* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (72) *

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Angelique, multumim pt.noul capitol, sa fie plin numai de vesti bune. eu plec la somic, va doresc o noapte buna si plina de vise frumoase.

www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montajul bebelinei



Mari 31+ bebe

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micsunea spune:

Mitsu, uite aici site-ul pe care il copiasem pe un document postat pe adresa comuna yahoo, cu info in engleza despre masajul perineul: mie mi se pare destul de infricosator!
http://www.umich.edu/~umperl/massage.htm

Dany, mie imi iese baietel 5+28, dar doctora mi-a spus ca e fetita! Sper ca ramane fetita a mea!

Pupici, vad ca ati intrat in priza cu scrisul, nu prea dormiti noptile?

Micsunea
32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

micshunescu, se cheama ca ne-a pocnit insomnia:)) noroc ca nu dureaza decat cate saptamani. dupa aia o sa visaaaaaaaaaam noi la nopti pierdute pe net, da n-o sa stim cum sa ne ascundem nasurile prin perna pana suspina bebeii de doua ori:))

miri_mik 33+
www.webshots.com/user/mirimik" target="_blank">bebe sacha si bruno

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://bd.lilypie.com/25XKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

micsunea,

Merci mult. Nu cred sa fie mai infricosator decat o epiziotomie... Asta in cazul in care se intoarce bebe si nasc natural... Of, iar mi-am adus aminte! Noapte buna, fetelor!

32+ cu baby neidentificat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Noapte buna si de la mine fetelor...

P.S...Mitsu..uite ce cred eu...nu conteaza cum nasti..sincer..important e sa fie bebe bine..ce daca nu e natural..sau cum oi vrea tu...eu am plecat la drum fara idei preconcepute..sa scoata bebele pe unde vor ei..numai sa fie bine..o sa ma recuperez si dupa cezariana daca trebuie..nu-i bai...cat de nasol poate fi...important e sa fie bebe bine.Te pup

www.flickr.com/photos/14806819@N02/1532194058/in/photostream/" target="_blank">Poze de tot felul
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157602400879499/" target="_blank">Poze mai recente
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157603256223729/" target="_blank">Fesuletz

Alina 29 si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

alinaatudor,

Asa e, cel mai important este sa fie bb bine, numai ca ma gandesc ca eu neavand pe nimeni sa ma ajute trebuie sa fiu cat mai rapid disponibila pentru ala mic. Si mai mult decat atat, ma gandesc la experienta minunata care este nasterea naturala, ma refer la balanta aceea naturala - ca trebuie sa suferi ca sa capeti ceva frumos si bun si ca durerea din timpul travaliului si faptul ca il simti pe bebe trecand prin tine spre lumea de afara te leaga mult mai mult de el decat o face cezariana. Si cel mai dezamagitor e faptul ca odata ce ai facut cezariana nu mai poti naste o a doua, a treia, s.a.m.d oara natural, trebuie sa faci mereu C. A! Si inca o chestie - ai voie la maxim 3 cezariene... Iar eu planuiesc sa am mai multi copii. Oricum, mai mult de 3. Sau vreau sa am macar posibilitatea de a alege. Merci pentru incurajare si sper sa se aranjeze lucrurile cum e mai bine!

32+ cu baby neidentificat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Vaaaai! Cautam pe net metode prin care poti sa intorci pe bebe cu capsorul in jos si una dintre ele zice sa tii un walkman/ player portabil in chilotei, cu muzica clasica, ceva, sa il atragi pe bebe sa vina sa asculte! Ce comic! Oare o avea efect?

32+ cu baby neidentificat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by AngeliquedeS

quote:
Originally posted by Mitsu-bishu

Ce frumoooos! Pai, AngeliquedeS, tu faci bebe in decembrie? Hehe, sa ne spui si noua cum e!

32+ cu baby neidentificat



Da, in decembrie vine bebe! NataliaS, Alina023, GinaM si cu mine suntem "Noi cei din linia intai"

De data asta chiar va pup!

Pupici,
Angelique 36+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 4 saptamani!



Si io si io

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim 5 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

La multi ani Puisor!Sanatate,fericire si un bebe sanatos,frumos si mancacios!

Poze
Elena
35+

AMR 29 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

Apropo de babisme,mie imi creste parul mai incet si e mai rar,in afara de burtica unde mi-a aparut mai mult (fir subtire).Mamicile de fete au la fel ?

Ellenuta greu de tine cu serviciul!Mai ai putin si scapi!
Mitsu esti f curajoasa,meriti toata admiratia!
Angelique ce frumos ai decorat patutul,azi ma uit si eu prin carefour poate gasesc chestii de lipit pe pereti!Si poate n-oi uita de perie!

Azi e ziua nationala a Emiratelor!Sper sa fie frumos,o sa fac si poze in acest caz.


Poze
Elena
35+

AMR 29 zile

Mergi la inceput