FIV in Ungaria 30

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miha3 spune:

Borzasimo - mie mi-a dat 19 zile AC dupa care sa incep stimularea.
In ziua 14 am fost la control la Zadori ca asa s-a nimerit. Am fost un pic smechera pentru ca am luat AC din ziua a 2-a de ciclu si stiuam ca urmeaza sa merg la el. Deci m-am dus pregatita ca sa nu ma mai amane. Stiam sa i-au AC de la primul FIV. Am fost la control si binenteles ca aveam si analizele de ziua a 2-a si Papanicolau. Mi-a spus ca analizele sunt ca si cele de anul trecut si ca nu vede nici o problema sa incepem FIV. Mai trebuie sa duc analizele pentru anestezie si EKG.
Am uitat sa va spun ca anul trecut la prima consultatie am fost cu toate analizele facute pe care le-ati pus pe site si m-a intrebat doctorul de unde stiam ce trebuie sa fac si i-am spus de forum. A fost foarte incantat de informatiile pe care le oferim una aleia.
Am fost in 7.01.2008 la consultatie si am platit numai eco 7500 forinti.
Cine merge prima data plateste in plus si 12000 forinti consultatia (discutia).
Tot imi aduc aminte diverse faze. La primul FIV trebuia sa merg la masurarea foliculilor intr-o sambata si doctorul nu era asa ca ma consultat doctorita. Pana m-am imbracat si am intrat in birou deja o chemasera pe ANI sa traduca deoarece ea nu stia engleza. M-a costat traducerea 20 euro.
Daca va pot ajuta cu informatii trebuie numai sa spuneti.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha3 spune:

Am verificat harta pentru clinica si am vazut ca eu ma duc pe o scurtatura. E mai aproape pe aici. La sala sporturilor faci stanga, treci podul si faci stanga pe a doua strada (prima e accesul interzis), dupa aceea prima la dreapta (pe linia de tramvai) si ajungi in fata portii eroilor unde faci stanga cam 50 m si prima la dreapta unde dai peste clinica. Noi ne cumparam tichet de parcare de la chioscul de la poarta eroilor (320 ft pt. 4 h) si parcam mai jos de clinica la 100 m.
Ajungem la clinica cam in 8-10 min. de la intrare in Szeged.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Am revenit! De aceasta data de acasa ca sa va impartasesc ce zi minunata am avut :
I-am scris lu Doc sa vedem ce mai zice de mine si pentru mine si in timp ce vorbeam cu Borzasimo la am primit si raspunsul. Bine .... in total am schimbat vre-o 6 mailuri. Important e ca: la urmatorul CM repet hormonalele si incep AC si ghiciti voi ce urmeaza la urmatorul CM .
Cred ca va dati seama cam cat de fercita sunt !!!
M-a intrebat bineinteles si cum stau cu greutatea, dar nu am putut sa-i spun decat ca .... ma ocup si de aceasta problema ca daca ii spuneam cum stau.....
Gata .... nu mai tine trebuie sa ma apuc de ....pe cine mint eu aici????. Bine ca m-am luat iar de ca sa am de ce sa ma las mai incolo!



"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita niciodata cum i-ai facut sa se simta" (Carl W. Bueechner)
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:


am primit raspuns de la dr.Zadori care m-a programat pe 13 martie si mi-a scris analizele pe care tb sa le fac.
Intrebarea mea este trebuie sa-i trimit raspuns la mail dr.Zadori sau .....??? Cum sa procedez ?
ntru toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

quote:
Originally posted by luck


am primit raspuns de la dr.Zadori care m-a programat pe 13 martie si mi-a scris analizele pe care tb sa le fac.
Intrebarea mea este trebuie sa-i trimit raspuns la mail dr.Zadori sau .....??? Cum sa procedez ?
ntru toate fetele


Felicitari Luck! Hai ca mai e putin. Raspunde-i la mail ca sa te treaca in agenda de la receptie. Spune-i ca iti convine data, ca ii multumesti, etc....Iti trimit si PM cu sfaturi ca sa nu ma lungesc aici ca o placinta.

