Mamici de noiembrie- decembrie (128)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Buna seara, mamici si burtici. Sa stiti ca nu v-am uitat. Mi-a fost tare dor de voi. De luni am venit cu bebele acasa. Au fost cateva zile mai grele de acomodare. Sunt innebunita dupa puiul meu. Toata ziua nu fac decat sa stau cu el. Nu mi-a ars de televizor, internet, telefon. Singurul lucru care ma intristeaza este faptul ca nu alaptez. L-am chinuit pe bebe 4 zile la rand, insa, din pacate, cantitatea laptelui meu in loc sa creasca a scazut. sanii imi sunt f moi, sfarcurile sunt f mici iar el urla de foame pur si simplu. De ieri dimineata a inceput sa doarma cam 3 ore legate. Zambeste mult in somn de-mi vine sa-l mananc. Tati lui e topit dupa el. Toata ziua sterilizeaza la biberoane, calca hainute si vorbeste cu bebe. Am parte de f mult ajutor. Din prima zi a schimbat pampersi si i-a dat sa manance cu lingurita laptic (pana a trecut efectul anesteziei la mine si l-am pus la san). Suntem tare fericiti. V-as scrie pagini intregi despre emotiile pe care le simt (pe care mamicile deja le cunosc).
Vreau sa felicit fetele care au nascut intre timp si tin pumnii si urez nasteri usoare si bebici sanatosi fetelor care urmeaza sa nasca. Promit ca dupa ce o sa-mi mai revin la un ritm mai normal, o sa intru mai des.
Va pup pe toate si ma gandesc la voi.
V-am trimis poze cu printisorul meu pe email-ul comun.

Roxxy 38+Matei
_
PESTE 3 ZILE O SA-MI TIN PRINTISORUL IN BRATE TE ASTEPTAM CU DRAG, PUISOR!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Fetelor, va rog sa treceti si la mine in listuta scor Apgar 9 si 52 de cm .
Intre timp am schimbat si semnatura.

Roxxy si Matei, sufletelul meu drag

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

sa aveti parte doar de nasteri usoare si de bebei cuminti!!!!
ank ai reusit pana la urma sa... ???
pe mine m-ar tenta sa incerc sa inainte sa merg la control, oare gresesc????

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007





BB nu am mai incercat ca maine merg la control(deja am 7 sapt trecut) si sa ma vada ea "neinceputa " acum daca tot nu a mers .. sa nu ma certe iar ..
Vezi poate tu reusesti... poate nu e taietura la fel ca la mine

Ank Raul 17.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by Ank83

quote:
Originally posted by bb_yasmi

sa aveti parte doar de nasteri usoare si de bebei cuminti!!!!
ank ai reusit pana la urma sa... ???
pe mine m-ar tenta sa incerc sa inainte sa merg la control, oare gresesc????

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007





BB nu am mai incercat ca maine merg la control(deja am 7 sapt trecut) si sa ma vada ea "neinceputa " acum daca tot nu a mers .. sa nu ma certe iar ..
Vezi poate tu reusesti... poate nu e taietura la fel ca la mine

Ank Raul 17.10.2007





cat de mare e taietura ta??? oare daca ma simt pregatita pot incerca sau sa astept controlul???

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

fetele eu in seara asta am fost cu maica-mea la cumparaturi si mi-a venit o pofta de shampanie rose si capsuni...si am baut o jumate de cupa oare i-am facut rau la bebe?!Maica-mea a spus ca voi naste cat de curand poate chiar in seara asta...ea cand l-a nascut pe frate-miu cu o zi inainte a avut o pofta nebuna de vin si a baut si a doua zi l-a nascut pe frate-miu....Ajutor m-a apucat frica!!!!

ggaby 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

BB eu zic sa incerci sa vezi daca poti, eu am incercat dar cu "caciulita" sa nu raman cumva iar ... ca dupa atata timp si la mine si la el ..nu se stie.Poate ca si asta ma deranja ... dar dupa ziua de maine incerc chiar daca o rup de tot .
Eu am fost cusuta cu niste ate ce se topesc intr-o luna si ceva , poate de asta sunt mai sensibila

Ank Raul 17.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by ggaby

fetele eu in seara asta am fost cu maica-mea la cumparaturi si mi-a venit o pofta de shampanie rose si capsuni...si am baut o jumate de cupa oare i-am facut rau la bebe?!Maica-mea a spus ca voi naste cat de curand poate chiar in seara asta...ea cand l-a nascut pe frate-miu cu o zi inainte a avut o pofta nebuna de vin si a baut si a doua zi l-a nascut pe frate-miu....Ajutor m-a apucat frica!!!!

ggaby 38+


stai linistita... si eu cand am avut 7 luni am mers la o cununie si am beut ....sampanie in cinstea mirilor... si prostul de chelner tot venea non stop sa ma intrebe daca mai vreau.. si eu eram cu burtocul mare... si uite bebe nu are nimic, doar ca la impartasanie la biserica se cam linge pe botic dupa vinut

Ank Raul 17.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ank dc ai 5 minute hai pe mess

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Buna tuturor. Azi am avut o zi plina, abia acum am reusit sa intru pe forum. Am fost la baby expo, nu am luat mare lucru... dar eu deja aveam stocul facut.
Am cumparat niste hainute dragute, paturici, o vacuta super dulce, asta este, poate mai mult pentru mine decat pentru ea :), o rochita si niste pantofiori (par mai degraba bijuterii) de la coccodrillo. Pentru cine intereseaza, coccodrillo are acum si magazin online (shop.dorador.ro).
Adina, Gabi, imi pare rau ca sunteti racite. Cred ca o sa racesc si eu, desi sper din tot sufletul sa nu, dar am o durere de cap groaznica! Oare in perioada in care alaptezi poti lua ceva? Ma gandeam si eu la un paracetamol..
Adina, o sa caut si eu dosarul cu analizele, mi se pare ca in sapt. 37 am facut o eco.

Maria - 3 NOV 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Fetelor in legatura cu marsupiul, eu am fost cu Raul la ortoped ca avem o problema la un piciorus, a stat stramb cu labuta piciorului in uter si are atelute, si l-am intrebat de cand pot pune copilul in marsupiu .Mi-a zis ca el ma sfatuieste sa nu il pun mai devreme de 3 luni oricat de puternic mi s-ar parea sa nu avem probleme la coloana mai tarziu.

Ank Raul 17.10.2007

Mergi la inceput