* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (72) *

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


gatta.. la mine spune 67% baiat .. si eco spune 100% fetita .. eu nu prea cred in astea ..

si mie mi-a placut tare tare calendarul .. eu cred ca tati e mai entuziasmat decat mine de bebeita si o asteapta mai cu nerabdare decat mine .. eu tot mai am asa o nostalgie .. caci vroiam putsa .. poate data viitoare ..

cat despre shlap .. ii merit ..



35+ EVA MARIA
AMR 5 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cynthia_ spune:

Mariaanna sunt foarte incantata ca am intrat si ii multumesc lui DD pentru asta, dar sunt si un pic dezamagita pentru ca am auzit ca de obicei iti mai zice cate ceva( ca e un fel de clarvazator), de fapt cand am iesit soacra mea m-a intebat : si ce v-a zis?, nu ne-a zis nimic ne-a miruit si binecuvantat si gata, cand am intrat mai era o familie inauntru si a procedat la fel si cu ei, aaaaaaaaa i ne-a dat iconite.
Oricum sunt bucuroasa ca am ajuns, in timpul sarcinii am ajuns si la Sfanta Paraschiva si am reusit sa intru si sunt foarte incantata.

35+Octi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Cyntia,ce stii despre bagajul de spital?Eu inca nu am intrebat doctorul.Ce avem voie sa luam?Nasti normal?

mariaanna
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Cynthia esti curajoasa ca te-ai aventurat sa mergi, mai ales la sfanta Paraschiva. Mie imi e groaza de multimi de oameni ca sa nu ma loveasca Doamne fereste in burta or la Sfanta Paraschiva e omor de lume si lumea parca e mai innebunita si mai rea decat de obicei.

Eu de aceea am intrat mai repede in prenatal pt ca eu aveam birourile la parterul institutiei unde lucrez, acolo unde se tin si relatiile cu publicul si la noi era omor de lume in fiecare zi, nu aveai unde sa arunci un ac, vorba unei colege, daca te-ai arunca de sus ai cadea pe moale. Si vreau sa va spun ca ma vedeau cu burtica si nu dadeau doi bani, blocau usa de la itrarea in birou si imi scuipam plamanii la propriu strigand pardon, pardon, ei se uitau la mine stramb si nu se miscau. Si trebuia sa ma frec de ei si sa dau din coate si de cate ori nu era sa fiu lovita. Odata o colega venea dupa mine si vazand cat ma chinui le-a strigat si ea "Dar faceti putin loc, nu vedeti ca e insarcinata?" Si raspunsul a fost" Eeee, mare lucru!" Si cea care a dat raspunsul asta era o femeie!!! Bineinteles ca nu s-au miscat din loc. Pana la urma imi faceam loc cu coatele si nu va spun ce se auzea in urma mea. Asta apropo si pt Mitsu-bishu ca se mira cat de rai pot fi oamenii!!

Pupici,
Angelique 36+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 4 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

quote:
Originally posted by Ellenuta


gatta.. la mine spune 67% baiat .. si eco spune 100% fetita .. eu nu prea cred in astea ..

si mie mi-a placut tare tare calendarul .. eu cred ca tati e mai entuziasmat decat mine de bebeita si o asteapta mai cu nerabdare decat mine .. eu tot mai am asa o nostalgie .. caci vroiam putsa .. poate data viitoare ..

cat despre shlap .. ii merit ..



35+ EVA MARIA
AMR 5 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC



Ellenuta, si eu imi doream asa mult un baietel pe care sa-l cheme Matias, dar sunt sunt mai mult decat recunoscatoare lui DD ca o sa avem o Buburuza sanatoasa. Iar calendarul facut de sotul tau m-a impresiona. Se vede cat de entuziasmat si mandru este de Eva Maria! I-am zis si eu lui al meu. " Tu cand ai de gand sa faci asa ceva pentru Buburuza?" SE uita la mine, saracul, si nu stia ce sa zica

fetele

Miki 35+ Buburuza simpatica

Miki
Lucrusoare buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cynthia_ spune:

Sincera sa fiu lista cu bagajelul de spital l-am luat de pe net, iar daca nu voi avea voie cu ceva trimit acasa.Imi doresc sa nasc normal sper sa nu fie necesara cezariana ca bebele meucand e capul in sus cand e cu el in jos, stii cum e cum o vrea DD.Tu cum nasti?

quote:
Originally posted by mariaanna

Cyntia,ce stii despre bagajul de spital?Eu inca nu am intrebat doctorul.Ce avem voie sa luam?Nasti normal?

mariaanna
AMR 5 SAPTAMANI



35+Octi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

buna zuzici. nush ce se intampla dar tare greu imi merge DC de doua zile. Nu mai stau langa calculator ca il distrug de nervi?

