or fi ele pregatite, gata, ies afara..
Plus ca si la mine e oroarea de cezariana sau inducere, dar poti sa stii? daca o fi cazul, pentru binele nostru si al lui bebe, o sa acceptam si asa ceva fara sa ne gandim de prea multe ori, nu?
Incerc eu sa te incurajez pe tine, ca si eu simt (ti-am spus) exact aceleasi temeri...dar de asta suntem aici, lasa, ca impreuna (spiritual) depasim noi toate momentele....sanatate sa fie

Adriana S.
AMR maxim 2 saptamani
-38 sapt BIANCA
de toate
bebe evolueaza
www.flickr.com/photos/adryana_4u/1468720937/in/photostream/" target="_blank">Bianca-22sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

Adryana, multumesc de incurajari. Sa dea DD la toate gravidutele numai bine si nasteri usoare...

Vorba ta, o sa alegem ce o fi mai bine pentru bebe.

Monica-Matz 39 si Andreea Bianca

AMR 7 ZILE MAX
http://picasaweb.google.com/M.Creanga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

ai vazut, mat? asa te vreau...asa va vreau pe toate..optimiste pana la capat...trecem noi peste orice ar fi, nu?
Pup fetele mele optimiste, dragele de ele....

Adriana S.
AMR maxim 2 saptamani
-38 sapt BIANCA
de toate
bebe evolueaza
www.flickr.com/photos/adryana_4u/1468720937/in/photostream/" target="_blank">Bianca-22sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greta4you spune:

...buna dimineata fetelor...

...azi ne-am trezit mai devreme si am intrat sa va salutam...

...dragele mele...optimista am fost si eu toata perioada sarcinii...inca si mai mult...chiar si in drum spre spital mie imi venea sa rad...aveam o stare de euforica de parca eram tot timpul "drogata"...problema e ca, m-am trezit la realitate imediat ce am nascut...si tot optimismul meu s-a dus pe apa sambetei.....greu mi-am revenit...asa ca,aveti grija sa va pastrati optimismul si dupa ce nasteti...

...va pup acum...o zi frumoasa ...


Cristina mamica si bebe Mara Bianca

Eu...in asteptarea ingerasului

Inainte de sarcina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Adriana scuze ca-ti raspun cu intarziere...da cum am mai zis pagina zuzicilor mi-e mai la indemana...ocum nu intru prea des pe net...
in primul rand te corectez nu suntem 3 ci 4 avem si pe lucky...eu m0am acomodat destul de bine tati e inca putin buimac ...si nu nu avem un orar eu fac totul in functie de cum dicteaza Bibi

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela
Povestea nasterii
Pitica mea
Atat are Bibi
poze burtik
poze cununie & nunta
Lucky
camera lui bibi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

Neata!Am intrat sa va salut si sa va

poze
BIANCA ANTONIA
37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

Neata si de la mine.

Greta, de ce, mami, ti-ai pierdut optimismul dupa nastere?
Lala - am vazut pozele tale... tare frumoase. Sa-ti traiasca Biencutza si sa-ti aduca numai bucurii, ca tare greu trebuie sa-ti fi fost.


Monica-Matz 39 si Andreea Bianca

AMR 5 ZILE MAX
http://picasaweb.google.com/M.Creanga

Mergi la inceput