***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (26)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Pepsi Filmele pe webshots se uploadeaza la fel ca pozele. Doar ca nu stiu care e limita maxima admisa la un filmulet.

La multi ani Amely! Sa fi sanatoasa, fericita si iubita!!!

Razvan de Ramona


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut


Filme Vladut


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Vali5, eu am inceput de 2 sapt sa-i dau iaurtel
lui David.Il papa pe nerasuflate.I-l dau in general cu
biscuiiti.


Alyna cu pitik de Davidik (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

lauradi si mai e si argeseanca. Sau, ma rog, jumatate, ca e mami din pitesti.

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">Rugati-va pentru Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7 spune:

Multumim de urari Gabiu, Michigan, mica, Irinusha, carstea, Graviduta, kid

Graviduta. Nici macar nu ma gandeam la bebe acum 4 ani. Ce repede trece timpul! Si apoi ce coincidenta sa ne reintalnim pe un forum cu mamici si bebei. Poti sa-l treci Razvan si data mea de nastere e 16.04.1980. Sa-mi spui si mie ce se aude cu comanda. Il trimit pe sot la posta azi. Sper sa aiba timp.

Jurnalul lui Razvan

Salvati o inimioara


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Salutare, Salutare...

La multzi ani! Iri si Amely

La multe lunitze Gramokid de Ramona. Mi-a placut tare mult jurnalul pozelor si astfel am admirat si io cele mai nostime/frumoase poze de capsunei/capsunici.

Pepsi si Ralucami multzam de info in legatura cu consumul borcanelelor. M-am lamurit din mesajul Miniutzei si hotarat din cel al Irinushei sa folosesc borcanele. Eram in ceatza, pediatra nu-mi spunea clar ce sa fac, e greu cand esti pus in situatia de a alege.

Irinusha, am o rugaminte. io la nr 1 nu am folosit decat vreo 10 borcanele, maaaax. si aici is mai multe pareri: Hipp. Alnatura, sau ce firma??? Imi spunea o mamica cu un bb de 14,06 ca cele de la Alnatura ar fi cele mai cele.
Care imi scrie si mie o schema cu borcanelele astea? Incep pe 1 Decembrie , pe 30 am controlul nr5 si vreau sa fiu pregatita. La nr 1 a fost un stress pana la vreo 8 luni cand a inceput sa inhatze el cu mana lui. Suc (morcov sau orice alta leguma sau fruct) nu a vrut never, nici acu, si imi dau seama citind mesajele lu Pepsi ca bine a facut, pt pulpa. El rontzaia mar, morcov, astea is un fel de pecemeu universal (mar cu morvov) Acu imi deschide borcanele de muraturi si rontzaie morcovii murati :))))

Irinusha, multzam de intrebare, Nr 1 e bine, nu a avut fractura, dar pediatra, joi mi-a spus sa il tin inca o saptamana in repauz. Acu, tu stii ce inseamana sa tii un hopa mitica de 3 ani cumintzel. Azi i-am facut vant la gradi ca 7 zile l-am avut acasa.
In cel il costumezi tu pe Cris la carnaval? Al meu vrea: spiderman, pirat, fantoma ( asta e mereu dupa baie cu halatu)

Azi avem prima ora la patinaj, aseara imi spunea ca nu merge ca pica. Voi videa.

Crema asta e pt dinti, nu? Am vazut si io ceva la Schlecker, nu am luat inca. Poate am norocul de la nr1 si vb lu Androix, nu stiu cand i s-a umplut gura cu dinti.

Si, amandoua avem aceeasi coafura. Si mor de ciuda cand te vad in bratze cu Melie. Un sentiment pe care nu credeam ca o sa il incerc. Lasa ca o sa imi treaca, alt copil nu mai fac.
HP? mai avem o citittoare inraita pe aici, Poohy. Anca le astepta cu nerabdare.


Am primit si noi sambata un cadou pt nr2. Nu mi-a venit sa cred. Un swing de la fisher-price, Aquarium si un sterilizator. NU imi vine sa cred. Scrie mare pe el pana la 6 luni. Asta al meu face acu 6 luni, oare oamenii cand cumpara cadouri nu citesc. De sterilizator nu mai spun. Ca io deja la al meu i-am facut vant in ro si l-am pus la anuntzuri. CE sa mai fac cu el. Asa ca le mai tin nitel si apoi poate le vand si ii fac cadou copilului pe masura lui.

