Sa ne amintim de cei "plecati" vesnic (2)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

CrisaS, imi pare rau pentru mama ta. Imi pare rau ca a trebuit sa plece asa devreme.

Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bic

CrisaS, imi pare rau pentru mama ta. Imi pare rau ca a trebuit sa plece asa devreme.

Da Bic..devreme...nici nu vreau sa ma gandesc ca nu mai e. Mi-aduc aminte ca eram in clasa a 11-a si a murit mama unei bune prietene, ea era in clasa a 12-a...am fost afectata cumplit..Luni intregi am sufocat-o pe mama..o pupam mereu o imbratisam...una doua eram linga ea..oftam..ea mi-a zis intr-o zi: Dar ce e cu tine de ai reactiile astea? Te-a marcat moartea mamei Dianei? Am inceput sa pling si i-am zis DA. Si vreau sa-ti spun un lucru..sa nu mori niciodata, vreau sa mor eu inaintea ta..asa i-am spus si a inceput si ea sa plinga si a spus sa nu mai spui niciodata asta...nici nu vroiam sa concep...nici nu vroiam sa ma gandesc...nimeni in afara de sotul meu nu stie ce a insemnat moartea mamei mele pentru mine...nopti nedormite, fel de fel de boli aparute pe fond nervos, ma scarpinam noaptea pina imi dadea sangele...imi apareau bube pe mine...de nervi..nu se poate descrie...durerea. Nu am conceput viata fara ea.Una din prietenele mele cele mai bune a venit sa stea cu mine..in timp ce mama se chinuia sa ''plece'' la Doamne Doamne..si cind a iesit femeia din camera si a spus ''gata'' mi-am infipt unghiile in prietena mea si i-am facut rani:((((((((( m-a secerat ceva in piept...nu stiu cum mai rezist ..iar acum scriu si ...deja m-am umflat de plins.
MA GINDESC CA A PLECAT DE LINGA MINE..EXACT CIND AVEAM MAI MARE NEVOIE DE EA.
VA las ca iar am luat-o razna!!!!
Crisa

http://tt.lilypie.com/6d3Jm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Buna fete dragi!

S-a pierdut subiectul nostru printre pagini....
Am simtit nevoia sa scriu aici din nou cat imi e de dor de bunicii mei mai ales ca nu mai este mult pana o sa mergem la cimitir sa le aprindem lumina.
M-a apucat un dor de ei de plang iarasi pana nu mai pot....mi-e greu si acum dar nu am ce face....
Sa de-a macar DD vreme frumoasa de 1 Noiembrie.




Varsta Maya Maria (19.09.2006)
Povestea zanei Maya Maria
Poze cu noi
TIMISOARA,IMPREUNA!

"Fericirea este o minge de fotbal,cand este aproape o lovesti cu piciorul,cand este departe alergi dupa ea!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

Buna fetelor,
Saptamana viitoare sant mosii de toamna asa-i?
Deja am fost la cumparaturi...sa-mi iau cele necesare pentru coliva si pachete. Am un sentiment superb cand fac chestia asta..dau cate un pachet pentru toti mortii...care-i avem eu si barbatul meu...bunici parinti ..matusi..Sant curioasa daca o sa-i visez...iar pe bunicii mei si pe mamica mea asa cum ii visez in saptamana inainte de mosi.
Imi apar toti trei in vis...separat sau impreuna...mama si parintii ei.Poate unde nu are altcineva cine sa le dea de pomana???
Cine stie dar eu ma simt impacata si multumita.
Voi mergeti la biserica cand sant mosii?
Numai bine,
Crisa



http://tt.lilypie.com/YT4Dm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabytza25 spune:

cu subiectul asta mi-am amintit si eu de cei plecati. e un fel de a spune, caci mereu ii am in minte, si aici ii enumar pe MAMA, care pe 7 iulie anul acest a plecat dintre noi, urmatorii ar fi bunica (anul trecut) si bunicul (acum 11 ani)... vor ramane mereu in sufletul meu, si fie ca Domnul sa ii pomeneasca intru Imparatia Lui vesnic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

