* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (72) *

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

La multi ani Puisor!

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim 5 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Tinna, nu vreau sa te sperii... exact asa am inceput si eu. Joi - nasul si stranutul, vineri tuse usoara si de ieri - cal-magar!!!

Pupici,
Angelique 36+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 4 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Buna dimineata zuzici!

La multi ani Puisor!!! Multa sanatate, noroc si fericire!!!

Darene, la multi ani si tie si tarii tale de adoptie! Sa ne povestesti si noua cum a fost si ce obiceiuri sunt pe acolo in ziua nationala!

Gatta, ma intrebai daca stiu de dr Stoicescu unde are cabinet. Stiu sigur ca consulta la cabinetul de neonatologie de la Polizu. Daca vrei sa vorbesti cu ea, cand nasc sigur dau nas in nas cu ea si o intreb daca are si alt cabinet (sigur are) si unde.
Te asteptam cu vesti de la Kidex. Eu inca nu am ajuns dar vreau neaparat sa ajung pt ca am pregatit jucarii de la Luca pt copiii orfani. Exista un stand acolo unde se colecteaza.

Ellenuta, este absolut superb calendarul facut de sotul tau. Transmite-i felicitarile mele si admiratia pentru entuziasmul cu care isi asteapta bebita. Si felicitari si tie pentru un asemenea sot!
In alta ordine de idei, pune putin frana cu jobul. Acum ai alta prioritate si trebuie sa ai grija. Iti tin pumnii ca azi sa nu ai o zi grea.

Gratiela, sanatate lui Ozi! Cum se mai simte?

Laura D, si baietii mei au incercat aseara sa ajunga la aprinderea bradului insa au avut norocul sa plece mai tarziu si s-au intalnit cu persoane care renuntasera si povesteau ce "frumos" este si la metrou si in RATB. Asa ca au mers in Moghioros unde au gasit un derdelus improvizat langa patinuar si s-au distrat tare bine. Multumesc lui Dumnezeu ca nu am ajuns in Piata Unirii si ca nu am mers si eu. Cred ca lesinam pe acolo (eu sufar de claustrofobie). In plus am vazut la stiri ca s-au pierdut de parinti 40 de copii. Ingrozitor!!!

Va pup fetele si va doresc o Duminica frumoasa!


Alina 37+ (cu Ana Antonia) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan

poze Ana mica in burtica


AMR maxim 3 saptamani!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Angi, multa sanatate!!! Eu ii fac lui Luca sirop din ridiche neagra cu miere. Luat ff des, are efecte. Scobesc ridichea si pun in gaura miere. Las 2-3 ore si gata siropul. Il scurg si pun iar miere. Si tot asa pana vei vedea ca ridichea s-a stafidit. E delicios si sanatos.
Nu ne arati si noua bradutul?

Alina 37+ (cu Ana Antonia) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan

poze Ana mica in burtica


AMR maxim 3 saptamani!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

neatsa!
mare belea bradul ala!
trebuie s fi fost frumos de-a scos lume ain halul asta pe strazi...

mitsubishule, acu ma enervai: cu cezariana sau fara, poti face cati copii vrei! a trecut epoca cu: prima cezariana, a doua musai cezariana si la 3 te opresti! asta fu acu 20 de ani! sunt mamici care 5 copii au cu cezariana! capul sus! pana ajungi sa faci tu cei 5 copii mai trec, ani, stiinta evolueaza si o sa poti face 7-8! cu chestia ca "tre' sa suferi ca sa ai parte ce ceva minunat pe lume"...suferi si la czariana, daca de asta iti e:) mai indelung decat la o nastere naturala,a sa ca nu zice nimeni ca ai castigat copilul ala la lotto! hai sa-ti scoti barzaunii din cap:d

anjelik, dar tu de ce sa fii suparata pe tine? ce? tu ti-ai comandat preaminunata raceala? hai sa-ti spun eu cum e cu stodalul, ca banuiesc io ca asa ai facut: l-ai luat doua zile, ai vazut ca nu se intampla nik si l-ai lasat balta. secretul la homeopate e ca trebuie luate cu insistenta si dupa ce inceteaza simptomele. e picatura chinezeasca intr-un fel, tre sa ai rabdare sa-si faca efectul. asa ca, pune ridiche neagra si mai baga stodal, cu incredere si pacientsa:)

ellenuta... am pregatit o colectie preaminunata de shlapi pt matale, numa sa-ti alegi culoarea si materialul. aia de catifea...nu-s de tine. ca tu ai trecut la 45 la cata sarguintsa areti...

gatta, un plans zdravan face cat 100 de paracetamoluri. pacat de durerea de cap si de nervii incasati. poate fu neinspirata iesirea la cumparaturi ieri, dar si pe mine m-o apucat, cu tot cu bombanelile lui domnul sot. daca mi s-a pus pata...

nemary, imi place mult montajul:) mai... si io as face o gramada de jucarele dintr-astea virtuale, dar... am o pb, nu pot alege pozele. adica... da, stiu sunt infernal:))) am comandat un album foto pe net, un fel de carta, in care adaugi text, imagini, si ti-o prelucreaza ei si ti-o aduc la magazin. e gata d eo saptamana, da' n-am fost in stare sa ma duc sa-l scot.

acu' va las si astept cu "hemotsie" intsepatura de la 10.20 ora mea. ca nush cum se face, dar mai nou e singura glicemie care e prastie (evident, si cea mai importanta).

miri_mik 33+ bebe sacha
www.webshots.com/user/mirimik" target="_blank">bebe sacha si bruno

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://bd.lilypie.com/25XKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

neata! noi ne pregtim sa mergem la Kidex, dar inainte am vrut sa-i uram lui Puisor si nastere usoara!