Mica, te-ai lamurit cum e cu bain marin-ul?

Angela, tie vroiam de mult sa iti scriu. Nu stiu daca ai primit raspunsurile dar iti zic si parerea mea. Noi aplicam metoda: un vorbitor o limba. Pe copil il las sa invete limba de la nativi, cu accentul lor. Referitor la intrebarea cu limba.


Gravi si Ramona voi va cunoasteti din viata reala ? io cand ma mai uit la poze tot sper sa regasesc pe cineva cunoscut, dar pana acu nu.

EDIT: pana sa termin io de scris a raspuns Ramona.
Gravi, o poza cu Mara Vrabioara nu primim si noi sa ne clatim okii? mereu cand da-i un link sper.
Si, mai am io o dorintzs, o poza cu Ralucami si Maria bucuria ca prea mi-am facut ideei cum arata fata asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Bine v-am regasit!!!!!!!!!!!!!!

Ramona, sa-ti traiasca GRAMOKID-ul RAZVAN... Sa se faca mare si sa fie un fericit!!!

Amely LA MULTI ANI! Multe impliniri si multa sanatate!

PS: Ma chinui de dimineata sa citesc cap. restante... sper sa reusesc... sa recuperez!

Poze BOTEZ Antonio
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2c47cedd7a1ec45cec68bb" target="_blank">VIDEOCLIP Antonio


Andrada FERICITA de Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Neata!
La Multi Ani Amely si La multe lunisoare tuturor bebelonilor care isi sarbatoresc ziua!

Cineva intreba de rostogolit - eu zic ca nu trebuie comparat cu copil cu altul. In parc stiu o fetita care de pe la 3 luni se rostogolea ca o zvarluga, la 4 luni si 1/2 se ridica in fundulet singurica (bine nu de la orizontala) si statea super bine etc. Fetita e la categoria "super-musca" micuta si zvarluga :) O frumoasa (de altfel ca toti bebeii)
Tot in parc e si un baietel care nici nu vrea sa auda sa fie pus in fudulet la 7 luni si 1/2, el vrea pe spate, dar tot zvarluga e. Si am vazut si un baietel care la 10 luni mergea binisor, dar nu sta in fundulet :D Si toti sunt copii foarte normali si sanatosi :)

Pepsi, Cu alaptatul am capitulat ca am avut niste probleme de la regim. Chiar, ati mai auzit ca dupa sarcina sa se schimbe tensiunea - dar nu in sus, ci in jos rau? Eu acum cand mi-e bine am tensiunea 8 cu 5, maxim 9 cu 6 si inainte aveam 11 cu 6, 12 cu 6 fara nici o problema. Si mi s-a si rupt un dinte de la galactogilul inghitit - am renuntat la galactogil si dupa o saptamana nu mai aveam pic de lapte. Am zis ca mai bine sunt sanatoasa sa am grija de Manu - ca se speriasera cei din jur de starile de lesin pe care le aveam - si nu mai certuri aveam pe tema asta.
Cu bubitele Manu pare destul de ok - a avut niste cruste pe gusulita care i-au trecut, 1 luna si 1/2 nu a avut nimic pe fata - acum ii apar niste bubite mici (cred ca seamana cu cele pe care le-a avut Livia lui Chiqui, numai ca sunt roz-rosii nu albe - ca niste cosulete mici - cum facem si noi, mai ales pe langa nasuc, ochisori si gurita - dar nu ingrijorator de multe) - si trec repede cu Mustela - dar tot apar (am facut tratament homeopat pentru gusulita si vreau sa ma duc si pentru astea, desi homeopatul la care am fost nu e impresionata de bubitele astea mici. Eu sunt - ca sunt rosii si una i s-a infectat, a facut un guguloi mare, acum pare sa mearga spre bine cu baneocin crema (nu stiu daca a fost bubita sau ciupitura de tantar, ca am gasit un tantar in casa plin de sange, a ciupit-o sigur de manuta, nu stiu daca si de fata si s-a suprainfectat :()
Merci de raspunsul cu borcanasele! Daca tu i-ai dat lui Dominic, am incredere si eu - din cate stiu borcanasele Hipp au una dintre sigle pe ele, sunt si speciale pentru copii cu alergii din cate am vazut, sunt destule fara zahar...
Manu nu vrea si pace marul nici pasat si amestecat cu morcov (pe care morcov il adora).
Merci si Irinusha, Miniutza, Ralucami care au vorbit de borcanase. Si pediatra imi zisese sa ii dau ca e safe si are nevoie de vitamine daca nu vrea mar, dar eu tot nu si nu cu dermatita ei (adica a lui Manu)...
Poate ii dau la 6 luni.

