Mamici de noiembrie- decembrie (128)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Adina, am gasit. La 37 de saptamani si o zi FL: 7.39 cm.
A, mie cred ca mi-au masurat-o gresit la nastere... sau nu stim noi sa o masuram bine.

Roxxy, bine ai revenit! Cu totul alta viata, nu? :)
Vali, ce rapida esti. :))

BB, ce a crescut fetita ta! A mea rade mereu acum (bine, mai mult zambeste) si ma topesc de dragul ei. Doctora a zis ca de la 2 luni abia o sa inceapa sa rada, dar se pare ca se intampla mai devreme.

Maria - 3 NOV 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

vali daca deja ne-ai scris inseamna ca suporti bine operatia!FELICITARI!!!!!!!refacere rapida in continuare!

vasari poti lua paracetamol simplu nu sinus ,ca tocmai am citit prescriptia zilele trecute!

RGE tu cate lgt pui la ce cantitate de apa pt ceaiul de chimen si anason?si de unde stii de galactogil ti l-a recomandat vreun dr??!!!

bb tu pt papica din timpul noptii prepari pe loc bibe sau inainte de a te culca si apoi le pui la frigider??

eu inca mai astept un raspuns cand aveti timp: ne putem da cu orice fel de creme pe corp??sau avem aceleasi restricii la alpatare ca atunci cand eram gravide??

COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by Vasari


BB, ce a crescut fetita ta! A mea rade mereu acum (bine, mai mult zambeste) si ma topesc de dragul ei. Doctora a zis ca de la 2 luni abia o sa inceapa sa rada, dar se pare ca se intampla mai devreme.

Maria - 3 NOV 2007




Iasmi zambeste la mine (nu in somn) de la 5 saptamani!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by dany26


bb tu pt papica din timpul noptii prepari pe loc bibe sau inainte de a te culca si apoi le pui la frigider??

COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007





eu am tot timpul apa calduta pusa la termos si numai pun peste laptele praf!! ma ajuta enorm termosul!!!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Noapte buna fetele

Ank Raul 17.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

oare ce mai fac pussi si fetele?? mai stie cineva ceva de ele???

noapte buna!!!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

mie mi-a mai trecut raceala....dupa shampanie
Fetele dar oare daca trag o partida micuta de... ii fac rau lui bebe? mi-e pofta parca...ca dupa timp de 5sapt stiu ca nu prea se mai poate...!?

ggaby 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Roxxy felicitari pentru puiut, sa-ti creasca mare si sanatos. Sa va aduca numai bucurii.

Vali sa-ti traiasca printesa. Chiar ca ai fost rapida cu scrisul de la reanimare.
Cum e la Medlife? Iti place? E asa cum ti-am descris eu?

Pitica mea s-a scremut azi toata ziua si nu prea iesea nimic, de aia a si fost foarte agitata. A venit pediatra si a vazut-o si mi-a zis ca are multe gaze si de aia e asa.
Acum ii dau bonnisan sa vedem cu ii merge cu el si vedem ce se intampla.

cu baby KARA (7.11.2007) SI CEL MAI MINUNAT SOT SI TATIC

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Gaby pai baga mare daca ai si cheful cu tine, ca dupa o sa iti doresti si o sa ai interdictie.
Eu in ultima perioada de sarcina nu aveam niciun chef, dar acum ard de nerabdare, dar inca stau si ma uit ....noroc ca mai e putin.

cu baby KARA (7.11.2007) SI CEL MAI MINUNAT SOT SI TATIC

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

dany, multumesc. Eu stiu ca in perioada in care alaptam restrictiile sunt chiar mai mari in general. Cu cremele cred ca-i la fel. Eu imi dau cu uleiul de corp pe care-l cumparasem pt ea.
bb, si a mea zambeste si rade mai ales cand o dezbrac si cand se pregateste de papa. Cam de fiecare data. Ea inca nu are 5 saptamani. De pe la 4 a inceput si inainte zambea in somn.
Gaby, sigur nu strica! Mie mi-a recomandat doctora sa fac des si chiar am fost foarte activi pana in ultimele zile, desi nu m-a ajutat sa nasc mai repede. :)

Maria - 3 NOV 2007

Mergi la inceput