GUGU 35+ Alex?
AMR 5 SAPTAMANI!!!
www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze mami, tati si GUGU mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

adryana4you, manca-l-ar mama pe el de baiat bun ce e! asa da! m-a topit cu bradutul ala:)

anjelik, bon, daca tot ai gasit remediu, cu ridichea aia (grrr) tot e bine! si felicitari si toata admiratiamea ca ai depasit criza de astm! cat despre oameni...mama...de nu-i zicea vreo doo lu' "pauzarea" aia...

miki, nu chinui baiatu! nu toti sunt inspirati, nu toti au idei. traiesc si ei marea asteptare cum stiu. nici al meu nu face nik deosebit, nici pt bruno n-a facut dar pt mine inseamna enorm ca e altauri d emine in crizele mele de glicemie - cauzate de... - si ca imi arata mereu esenta lucrurilor inainte s-o iau pe campii. sau ca, desi n-are chef, ma scoate la "lechevitrine" sau windowshopping, num'asa sa-mi treaca mie dracii, sau ca se trezeste el dimineata la bruno, cand eu la 8 mai lenevesc o juma de ora in pat. stii ce mult face asta pt mine? ca mi-as dori si eu sa vina acasa cu o supriza speciala, ca as vrea si eu o floare din cand in cand...asa, pur si simplu... da nu...si totusi, mi-e drag de el asa cum e:)

cica vroiam sa repet la flamanda si am aterizat in dormitor sa calc camasi pt barbat, am trantit haine la spalat ca m-am enervat pe ele, ams trans dupa bruno care somnoreaza si gata... astept sa vine barbac-miu de la kikido:)

miri_mik 33+ bebe sacha
www.webshots.com/user/mirimik" target="_blank">bebe sacha si bruno

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://bd.lilypie.com/25XKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cynthia_ spune:

Sa-ti povestesc cum a fost la Sfanta Paraschiva: la o saptamana dupa ce a fost sarbatoarea impreuna cu niste verisori care au o fetita de 6 luni ne-am hotarat sa mergem la Iasi la Sfanta,am ajuns acolo ploua cu galeata si era o coada pe patru randuri pana la poarta noi habar nu aveam de ce stau acei oameni la coada, i-a intrebat al meu sot iar ei au raspuns pentru a intra la racla sfanta,am ramas blocati noi crezand ca doar cand e sarbatoarea e aglomerat.
verisoara mea cu fetita in brate eu cu burta la gura ploua de nu se vedea si pe deasupra nu avem nici umbrela,ne-am dus la usa pe unde ieseau oameni unde era o imbulzeala foarte mare pana la urma am reusit intram doar noi fetele, dupa care si baietii.Multumesc si acum lui DD ca nu am racit pentru ca eram toti uzi, inafara de copil care era inr-un fas,noi ne-am luat servetele sa ne stregem pe cap.

quote:
Originally posted by AngeliquedeS

Cynthia esti curajoasa ca te-ai aventurat sa mergi, mai ales la sfanta Paraschiva. Mie imi e groaza de multimi de oameni ca sa nu ma loveasca Doamne fereste in burta or la Sfanta Paraschiva e omor de lume si lumea parca e mai innebunita si mai rea decat de obicei.

Eu de aceea am intrat mai repede in prenatal pt ca eu aveam birourile la parterul institutiei unde lucrez, acolo unde se tin si relatiile cu publicul si la noi era omor de lume in fiecare zi, nu aveai unde sa arunci un ac, vorba unei colege, daca te-ai arunca de sus ai cadea pe moale. Si vreau sa va spun ca ma vedeau cu burtica si nu dadeau doi bani, blocau usa de la itrarea in birou si imi scuipam plamanii la propriu strigand pardon, pardon, ei se uitau la mine stramb si nu se miscau. Si trebuia sa ma frec de ei si sa dau din coate si de cate ori nu era sa fiu lovita. Odata o colega venea dupa mine si vazand cat ma chinui le-a strigat si ea "Dar faceti putin loc, nu vedeti ca e insarcinata?" Si raspunsul a fost" Eeee, mare lucru!" Si cea care a dat raspunsul asta era o femeie!!! Bineinteles ca nu s-au miscat din loc. Pana la urma imi faceam loc cu coatele si nu va spun ce se auzea in urma mea. Asta apropo si pt Mitsu-bishu ca se mira cat de rai pot fi oamenii!!

Pupici,
Angelique 36+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 4 saptamani!



35+Octi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

quote:
Originally posted by Ellenuta


gatta.. la mine spune 67% baiat .. si eco spune 100% fetita .. eu nu prea cred in astea ..

si mie mi-a placut tare tare calendarul .. eu cred ca tati e mai entuziasmat decat mine de bebeita si o asteapta mai cu nerabdare decat mine .. eu tot mai am asa o nostalgie .. caci vroiam putsa .. poate data viitoare ..

cat despre shlap .. ii merit ..



35+ EVA MARIA
AMR 5 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC



Ellenuta, si eu imi doream asa mult un baietel pe care sa-l cheme Matias, dar sunt sunt mai mult decat recunoscatoare lui DD ca o sa avem o Buburuza sanatoasa. Iar calendarul facut de sotul tau m-a impresiona. Se vede cat de entuziasmat si mandru este de Eva Maria! I-am zis si eu lui al meu. " Tu cand ai de gand sa faci asa ceva pentru Buburuza?" SE uita la mine, saracul, si nu stia ce sa zica

fetele

Miki 35+ Buburuza simpatica

Miki
Lucrusoare buburuza

Mergi la inceput