Gabitza Dumnezeu s-o odihneasca pe mama ta si pe toti cei ai tai!
Ai mei s-au stins din 5 in 5 ani!!
Mi-e groaza!!
Crisa



http://tt.lilypie.com/0rn2m4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Nu am mai intrat de destula vreme aici si azi am simtit nevoia sa intru pt ca simteam ca cineva a scris la subiectul asta. Si cad ce sa vezi?! chiar ati scris voi. Ce inseamna telepatia !!!!!
Si eu mi_am amintiti de mama si de tataie, in special de ei 2 pt ca mi-au fost cel mai aproape si i-am cunoscut. O sa fac si eu ceva pachete si o coliva(pe care nu pot sa o fac cu mana mea din pacate pt ca nu am timp vineri si nici nu stiu dar mi-o face cineva cu drag) si le va duce al meu sot la biserica (avand in vedere ca el e preotul). Din pacate nu pot ajunge la biserica pt ca e prea departe de casa si trebuie sa stau sa pregatesc si acasa cate ceva dar sigur ma duc la cimitir sa le duc flori si sa le aprind o lumanare.
Va pup fetele si ma bucur ca ati mai scris, nu as vrea sa se piarda subiectul, e pacat pt ca si "ei" sunt inca ai nostri si amintirea lor nu trebuie sa piara niciodata.
Dzeu sa ii odihnesca pe toti in pace !

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivanoiuadela9 spune:

Ma intristat foarte mult subiectul asta mai ales ca mi a trezit niste amintiri nefericite de acum 3 ani cand a murit sora mea mai mica . Avea 20 de ani era in anul 2 de facultate si dintr-o data ... s -a dus . Nu a fost bolnava niciodata , nu a vut nimica ... doar ca intr-o zi a inceput sa o doara capul , am mers cu ea la medicul de familie si au zis ca e racita , i-a dat niste pastile si atata . Totul a durat cateva zile . Era in sesiune , a fost la ultimul examen a luat 10 si cand a venit acasa a cazut din picioare ( nici nu eram acasa cand s a intamplat pt ca eram cu serviciul la o sedinta la Bucuresti) , au luat-o cu salvarea , au zis ca are meningita ...au dus o la Bucuresti , nu a vut meningita , au intors-o inapoi ... dupa o zi au zis ca are encefalita .... au trimis-o iar la Bucuresti ... nu a vut nici diagnosticul asta ... au plimbat-o prin Bucuresti de la un spital la altul , a intrat in coma si in 10 zile s-a dus de tot . Culmea este ca nici pana in ziua de azi nu stim de ce a murit , Dumnezeu stie , chiar si preotul la biserica a zis ca nu se poate asa ceva sa nu aiba nici un diagnostic pe certificatul de deces , doar ,, cauza necunoscuta ,, Semana atat de mult cu mine de parca eram gemene doar ca ne desparteau vreo 7 ani . O buna perioada dupa ce ne-a parasit am visat-o in fiecare noapte la mama acasa ... dar imi era frica de ea , nu stiu de ce , ii spuneam sa plece ca mi-e frica de ea si ea pleca suparata . Totul pana intr-o noapte cand mi a aparut iar in vis si am inceput sa fug si sa tip ,, pleaca , pleaca mie mi e frica de tine ,, si de atunci a disparut de tot .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Doamne, ce groaznic ! Am si eu 2 surori si nu stiu ce as face daca mi s-ar intampla una ca asta. Incearca sa faci ceva sa te eliberezi de sentimentul ala de frica (chiar daca apare doar in vis), da dde pomana pt ea si gandestet-te la ea, doreste-ti sa o visezi si ai sa vezi ca intr-o zi va veni din nou in vis.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

Wow Adela ce vis.Nu trebuie sa-ti fie frica...da de pomana mai ales maine ca sant mosii de toamna si trebuie sa-i pomenim..adica trebuie...asa e bine!
Eu fac cu mare drag asta si simt o eliberare dupa ce fac asta..am fiert coliva ...a iesit am facut pachetele...maine la biserica. Abia astept , am un sentiment de bine asa cand sant mosii!!
Crinutz ce mai faci? Ma gandesc la tine mereu sa stii!
Numai bine,
Crisa



http://tt.lilypie.com/0rn2m4.png

Mergi la inceput