Mari 31+ bebe

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

Sa va arat si voua ce cadou am primit de la sotul meu de sf. Andrei
http://good-times.webshots.com/photo/2660810610102157319BaNkWZ?vhost=good-times
Stie ca sunt innebunita dupa sarbatorile de iarna, si mi-a facut bradut. Noi am avut oricum bradut in fiecare an, dar in sufragerie (noi stam cu socrii) si anul asta, a facut tati un bradut special pentru fetele lui, in dormitor. Sunt tare mandra de el.
Puisor , LA MULTI ANI , sa fii fericita, sanatoasa, si iubita, sa ai un bebe frumos, destept, sanatos si norocos si o nastere usoara.
danybv, sa stii ca si la mine s-a nimerit calculul:luna + varsta tatalui = FETITA
Mitsu, nu mai fii negativista, priveste cu optimism spre viitor, ajuta-te de incurajarile noastre, si ai sa vezi ca toate se vor rezolva, bebe va fi bine, si tu la fel
alinaatudor, eu am luat chiar ieri, detergent special pentru bebe de la SANO, si balsam la fel (SANO) scrie pe el ca dezinfecteaza, ma rog, face tot ce trebuie...acuma...nu cred ca lasau astia pe piata pentru copii porcarii, nu???
ellenuta, felicitari lui tati pentru inspiratia cu calendarul, foarte frumos, bravo.
Va pup pe toate, mai citesc un pic pe-aici si cred ca revin..
Apropo, eu am intrat in prenatal, eu gata munca, luni nu ma mai duc, astept sa ma urmeze si celelalte fete care inca se chinuie cu serviciul.

Adriana S.
AMR maxim 9 saptamani
-31 sapt + BIANCA
acte
bebe evolueaza
www.flickr.com/photos/adryana_4u/1468720937/in/photostream/" target="_blank">Bianca-22sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen e spune:

La multi ani Puisor!

Ellenuta foarte frumos calendarul facut de tati , o sa ii arat si sotului.

Acum am fugit la kidex sper sa venim si cu ceva cumparaturi de acolo, vad ca sunt multe zuzici care merg azi.

Pupici si o duminica frumoasa

cum creste
Carmen 31 + David Alexandru

AMR 9 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

quote:
Originally posted by Mitsu-bishu

Vaaaai! Cautam pe net metode prin care poti sa intorci pe bebe cu capsorul in jos si una dintre ele zice sa tii un walkman/ player portabil in chilotei, cu muzica clasica, ceva, sa il atragi pe bebe sa vina sa asculte! Ce comic! Oare o avea efect?

32+ cu baby neidentificat


Mitshu,, m-ai terminat cu asta!!!!La ora aceea asa tarzie, sa ai si chef de glume...De fapt e stiut faptul ca romanul face mereu haz de necaz.
Nu te ingrijora! Majoritatea bebeilor se intorc in saptamana 34-36.Iar la mamele care sunt la a doua sarcina,cu cateva zile sau chiar ore inainte!
Cythia, stiam ca asa va fi, dar nu ti-am spus, ca sa nu renunti.Cred ca te simti deja mai puternica!!!

mariaanna
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by miri_mik



anjelik, dar tu de ce sa fii suparata pe tine? ce? tu ti-ai comandat preaminunata raceala? hai sa-ti spun eu cum e cu stodalul, ca banuiesc io ca asa ai facut: l-ai luat doua zile, ai vazut ca nu se intampla nik si l-ai lasat balta. secretul la homeopate e ca trebuie luate cu insistenta si dupa ce inceteaza simptomele. e picatura chinezeasca intr-un fel, tre sa ai rabdare sa-si faca efectul. asa ca, pune ridiche neagra si mai baga stodal, cu incredere si pacientsa:)




Miri, din pacate pentru mine nu asa s-a intamplat, deh, doar sunt veche in ale homeopatiei, am ramas doar gravida cu homeopate Am baut la Stodalul ala pana am terminat toata sticla, cu constiinciozitate, asa cum scria pe ea, douazeci de minute inainte si dupa fiecare lingura nu papat si nu baut nimic. Am terminat sticla in 12 zile si eu am tusit in total mult mai mult de-atata. M-a lasat doua saptamani si acum m-a apucat iar.

Dar sa va spun ceva, pana acum am luat doua linguri de sirop de ridiche neagra si mi s-a mai m u i a t pieptul (am scris asa ca sa nu ma trezesc iar cu ia o pauza ) Asa ca o sa merg pe mana ridichii... In schimb doar ce am iesit dintr-o criza frumusica de astm m-am speriat taaare si eram pe punctul sa imi iau husbandul sa o tai spre spital dar vad ca am depasit-o Sunt cea mai tareeee!!!

Alina, ridicheam am apcat sa o fac tura asta cu zahar dar o sa trec si eu pe miere ca-i mai sanatoasa

Ellenuta suuuper ce a facut tati, mi-a placut tare! Ce mult m-a impresionat grija lui! Dar tuuuuu... meriti bataitza cu coada de la matura, shlapul deja e prea putin!

PUISOR LA MULTI ANI FERICITI si din partea noastra!!!

Pupici,
Angelique 36+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 4 saptamani!

Mergi la inceput