Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 18

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Eliana, imi pare tare rau ca v-ati imbolnavit cu totii. Sper sa va faceti repede bine si sa aveti sarbatorile linistite si frumoase .

Gabi, cred ca numeri de acum orele pana va veti reintalni cu tati.

Vicky ma bucur ca ai ajuns asa de departe cu sarcina si ca sunteti bine toate 4. Tati fetelor o sa fie cu voi de sarbatori? Poate iti face Mos Craciun cadou 2 fete zilele urmatoare[;(].

Lavinia sunt asa de dulci samuraii! Sa stii ca de fiecare data ma uit la poze si la filme cu mare placere. Se vede de la zi la zi cum cresc si evolueaza. Sa fii mandra de copii tai, ca ai toate motivele!

livia sarcina usoara! si nu te speria, ca e foarte bine sa ai gemeni!
Paula e greu in primele luni. Eu am avut si ajutor, recunosc, dar am si nascut vara. Asa ca ieseam zilnic cu ei la plimbare. De iesit 'in lume', nu am reusit luni bune. Si acum reusesc rar sa merg la cumparaturi de exemplu. Fac lista si i-o dau lui Sebi.

Tatiana, drum bun, sarbatori fericite si distrati-va!

Oana, ma bucr ca sunteti bine si ca cei mici s-au adaptat repede la bunici. Mai vorbim zilele astea.

Gata, fug!
Va pup pe toate si pe toti copilasii. Va doresc sarbatori fericite, Mos Craciun sa fie bogat si generos, sa aveti multa sanatate, multa dragoste, liniste si bunastare.

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Rares tuseste de 2 zile si are muci . Ii dau paracetamol si sirop de patlagina. Aveti vreo idee ce sa-i dau sa ii treaca fara complicatii?

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anail spune:

Fetelor intru si eu scurt sa va salut....am tras o geana ce se mai intampla pe aici:

ELIANA draga de tine..adica de voi toti......macar ati scapat toti ...aiurea in prag de sarbatori!

VICKY ....acus bati recordul...te felicit din toata inima!!!

Am si eu o veste buna.....dupa lungi asteptari ne-a iesit si noua primul dinte....lui Simon.In rest despre noi ce sa va spun...curatenie si iar curatenie....aseara am culcat copii si mi-am curatat bucataria pana la ora 2....ma bucur ca am scapat de ea.Noi ramanem anul asta aici in Austria...nu vreau sa trambalez copii pana in Ro....desi avem pana acasa 600 km la Salaj ....sarbatorim aici.

Vreau sa va urez tuturor acum in prag de Sarbatoare,bucuria cerului sa o simtiti in casele voaste! Fie sa-l sarbatoriti pe El,darul cel mai de pret pentru noi si sa aveti parte de Sfinte Binecuvantari !


Liana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anail spune:

LAURA...tare descrierea serbarii....parca mi-i imaginez....asa emotionante imi par serbarile copiilor...bine ca nu am fost acolo ca trageam o boceala.
Rares iubitule sa te faci bine...nu te lasa la boala!
Sa aveti parte de o petrecere pe cinste impreuna la parintii tai!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Intru pe fuga, intre curatenie, gatit si grija copilasilor sa va urez sarbatori fericite, un Craciun linistit si frumos, cu multe bucurii si un An Nou mai bun si mai bogat decat acesta.
Eliana sper sa va faceti bine cat mai repede sa va puteti bucura pe deplin de sarbatori.
Laura superbe pozele si filmuletele. M-am delectat cu ele, ca de obicei.
Vicky ma bucur ca ai ajuns atat de departe si mai ai putin pana iti vei tine in brate minunile.
Liana felicitari pentru dintisor.
Gab e bine ca iti reintregesti familia, acum de sarbatori. Imi inchipui nerabdarea voastra.
Lavinia am admirat filmuletele si pozele cu Tea si Rares si dragutii tai samurai imi amintesc de o pereche de gemeni cu care ne intalnim la plimbare, frumusei foc!
Oanna salut RAI-ul!
Pussi ce mai faceti? Cum te descurci?
Delfi si Ginger felicitari pentru printisorii vostri. Sa creasca mari, sa fie sanatosi si sa va bucurati de ei, iar voua refacere rapida.
Lachi pentru zanele tale!
Xyrysa bine ai veit in randurile noastre, sarcina usoara iti doresc!
Paula vor trece si greutatile din primele luni si, cu trecerea timpului, vei reusi sa te organizezi tot mai bine si sa te bucuri de evolutia lor.
Si pentru ca sigur sunt fete pe care nu le-am amintit special pentru ele.
Inca o data, sarbatori pline de bucurii!

