* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (72) *

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Buna dimineata fetelor. Chestia cu calculul v-am spus doar ca este o babisma aflata de la o colega.Acum la mine s-a potrivit in rest ce sa zic .Era vorba de babisme si de aceea v-am trimis si eu una ,important este sa avem noi bebei sanatosi si ce randuieste DD de asta sa ne bucuram.
La Multi Ani !!!! Puisor, sa fii sanatoasa , fericita si sa ai un bebe sanatos.
Va pe toate si sa aveti parte de o duminica cat mai frumoasa.

danybv34Maria
Poze cu Andrei si Mamy graviduta
http://community.webshots.com/user/danybv
Ghidul viitoarei mame
http://www.iubire.md/guide.pdf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Buna dimineata zuzici !

Vorbeati de bradul Millenium de la Unirea...bai frate , cata lume a putut sa iasa pe strazi aseara ...nici la Revolutie nu a fost atata.
Eu am plecat spre Unirea pe la 7.30 , in speranta ca s-a terminat nebunia ...eu voiam sa merg la Media Galaxy sa cumpar niste electrocasnice ...insa n-a fost chip sa ajung. Dupa ce-am stat vreo ora jumate blocata in trafic pe la Hala Traian (era coloana de masini de la Piata Muncii pana la Unirea , atat pe B-dul Unirii cat si pe Calarasi ), am cedat nervos , mai ales ca il aveam si pe barbata-miu in dreapta care ma toca la cap , ca de ce am luat-o pe-acolo..., ca ce m-a apucat pe mine sa mergem tocmai de 1 decembrie la cumparaturi , ca trebuia sa-mi dau seama ca e aglomerat...etc. ...Mi-a facut capul tzandari , m-am mai certat si cu un taximetrist care claxona in disperare ...nu stiu ce naiba voia...in fine , am izbucnit intr-un plans isteric , eram cu nervii prashtie , asa ca m-am intors spre casa cu o mare durere de cap care nu m-a lasat nici acum...Deci , bradul Millenium mi-a stricat toata seara ...

34+ cu Sara - Eliza
Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cynthia_ spune:

Neatza zuzici!
Sunt in listuta si eu , multam fain cine ma bagat!!!
Mariaanna am reusit sa intru la parintele Iustin pentru ca sunt gravida ca altfel......
Am ajuns acolo la 8.30-8.45 am stat la slujba , parintele dormea pt ca se culcase pe la 07.00 dimineatza, ok ne-am inscris pe o lista eram nr.18 bucurosi noi ca intram repede, s-a trezit parintele la 11.00 a intrat prima persoana,si n-a mai iesit. Pana la 13 nu a mai intrat nimeni (din lista pentru ca oamenii intrau pe alta usa prin spate), la 13 ne-a chemat la masa, la ora 14 a intrat persoana cu nr 2, dupa care a iesit parintele sa sfinteasca masina persoanei care era nr 7 pe lista, si atunci i-am zis parintelui care avea grija de parintele Iustin(el fiind foarte batran) sa-mi primeasca si mie pomelnicile ca nu mai pot sta si atunci m-a tras dupa el inauntru. M-am simtit un pic cam prost ca mai erau multi in fata mea dar asta e.
Sa ma iete Dumnezeu dar nu credeam ca se intampla asa ceva la biserica.

35+Octi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

La multi ani, puisor !!!!!!!!



31+
http://community.webshots.com/user/Ereena80?vhost=community

http://bd.lilypie.com/HmLbp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


neata fetelor ..

io ma pregatesc s-o iau iar catre serviciu .. shit .. noroc ca sotu' e la congresul companiei unde lucreaz si nu stie cand am ajuns acasa .. cred ca imi tregea un perdaf .. iar pe shefa o batea ..

si da ... merit un shlap ca-s tare ca soseta ..

v-am promis ieri pozute cu calendarul facut de tati ..

gasiti aici ISPRAVA LUI TATI

va pupik ..

35+ EVA MARIA
AMR 5 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


PUISOR



LA MULTI ANI! SA FII SANATOASA SI FERICITA!!



35+ EVA MARIA
AMR 5 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Carmen-e , ma intrebai cand merg la Kidex...acum ar trebui sa ma pregatesc sa merg , dar mai stau un pic sa citesc ce-ati mai scris aseara...

Mitzu-Bishu , nu mai fi trista ...noi suntem alaturi de tine si orice problema ai avea nu ezita sa ne ceri ajutorul . Poate ne vedem sapt viitoare , am vorbit sa ne intalnim la Baby Expo la Sala Polivalenta , pe 7.12 . O sa fie super-fun , eu m-am mai vazut de 2 ori cu cateva zuzici si ne-am simtit minunat. Chiar te rog sa vii si tu , poate te mai binedispui si mai uiti de suparari...ce zici?
Cat despre ghicirea sexului lui bebe , uite www.justmommies.com/quizzes/gender_prediction_quiz.php" target="_blank">aici un "ghicitor", mie mi-a iesit 83% fetitza si a avut dreptate. Amuza-te si tu , insa nu lua 100% de bun rezultatul.

Hai ca fug la Kidex si ma intorc mai tarziu sa va zic impresii...

Pupici

34+ cu Sara - Eliza
Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Neata, fetelor

Sunt foarte suparata pe mine, nu ma mai suport, gata, nu se mai poate asa. Nu am dormit toata noaptea si tusesc asa de rau de nu va imaginati. L-am trimis pe iubitul meu sa imi ia ridiche neagra sa ma doftoricesc cum ma doftoricea mama cand eram mica.

Cica explicatia racelilor mele e ca in sarcina sistemul imunitar e la pamant (ca altfel organismul nostru nu l-ar accepta pe bebe) or daca deja ai un sistem imunitar de kk - ca al meu - e clar

LalaD, nu stiu cum am putut sa te uit atunci cand am vorbit despre "Noi cei din linia intai". Scuzeeeeeee......

Pupici,
Angelique 36+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 4 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Neata fetelor!

Eu aseara am clacat, eram asa de obosita si am adormit bustean mai devreme, ca de obicei si eu sunt huhurez! Am stat acum si am citit din urma ce ati mai scris, ca iar ati avut limbarnitza!

Ieri am fost si eu si am facut primele cumparaturi pentru bagajul de spital!!! Off, dar acum realizez ca nu e chiar atat de usor... mai am o groaza de lucruri de luat, mai ales ca nu am gasit tot ce doream sa cumpar... E clar ca mai am de umblat...

Fetelor, si la mine merge babismul ala cu sexul bebeului la ambele sarcini ale mele:
- luna aprilie 4 + tati 23 de ani = 27, deci Baiat (Andrei)
- luna mai 5 + tati 30 de ani = 35, deci si BB2 va fi tot Baiat (cum mi-au zis si echografiile de pana acum...)

Ellenuta, foarte simpatic calendarul! Ia sa i-l arat si sotului meu!!

...si nu in ultimul rand, LA MULTI ANI PUISOR!!! Sa fii fericita si iubita si sa ai o nastere usoara si un bebic sanatos si frumos!!!

Pupici,

Tina 29+ cu si mami de Andrei (6 ani si 11 luni)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Angeli ai grija de tine!!
Vezi ca prin C-ta iar circula virozele, ca vad ca si eu am cam inceput din nou cu raceala... Imi curge nasul de ieri si stranut intr-una... Macar inca nu tusesc...

Tina 29+ cu si mami de Andrei (6 ani si 11 luni)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei

Mergi la inceput