Sa ne amintim de cei "plecati" vesnic (2)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

addinel,foarte frumos ai scris ,razbate din cuvintele tale o mare suferinta ,un suflet sfarmat in mii de bucatele,o inima sfasiata ,cea de copil fara de parinti...

oooo...cat am vrea si oricat am da -sa-i mai putem vedea macar odata,darrrr....ne ramane doar speranta ca le este bine,si vegheaza asupra noastra(in cazul meu e vb de taticul meu drag ,care a "plecat" in 26.06.2005)

Dumnezeu sa-i odihneasca!

SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

1MARTIE ,primul singura.
Stiu ca tu dragul meu mi-ai fi adus o floare in ghiveci ,asa cum imi place mie.Asa ca iti multumesc din suflet.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:


Desi stiu de mult de existenta acestui subiect, am evitat sa scriu cateva randuri.
Ma doare sa vad cate suflete triste sunt printre noi.
Am plans citind povestile voastre, atat de reale si de dureroase.
Lori, D-zeu sa te ajute sa mergi mai departe!

Dumnezeu sa ii ierte pe toti cei plecati in lumea cealalta!

Pentru mine luna Martie e trista...e cea mai trista din an

Azi, m-am trezit cu dorinta de a-i scrie tatalui meu o scrisoare in care sa ii spun cat de rau imi pare ca nu am fost alaturi de el cat a fost bolnav, cat de mult ms doare ca au ramas atatea lucruri nespuse si ca nu am putut sa il salvez.
Si-a pus toata speranta in mine, pana in ultima clipa, iar eu simt ca l-am dezamagit.


Ieri ar fi implinit 58 de ani si i-am urat incet in gand " La multi ani! in speranta ca ma va auzi.
Pe 12 martie se vor implini 2 ani de cand a plecat dintre noi si inca nu pot sa trec peste toate aceste sentimente care ma apasa.
Nu e zi in care sa nu ma gandesc la el, nu e seara in care sa nu ma rog pt el.
De multe ori il visez si ma trezesc cu o durere imensa in suflet.
As vrea sa-i spun ceea ce nu i-am spus niciodata: ca in ciuda aparentelor, a fost un tata minunat, un om cald, generos, inimos si iubitor si o sa il port mereu in suflet.

Oricat am incercat sa inteleg, nu pot sa accept moartea si ma rog ca D-zeu sa ma ierte ca nu pot.

Ma duc sa ii scriu o scrisoare...sper sa o termin inainte sa vina sotul meu acasa.

D-zeu sa va dea putere sa mergeti mai departe si dragoste s-o impartiti cu cei care va insotesc pe fagasul vietii.


Cristina





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

La multi ani! bunica mea draga chiar daca esti acolo sus langa DD si ma veghezi.Iti aduceam mereu un buchet mare de flori sau un ghiveci cu zambilutze in aceasta minunata zi de 8 MARTIE...acum nu mai pot sa ti le daruiesc personal dar le voi pune in locul unde tu te odihnesti acum .Ai aparut iar in visul meu si pentru asta TE IUBESC!




Varsta Maya Maria (19.09.2006)

Povestea zanei Maya Maria

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Te iubesc draga mami! Sa te odihnesti in pace! Sa ne zambesti de acolo de unde esti....si sa fii cu noi azi de ziua noastra.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Mie nu-mi mai place inceputul lui martie...pe 7 martie, prima mea fetita Raluca ar fi implinit 5 anisori....dar, Dumnezeu nu ne-a uitat si acuma ne bucuram de Diana, care stie ca a avut o surioara care a fost bolnava, iar Doamne-Doamne a luat-o la el pe stelute si-a facut-o ingeras.Cu siguranta avem un inger pazitor.
Vorbesc mereu despre Raluca si acest lucru imi alina durerea...

Diana 22.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

11 MARTIE .....au trecut 9 luni de la accident ,timpul trece durerea ramane aceasi si imi dau seama tot mai mult cat de mult ne iubeam si ca nu o sa mai intalnesc niciodata un om asa de bun si de iubitor ca Vio al meu...
Oare de ce a vrut Dumnezeu asa ...sa imi ia sufetul pereche ,de ce ne-a pedepsit in halul asta sa ne desparta cand eram atat de fericiti si cand aveam de crescut un copil atat de frumos ???????

ALBUMUL NOSTRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Lore03 , sunt intrebari la care nu vom gasi niciodata vreun raspuns :( Mi-am pus de mii de ori intrebarea "de ce?"
Iti doresc sanatate si multa putere sa-ti cresti fetita.

Diana 22.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

quote:
Originally posted by ochi_verzi

Lore03 , sunt intrebari la care nu vom gasi niciodata vreun raspuns :( Mi-am pus de mii de ori intrebarea "de ce?"
Iti doresc sanatate si multa putere sa-ti cresti fetita.

Diana 22.11.2004

Ai dreptate ,dar cateodata chiar nu ma pot abtine sa nu ma intreb.Am citit si eu postarea ta si am vrut sa iti scriu ,dar ce pot sa iti spun ,ma gandesc cat de greu iti poate fi si tie asa ca Dumnezeu sa ii odihneasca si sa ii aiba in grija si pe noi sa ne ajute sa mergem mai departe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

...desi, a trecut atata timp, in vara vor fi 5 anui de cand Raluca nu mai este printre noi si tot ma mai intreb cateodata "de ce?". Acuma o am pe Diana dar, pentru asta tot ma gadesc la ea si ma voi gandi mereu.Nu i-a luat locul, cum au zis unele cunostinte dar ne-a alinat durerea.
Dumnezeu sa-i odihneasca!

Diana 22.11.2004

Mergi la inceput