Sa ne amintim de cei "plecati" vesnic (2)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Ce mai faceti fetelor? Vad ca s-a du subiectul pe pag 2 si m-am gandit sa il readuc pe prima pagina ca sa ne mai amintim.
Parca in ultimul timp nu m-am mai gandit asa de mult la mama, nu stiu de ce, in schimb am visat-o f des. Oare de ce? Ca sa imi aminteasca sa nu o uit? Oricum asta nu o sa se intample niciodata.
Voi cum sunteti?

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

oare cu cine as putea sa incep?
Cu Adi care a luptat 9 ani cu analizele scazute si cand a avut o sansa reala ... sau poate cu Anisia care la nici 11 luni a plecat dintre noi si a lasat 2 parinti distrusi si multe semne de intrebare in urma , avand in vedere ca mai avea o zi de chimio iar la biopsie a reiesit ca nu mai avea blasti in maduva , deci leucemia era invinsa
Sau poate pe Diana si Daliana si Marinela si Claudia care au stat in acelasi salon cu Emma si au facut cure impreuna si s-au jucat si mancat la aceeasi masa.
Sau de mica Stefania a lu' roxa_r pe care am vazut-o de 2 ori , dar mi-o aduc bine aminte , imi aduc aminte ochii ei veseli si energia care o avea si impreuna cu Emma o disperau pe laboranta Kati

Si cati mai suuuuuunt

Doamneeeeeee , te rog sa nu o iei si pe Emma! Te roooog! Nici nu as sti sa traiesc fara ea. Te rog Doamne sa ne arati o cale spre vindecare.



Aida
voteaza www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=0" target="_blank">10 gherute pictate ... multumim
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:



Diana 22.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

Doamne, aida, ce m-ai speriat! am intrat pe subiect si cand ti-am vazut numele am inlemnit si nu puteam sa citesc ce ai scris... :(

acum m-am linistit. sa stii ca ma rog mereu pentru matza emma. miracole exista!

pupici

mama lu' maria

Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lady_danielle spune:

Astazi se implineste un an decand iubita mea bunicuta nu mai este. Era ultima dintre bunici.


Dumnezeu sa-i odihneasca sufletul frumos in pace!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

Azi sunt 10 luni de la accident .Doamne ai grija de sufletul iubitului meu .

Aida sunt alaturi de tine ,ai grija de Emma si ai incredere ca Dumnezeu face si minuni.Am plans cand am citit ce ai scris si imi pare rau ca trebuie sa treci prin asa o situatie ,se simtea in mesajul tau disperarea. pentru EMMA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

quote:
Originally posted by lore03

Azi sunt 10 luni de la accident .Doamne ai grija de sufletul iubitului meu .


semnez cu suflet



Lore,Dumnezeu sa-l odihneasca pe iubitul tau sot!
fii puternica si increzatoare,lupta cu singuratatea care te apasa si incearca sa vezi lumina de la capatul tunelului.o imbratisare si un gand bun.

SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Sara buna fetelor!

Azi am ajuns si eu la iubitii mei bunici la cimitir si le-am dus un brat de flori care tare mult le placeau la amandoi:lalele si narcise,am tras si o tura de plans,am vorbit putin cu ei dupa care am plecat foooarte trista de acolo.
Atat pot sa sufar si sa plang dupa ei......mie dor de ei au fost bunicii mei dragi si scumpi.

AU FOST Doamne ce cuvinte grele si dureroase pentru mine....

Varsta Maya Maria (19.09.2006)

Povestea zanei Maya Maria

Poze cu noi

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=32" target="_blank">Votati:PartyDC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

Azi tu dragul meu Viorel iti sarbatoreai onomastica ,ce mult iti placea sa te sune lumea sa iti zica "La multi ani!".
Acum cum ar trebui sa iti zic iubitul meu...??

Ma rog pentru sufeltul tau si pentru noi sa reusim sa mergem mai departe.
Si de la mine si Laura multe flori tati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Si eu am trait ieri un sentiment de tristete si durere. In loc sa imi dea mie mama flori i-am dus eu ei la cimitir. Dureros si trist !

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput