Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (4)

Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (4) | Autor: cleopatra70

Link direct la acest mesaj

Continuare de la :

1, 2, 3

Va rog,cine doreste sa se treaca pe lista!
Lista aspirantelor la un copilas prin rugaciune catre Dumnezeu si toate puterile ceresti:
1.Cleopatra70(Claudia)
2.Etra(Cristina)
3.Danangie(Daniela-Angela)
4.Cristianca(Anca-Felicia)
5.Leny(Elena)
6.Magduta10(Magda)
7.Andriushca(Andreea)
8.Alinushca(Alina-Laura)
9.Hera25(Adriana)
10.Ysa26(Elena)
11.Cris_2081(Cristina-Iuliana)
12.Alexela(Alexandra)
13.Ali(Alina)
14.Anaoi(Ioana-Eugenia)
15.Aldolina(Eugenia-Viorica)
16.Aditi(Adriana-Olimpia)
17.Koko_1(Corina)
18.mmc_nd(Malina-Mihaela)
19.Irinach(Irina)
20.Nichi(Oana)
21.Kerstin(Cristina)
22.Iulita(Simona-Manuela)
23.Adela Achim(Maria-Adela)
24.dory_iancu74(Dorina)
25.Mihaela
26.Suflet(Elvira)
27.Gaviotita(Angela)
28.IreneCAM(Andra-Maria)
29.Gabrieluta(Mihaela-Gabriela)
30.crisis81(Cristina-Camelia)
31.Marryan(Mariana)
32.Ainigriv(Virginia-Adriana)
33.Pisik06(Ioana)
34.Gabrielarusu(Nicoleta-Gabriela)
35.Syris(Marinela)
36.Rony74(Veronica)
37.georgia_c(Georgiana)
38.mihaela amalia(Maria-Mihaela)
39.Maria68(Delia-Marta)
40.valeria72(Valeria)
41.Dariela(Denisa-Mihaela)
42.Livsy(Ana-Livia)
43.Andreea81(Andreea-Elena)
44.Ryta(Aurica-Rita)
45.Dara(Andreea-Claudia)
46.Sandaa(Sava)
47.Carmencar(Carmen-Ionica)
48.Manumanu(Bianca)
49.Kineta(Florentina)
50.Simonasima(Simona)
51.Oana_B(Oana-Teodora)
52.Gra26(Gratiela)
53.Daro26(Roxana-Nicoleta)
54.Ira79(Irina)
55.Bususbl(Isa)
56.Oana2006(Oana-Madalina)
57.Fulg(Ioana)
58.Rocsy2007(Roxana)
59.Montytaiana(Ana)
60.Tudormiha(Mihaela)
61.Pinguina(Ana-Maria)
62.Blanche(Bianca)
63.Rodicaosoian(Rodica)
64.Liana30(Mariana-Gabriela)
65.vdrag(Virginica)
66.baby_r7(Roxana)
67.Iuca(Viorica)
68.Melusica(Mihaela)
69.Pysypisi(Cora)
70.Ioanara23(Adnana-Ioana)
71.Maryb(Mariana)
72.Simona.Lali(Simona-Paraschiva)










Buna,dragele mele fete!
Imi pare rau ca nu am mai intrat cu voi,dar nu am reusit din cauza ca am fost internata in spital de marti dimineata pana ieri,am avut sangerari dar pana seara marti mi-au disparut,am facut perfuzii,injectii si tratament si s-au rezolvat aceste sangerari si pe urma scurgeri maronii asa ca la ciclu.
Am fost putin cam surprinsa ca mi s-a intamplat dar m-am rugat la Dumnezeu si la toate puterile ceresti sa aiba grija de copilasii mei si de mine si m-au ascultat,copilasii au fost bine atat marti cat si ieri cand am facut echo,arata mai mari cu o saptamana,am si anemie avansata,luni ma duc din nou la echo sa vada doctorul cum evolueaza totul.M-am rugat tot timpul sa fie bine cu noi si sa ne aiba Dumnezeu in grija Lui.
Imi pare foarte rau ca nu pot sa va scriu mai mult ca nu ma simt chiar bine,mi-a zis doctorul sa stau numai in pat.
Oana,te rog din suflet sa deschizi viitorul capitol.Iti multumesc anticipat!
O sa va scriu mai multe dupa ce ma simt mai bine!
Va iubesc din toata inima mea!
Dumnezeu si toate puterile ceresti sa ne aiba in grija Lor si sa ne lumineze toata fiinta noastra!Doamne ajuta!
V-am