Eu nu am reusit sa inlocuiesc o masa - mananca peste 200g de piure si dupa a trecut la 210ml de lapte de la 180. Si daca nu ii dau piure tot 210ml mananca - deci piureul ala de legume pentru ea nu inseamna nimic :)) Iar altceva in afara de piureul de legume nu mananca.

Cred ca ne da un dintisor... Am vazut-o eu mai matzaita din cand in cand, si azi de dimineata e plangacioasa, sta tot timpul cu degetelele in gurita (la gigia din fata jos care pare mai alba) - dar nu simt nimic inca cu degetul. O sa va zic daca e dintisor sau nu ;)

Irinusha, Harry Potter zici :D??? L-am pus pe barbate-meu sa se duca sa imi ia cartea la lansare la 2 noaptea :D Si am stat toata noaptea si am citit, si zilele alea saracu' sotzulache a stat mai mult cu Manu :D Eu as vrea mai mult un covor ca mi-e cam frica de inaltimi, pe covor pare mai safe :)))
Acum daca ma crezi am inceput sa citesc si fan-fiction - majoritatea sunt blaahh (cam siropoase), nu am gasit ceva sa se aproprie de cartile reale, dar unele sunt destul de ok, am ras la Hogwarts Stuff Meetings in hohote :))) ahhh, si eu sunt fan Snape :D Bine ca si Alan Rickman a ajutat la asta, dar oricum imi place personajul :D
Sincer cel mai mult imi e dor sa citesc muuuult cum aveam timp in timpul scolii, facultatii, aveam vacante intregi cu o groaza de timp pentru citit. Si sunt atatea carti interesante de citit (asa, fiction, sciece-fiction etc)

Pupici pentru capsunei si capsunici si multa sanatate! Si pentru seniori ;) (fratiori si mamici si tatici etc)

Andrada, bine ati revenit ;)
Poate ne vedem iar pe la baby expo :)) Acum vreau sa o aduc si pe Manu . Trebuie sa ii iau scaun de masina, nu prea mai incape in scoica :))) O strang centurile alea saracuta :)))

Didiii, sanatate pentru Robertzel! Ce cadouri a primit David :))
Si cu leaganele astea - cat am vrut eu unul, pana la urma l-am luat, dar acum daca ar fi sa o iau de la inceput as lua unul romanesc - ca au husa de bumbac (si merg si pana la 15kg). Orice as lua as verifica intai ca e din bumbac.
Nu spun ca nu am folosit (si mai folosesc) si m-au ajutat mult, dar eram mai putin stresata sa o pun pe Manu in scaun daca era bumbac... Bine, asta mi se trage de la depresia mea cu bubitele lui Manu...

Vroiam sa mai raspund la ceva dar am uitat complet la ce. Cand am apasat butonul edit stiam, acum nu.


Anca de Manu 02.06.2007
www.helpsonia.com" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia
asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:

Mica, da, stim! Cine stie,poate ne vedem odata,ca io vin mai mereu la Pitesti si am vazut ca si tu.

Asa e,Didi, si eu vreau poze cu Mara Vrabioara! De mult vroiam s-o spun!

Andrada,welcome back! Io sunt cea mai noua pe aci! Ti s-a simtit lipsa.Fetele pot confirma!

Laura si DUCU (29.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Da, eu si Ramona am stat in aceeasi camera de camin in 2003-2004. Eu de-abia terminasem facultatea. O super fata!

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Diversificarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:

Sa vi-l arat pe Ducu CU MOT , FARA MOT si FREZAT DE MAMI


Laura si DUCU (29.05.2007)

Mergi la inceput