Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 17

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:


HAI PUSSI!!! Sa va dea domnul sanatate la toate 3!


Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gab___ spune:

pussi si noi suntem alaturi de tine!!!!mai e putin si o sa tii in brate ingerasele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anail spune:

Salut pe toata lume !!!!
a trecut tare mult timp de cand nu am mai scris,dar urmaresc ce se intampla p-aici,recunos sunt tare lenesa ... ...sorry!!!Imi tot propun sa scriu de mult timp,dar tot aman si aman si cu cat trece timpul cu atat imi este mai greu sa ma apuc ...sper sa fiu mai consecventa.
PUSSI fac si eu parte din gasca de pe forum si iti urez reusita si Dumnezeu sa te insoteasa.
Eliana ma bucur ca ati scapat de viroze si va felicit pt dintisori.La noi se pare ca suntem in urma pt ca inca nu avem nici un dinte
Despre leii mei (Elias si Simon,asa ii alinta tata) ce sa va spun sunt bine,cumninti,ne confruntam si noi cu mofturi la masa si in special facute la lapte.
Levi m-a speriat cand am vazut copii tai cum stau in picioare in patut sau sprijiniti de masa.Super,super!!
Noi suntem puturosi ca nu stam nici in fundic ,adica stau cat stau si apoi se arunca pe spate parca stiu ca cineva ii prinde si de aceea imi este teama sa-i las singurei sa stea in fundic.Eu sunt acum singura cu ei pt ca s-au terminat resursele de ajutoare si trebuie sa ne descurcam singuri.Acasa ii pun pe covor in mijlocul casei si ne jucam acolo impreuna.Elias se tareste pe coate si se impinge si din picioaruse,dar nu merge in patru labe,dar inainteaza in felul lui si ajunge unde doreste.Simon se invarte pe loc ca si un ac de ceasornic.Eliana voi cum stati?merg bebeii in patru labe?stau in fundic?
Trebuie sa va las ma duc sa le fac papica ca acus se trezesc.Va doresc o zi buna!!!


Liana mama lui Elias si Simon
http://good-times.webshots.com/album/554408926zuDMFh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Pussi nastere fara probleme si sa fiti sanatoase toate 3!

Lachi mamica deKarina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Liana ma bucur ca ai mai trecut pe al noi

Despre ai mei.. .da, stau in picioare... de vreo luna andrei, de vreo 2 sapt. Mihai. Dar stau mai mult la ei in patut, ca altfel nu sunt in stare... Se ridica tinandu-se de zabrelele patului si stau si rod la lemnul de sus... ii dor gingiile...
Merg si in partu labe... dar putin... deobicei gasesc ceva in cale pe care sa se ridice sau ceva de ros... sau ii prinde Elena si ii intoarce, ii ia in brate...
Stau in fund mai bine de putin timp ... max. o sapt. Pana acum cadeau in nas... Acum stau 30 de sec. sa zic, fara sai tina careva sau afra sa cada.

Stai linistita fiecare are ritmul lui... si inca ceva, ai mei cand au inceput sa se ridice, pai s-au ridicat non-stop... si au stat f. bine... al fel si cu statul in fund... se chinuie de ceva vrema... dar si cand au stat, au stat bine...
Intr-o sapt. se pot intampla f. multe... nici n-o sa-ti vina sa crezi cat de repede o sa-i vezi ca stau f. bine in picioare...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

editez mesaj de la Pussi:

" Azi , 19.11.2007, a venit la noi o barza si ne-a lasat din ciocul ei lung, 2 sufletele mult asteptate care ne-au umplut inimile de fericire: Elena, 2.200 gr, 45cm, apgar10 si Ana, 2.00kg, 44cm, apgar 9!"




Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157600689970094/" target="_blank">Filip la 4 luni(27 iunie 2007)
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

felicitari pussi !! sa creasca mari si sanatoase printesele !! refacere rapida si te asteptam de acum cand ai timp

multumim de vesti andicu

Ana,
Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TatianaG spune:



PUSSI, FELICITARI MAMICO PENTRU MINUNILE TALE! SA FIE SANATOASE, PAPACIOASE, NOROCOASE SI SA AIBA PARTE DE MULTA DRAGOSTE! TIE ITI DORESC REFACERE RAPIDA, MULT LAPTIC, MULTA SANATATE SI PUTERE!!!

LAVINIA, multumesc de intrebare . Suntem bine cu totii, dar cu timpul stau foarte-foarte prost. Ma bucur sa va pot citi, sa vad pozici cu gemenei frumosi, dar nu mai apuc sa si scriu (desi mi-am propus sa va salut cel putin o data pe saptamana).

Suntem tot timpul pe fuga intre casa-cresa -gradinita-servici si "retur", dupa masa iesim la aer, iar seara ne ramane pentru papa, baie, laptic si somn. Pana terminam cu toate se face ora 22 si suntem franti de oboseala si somn (caci baietii mei ne mai fac si nopti dormite cu intreruperi).

Altfel sunt sanatosi, veseli, spun multe cuvinte, repeta dupa noi cuvinte noi. Spun si propozitii scurte gen "Clara hai miam-miam" - tradus Clara hai la "bunatati"(gen inghetata, budinca, vit C, bomboane gumate etc). Sunt foarte uniti, atasati unii de ceilalti (aici o includ si pe Clara) caci de o vreme e foarte tandra cu ei, trebuie sa-i pupe neaparat inainte de culcare. O data a uitat si a inceput sa planga ca baietii n-o sa doarma bine pentru ca nu le-a dat pupici. Se iau la intrecere cu masinutele, se joaca prinsa, danseaza... ce mai, veselie mare aproape tot timpul (mai putin atunci cand se cearta pe jucarii). Daca de cele mai multe ori Clara ii imita pe baieti (vorbind stalcit, nespunand propozitii, doar cuvinte etc), mai noi a inceput sa-i invete cuvinte, sa le "citeasca" - se uita impreuna in cartile cu poze si povesteste cu ei. Sunt foarte scumpi cand se inteleg, dar sunt si ca niste "dracusori" cand se cearta - nici unul nu lasa de la el.

La cresa le merge bine, le place foarte mult (se vede pe ei cand ii lasam acolo sau ii scoqatem), nu s-au imbolnavit.

Incet-incet ne pregatim de mare-chef-mare, ca mintenasi au trecut doi anisori de cand s-au nascut. Ce repede a zburat timpul...

AYUMI, felicitari pentru c-ati ajuns acasa . Ce-a fost mai greu a trecut (oricum acasa e cel mai bine); iti doresc in continuare multa sanatate si putere, sa creasca mari baietii si sa va umple sufletele de bucurii.


Pup toate burticile, mamicile si toti copilasii, s-aveti parte numai de bucurii!!!

Daca vreti sa ne vedeti...
http://www.flickr.com/photos/tatianagut/sets/72157603085363859/




Tatiana si
Clara Maria (31 ian 2004), Daniel Cornel si Eduard Mihai (09 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Felicitari, Pussi!!! Sa-ti traiasca minunile roz, sa fie santoase, sa aiba o viata superba si voi sa va bucurati in fiecare zi de ele. Refacere rapida, sanatate multa si acomodare usora! Te asteptam cu poze si povestea nasterii.

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

www.dropshots.com/LauraSN#date/2007-11-19" target="_blank"> Asa se joaca shtrumphii frumos

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni

Mergi la inceput