"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita niciodata cum i-ai facut sa se simta" (Carl W. Bueechner)
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns borzasimo spune:

Cris draga mea port noroc la persoanele dragi mie ma bucur pt tine, DD are grija de toata lumea si vede cit de mult iti doresti un o sa vezi ca de data asta o sa fie super ok si o sa ti se inplineasca visu de a fi si apoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela76 spune:

buna seara de la mare,
nu credeam ca un bebelus iti poate comprima timpul in halul asta, nu mai am timpt de nimic, nu stiu cand se face seara...
acum un an am facut punctia la Szeged , deci Alexandra a implinit un an decand a venit prima data pe lume, si tot atunci am cunosc o persoana deosebita, care s-a dovedit si o prietena adevarata , Liana pe care o pup cu drag...
Acum am o printesa galagioasa si alintata...
andicu te invidiez pentru silueta, eu am ramas cu multe kg in plus, iar de sarbatori chiar am mai pus cateva.Peste doi ani vreau si eu din nou la Szeged pentru un baietel sau doi, nu ma supar...
La munte ,Alex s-a comportat neasteptat de bine, a fost cuminte, ei oricum ii place aerul curat, ne-am plimbat, si parca a mancat mai bine.Are si o poza in zapada.
noi ne laudam cu 5,580kg si 67 cm la 3 luni, mi se pare cam slabuta,dar tanand cont ca este fetita si tine la silueta, (nu ca mama) e bine...

tinem pumnii tuturor fetelor care fac fiv luna asta, cred ca este productiva, cel putin la mine asa a fost

va pupam si sper sa intru cat mai repede

poze cu noi
DANA , mama de printesa Alexandra (1 octombrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:


....sa stii ca si pentru mine e o zi minunata...mi'o amintesc cu mare drag...nu a fost mult..mai stii????am stat poate cateva minute?cine mai stie?eram in camaruta cand asteptam sa intram in sala..eu eram de ceva vreme acolo si ma cam plictisisemiar cand ai intrat tu si ai salutat si am vazut ca esti de'a mea.. ca pana atunci numai unguroiace fusesera si nu aveam cu cine vb..oauuuu ce am mai casunat pe tinee..moamaaa ce mai vorbeamdoar io ca tu numai aveai loc de minecateva minute... dar au fost de ajuns sa cunosc o fata minunataaaaa ooooooo prietena adevarataaaa care a devenit o MAMICA FERICITA!!
daniela va pup pe toti 3..si daca nu am ajuns la botez,promitt ca pana la nunta tot ajung
adela asa o fimai stii?o sa'l intreb sa vaz ce zice





Putin cu putin se aduna marea...



...Lumea se ia dupa ceilalti, caci nu judeca lucrurile asa cum sunt intr-adevar....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leny2007 spune:

BUNA FETELE!

Cam tarziu apar si eu cu vesti,dar cum zicea Adaca am fost putin cu moralul la pamant in urma consultatiei de luni.......dar asta este trebe sa merg mai departe si sa am incredere ca totul va fi bine.Hai sa va spun;desi am fost bucuroasa cand am inceput tratamentul pentru FIV si urma ca maine in 17 sa-mi faca punctia dupa cum vam zis dar,nenea Zadori a decis sa fac maine in 17 IA,am fost cu totul dezamagita cand mia zis,nu am fost incantata deloc,desi mau incurajat dar degeaba.....asta este maine ma duc sa-mi faca IA,si daca nu o sa prind nimic,din 28 incep din nou tratamentul si atunci va fi FIV.
FETELOR va pup pe toate si va doresc la toate multa BAFTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_sz spune:

Salutare fetele,

La ora 13 plec spre Szeged. Mor de nerabdare. Diseara intru sa va povestesc cum a fost.
Lenny2007 imi pare foarte rau ca te-ai intors dezamagita. Sper sa nu am si eu surprize din acestea. Nu ai raspuns cum trebuie la tratament sau care este motivul pentru care a hotarat sa-ti faca doar IA? Oricum iti urez bafta pe maine si poate nu va mai fi necesar FIV-ul.
Crisis81 ma bucur foarte tare pentru tine, ca o poti lua de la capat atat de repede. Cine stie poate numaram zilele impreuna.
Multumesc inca o data tuturor Fiv-oaselor pentru primire.

Mergi la inceput