Teodora
mami fericita de Tiberiu si Daria
Tiberiu si Daria 4 luni

www.flickr.com/photos/10361025@N06/sets/72157602674414404/" target="_blank">poze botez


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alhassanvicky spune:

multumesc fetelor ca sunteti alaturi de mine. va urez saratori super fericite, pline de dragoste si belsug. multiii pupici pt toata lumea.

LAURA sper ca Rares e deja mai bine si o sa sarbatoriti de minune. despre tati al nostru....din pacate nu va fi cu noi de sarbatori, in primul rand pt ca el este musulman (si asa se presupune ca suntem si noi) si in al doilea rand ca va incerca sa vina putintel mai incolo cand vom fi in echipa completa. pana atunci eu il astept pe mos craciun sa-mi aduca printesele

Vicky mami de Elissa , cu gemeni 37+


http://picasaweb.google.com/nickydrag/BestOfElissa
jurnalul Elissei - http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=103718
viata mea in Emirate - http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=103958

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

n-am intrat de multttttttttttttt, ce sa fac... papa dureaza 1.5 ore din 3 in 3 ore, asa ca imi ramane 1.5 ore pt. mine in caz ca nu e treaza una dintre Tuste, dar nu ma plang

Sa va pove despre noi! Suntem bine, sanatoase,acasa de 2 sapt. Tustele papa,am implinit o luna, iesim cate 10 minute afara la plimbare.... o sa va zic pe rand:
Elena.. prima nascuta, a ajuns la 3.300 gr. Ea e cae linistita, cuminte si cu rabdare, se joaca singura in patut cu degetele si gangureste
Ana.. a ajuns la 2.900 gr. E cea care face scandal, plina de personalitate...atenta la tot, isteata foc
Eu nu mai am lapte, dar am reusit sa accept ideea fara depresi de data asta... in rest sunt ok si fizic si psihic..Am gasit un pediatru, intr-un, final cu care pot sa comunic... care mi-a scos din cap ideea de prematuritate. Tot cu el am bagat si ceai in alimentatie... Ana nu se mai trezeste de la masa de la 00:00 pana la 06:00 ... decand cu ceaiul la 03:00!




CRACIUN FERICIT



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Am intrat sa va zic ca suntem ceva mai bine. Nu complet... dar e ok.
Astazi o sa am de facut ceva ordine prin casa inainte sa impodobim bradul. Asa ca nu stiu daca reusesc sa mai intru.
Va zic acum, si daca mai dau pe aici, poate pun cateva poze cu impodobit bradutul...


Sa aveti un Craciun Fericit alaturi de cei dragi!



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elen spune:

va doresc la toate si la toti sarbatori frumoase, linistite si fericite!

despre noi, pe rand, ca pussi:)

azi am implinit 8 luni...nu imi vine sa cred

Daria- merge tinandu-se de canapele, fotolii si tot ce gaseste

Irina s-a ridicat in picioruse aseara

Ambele fac tot felul de giumbuslucuri si foarte important - sunt vesele; rad mult

Nu le-am mai cantarit, dar par ca au crescut dintr-o data...va zic la 9 luni cd ne vede dr

Nu au reactionat nicicum la brad...se bucura de altele, dar bradul nu le-a zis inca nimic

Eu - la fel cum stiti, dar nu ma mai vait; tac si tin in mine, poate trece

pussi- cum ti-a scos pediatrul ideea de prematuritate? eu sunt f capoasa, cd imi intra ceva, cred ca nici cu "forcepsul" nu mai poate fi scos:(

Vicki - nastere usoara si printese sanatoase si papacioase sa iti aduca mosul

Va pup pe toate si toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La noi a venit Mosuuuuuuuuu' ... nu i-a fost frica de varicela.
Cateva poze incepand de aici
Intr-o poza sau doua se vad bubele lui Mihai si ale lu' ma'sa... in restul le-am scos... sa fie mai frumoase



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput