Sa ne amintim de cei "plecati" vesnic (2)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Ieri, in prima zi de Paste ar fi fost ziua bunicului meu, ar fi implinit 92 de ani. I-am dus o lumanare sa ii lumineze sufletul plecat. Si mamei de asemenea......Sunt amandoi acolo sus, impreuna cu bunica pe care nu am cunoscut-o niciodata. Am plans de dorul ei si mi-ar fi placut sa fim toti la masa de Paste.....dar....

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Hristos a Inviat!

Asa e Crinutz mergem la ei la mormant,le punem flori,plangem si ne necajim dar nu mai avem ce face.....asa ne e dat noua pe pamant......si eu am plans sambata si m-am necajit ca de fiecare data de Paste mergeam la bunicii mei si le duceam din bunatatzurile pregatite de mine si tare le mai placea iar eu mancam cozonaci facutzi de mainile bunicutzei mele care erau extraordinari.
Stii care e treaba la mine?
Am spus dupa ce a murit bunica mea scumpa si draga,ca in fiecare an de Paste si Craciun am sa fac cozonaci dupa reteta ei......si stii ce e culmea?? Ca imi iasa cozonacii exact asa cum ii facea bunica si ca gust si ca mod de crestere in cuptor la tot.
Spunea sora mea ieri:"Doamne,Laura ca ti-a lasat tie mama Luci haru asta de a face cozonacii ca si ai ei,cand ii miros parca zici ca sunt facuti de mana bunicii!".......si asa m-am intristat ca mi-a adus aminte de ea ca nu e langa noi de Paste dar m-am si bucurat ca imi reusise treaba cu cozonacii si asa bunica mea scumpa va fi de fiecare data de sarbatori alaturi de noi.



Varsta Maya Maria (19.09.2006)

Povestea zanei Maya Maria

Poze cu noi

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=32" target="_blank">Votati:PartyDC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

Ii multumesc lui Dumnezeu ca te-am cunoscut si ne-a dat-o pe Laura ,iar tie iti doresc sanatate sa poti avea grija de noi.La multi ani !!Te iubesc .
As vrea sa primesc si maine acelasi mesaj de ziua mea, acesta este mesajul de anul trecut .

Te iubesc si eu Vio si stiu ca mi-ai scrie o mie de mesaje daca ai putea , si eu ii multumesc la Dumnezeu ca ai fost sotul meu si ca mai facut foarte fericita si l-as ruga daca te-a luat la el sa aiba grija de sufletul tau bun si sa il aseze acolo unde ii este locul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

11 MAI ...............11 luni de tristete si singuratate,Dumnezeu sa te aiba in paza dragul meu..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Bunicul meu era Constantin. azi ar fi fost ziua lui si a bunicii Elena, sotia lui. Dzeu sa ii odihneasca !

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Demult nu s-a mai scris pe aici.

Fetelor azi noapte am visat-o pe bunica....parca stiam in vis ca e moarta si totusi era vie,voia sa o sarut pe obraz dar eu tot nu puteam ca imi era frica.....oare de ce???
Nu exista zi sa nu ma gandesc la ea si aproape de 2-3 ori pe saptamana o visez.....imi este foooooarte dor de ea dar si de bunicul meu drag.........

Imi e dor si de bunicul din partea mamei,tata lui mama cand merg la sat la bunica si vad ca nu e la poarta sa ne intimpine imi e tare greu si cand ma uit in stanga (peste drum de casa bunicii este cimitirul) vad mormantul bunicului si ne intampina de acolo.
Doamne cata suferinta si lacrimi



Varsta Maya Maria (19.09.2006)
Povestea zanei Maya Maria
Poze cu noi
TIMISOARA,IMPREUNA!

"Fericirea este o minge de fotbal,cand este aproape o lovesti cu piciorul,cand este departe alergi dupa ea!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Nu am mai intrat aici de ceva vreme dar asta nu inseamna ca i-am uitat pe dragii mei plecati. Chiar azi ma gandeam ca s-a mai atenuat durerea dar a ramas dorul. De fiecare data cand mi se intampla ceva as vrea sa fie si mama sa ii spun si ei. De ex mi-am luat permisul de curand si primul meu gand in momentul in care mi-a spus ala ca sunt admisa a fost la ea, simteam nevoia sa ii zic si nu puteam decat asa in gand. I-ar fi placut sa stie dar ar fi fost foarte ingrijorata pt mine sa fiu la volan.
Cel mai tragic e ca dupa fff multi ani si asteptari una dintre surori e insarcinata si a fost asa de greu sa nu fie mama la asa o veste !!! Am plans ca proastele toate 3 !!! Apoi acum in iulie cealalata sora va avea nunta, amanata din pricina mortii mamei. Si-ar fi dorit sa o vada mireasa ! Si toate astea se intampla fara ea si al naibii de greu. Cum o sa ne descurcam sa facem fata la toate?

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelk spune:

A murit in mod neasteptat si a lasat in urma o sotie nevazatoare Era stalpul casei! Nu imi vine sa cred nici acum. Este vorba despre tatal cumnatei mele. Dumnezeu sa il ierte si sa il odiheasca in pace! S-a dus ,,sa stea de vorba'' cu taticul meu

**blonda rau**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


D-zeu sa-i odihneasca pe cei plecati vesnic! Azi s-a stins si bunicuta mea draga, dupa ce acum 3 ani s-a stins si bunicutul meu drag. Maine ma voi duce la ea sa-mi iau ramas bun..of, ce n-asi da sa ma mai duc in vacanta, sa ma stranga in bratele lor. V-am iubit, va iubesc si va voi iubi mereu bunicii mei dragi...D-zeu sa va odihneasca sufletele in pace!



Crys si Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rasfatzata spune:

17-08-2006 in aceasta data a murit tatal meu,avea 53 ani ,a plecat in liniste ,ma doare si acum cand ma gandesc k nu mai este langa noi si tot timpul ma gandesc la el.
Sa dormi in pace, tata !

crisanda

Mergi la inceput