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

cleopatra sunt alturi de tine. sunt mai noua pe forum dar de 5 ani astept ca dumnezeu sa imi dea un bb. vreau si eu sa ma rog alturi de voi pentru bb. pentru noi toate. la mine e perioada de ovulatie. azi am fost la medic si am un folicul de 30 dupa stimulare cu clomifen . am facut un pregnyl. sper sa fie bine luna asta si dumnezeu sa aiba grija de noi toate. dumnezeu sa ne ajute.

http://tt.lilypie.com/XILYm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Cleopatra sa ai mare grija de voi , si vei vedea ca DD nu va va lasa la greu si vei avea in final doi puiuti cei mai frumosi si sa dea Dd si sanatosi, ca doar asta conteaza.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

buna seara
v-am citit in ultima vreme si m-am decis sa ma alatur si eu grupului vostru
eu si sotul meu incercam cam din 2003 sa avem un bebe, iar anul asta am hotarat sa luam taurul de coarne si am facut 4 IAD
noi suntem persoane credincioase, dar sincer nu prea stiu multe rugaciuni, dar obisnuiesc sa vb f des cu Dumnezeu, asa cum stiu eu cu cuvintele mele, si ii multumes intotdeauna pentru tot ajutorul dat si pentru bunatatea lui, si adevarat ca in ultima vreme il implor cat pot sa ne binecuvanteze si pe noi cu un copil.
biserica mea de suflet5 este SF Ciprian (vis a vis de mag Victoriei)
iar preotii de acolo mi-au intrat de mult la suflet, si intradevar au ar divin,
am sa incerc si eu sa ma rog alaturi de voi
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaviotita spune:

Cleopatra ai grija iubita de tine si de puiutii tai,respecta in tocmai sfaturile medicului si stai numai in pat.O sa vezi ca totul va fii bine ca Dumnezeu si Maicuta Domnului nu te lasa
Doamne ajuta !

angishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Cleopatra, sa-ti ajute Dumnezeu! Ne rugam toate sa fiti bine, tu si copilasii! Te iubim mult!

Tuturor, sanatate si multa multa Credinta! Va pup si va doresc o duminica senina si frumoasa!
Va iubesc!
Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

indraznesc si eu..
cleopatra si eu vreau sa'ti spun ca ma rog sa fie bine..stai cumintica in pat..dupa ce ai patit ..daca dc a spus pat...atunci acolo sa stai..nu mai sta pe scaun la calculator..iti spune o veterana..te pup si ma rog sa fie binee..
va pup pe toate si ma rog la DD sa reusiti toate!!

Putin cu putin se aduna marea...


Nasica

Pana gasesti printzul, trebuie sa sarutzi toate broastele!!!

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Cleo,nu avea grija,ca ne rugam toate pentru tine si puiutii tai,Dumnezeu nu ne lasa,prin oricate incercari am avea de trecut!!!
Fetelor,ar fi bine sa dam cat mai multe acatiste la Sf.Maslu,miercurea si vinerea,daca sunt date in acelasi timp,mare putere are Sf.Maslu!!!Eu o sa incerc saptamana viitoare,ca tot sunt sarbatori mari,si joi si vineri,Dumnezeu sa ne ajute si sa ne tamaduiasca pe toate.
Pupici,Dumnezeu sa ne aiba in paza,iar Maica Domnului sa mijloceasca pentru noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_2081 spune:

cleo ne rugam pentru tine sa fie bine, stai linistita in patut, eu am dat azi pomelnicul nostru la Sfantul Stelian.
Marryan iti multumesc din suflet pentru cuvintele frumoase, azi ma simt chiar mai bine, m-am intors alt om parca dupa Sf. Liturghie.
rocsy2007 bine ai venit in grupuletul nostru.
montytaiana ar fi minunat daca ai putea sa duci listuta noastra la Sf. Ciprian, sa fim si noi pomenite acolo la moastele Sfantului.
Liana nu pot sa-ti spun decat ca te admir si sunt convinsa ca Bunul Dumnezeu o sa-ti daruiasca cat de curand nu bebe.
Virginia o sa incerc si eu saptamana asta sa ajung mai des la slujbe si sa dau pomelnicul nostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

sigur am sa incerc sa ajung saptamana aceasta si sigur o sa duc si listutza
azi am fost la liturghie la biserica de la Obor nu stiu cum ii zice si ma simt mult mai bine
daca vreti sa ma treceti si pe mine pe listutza, numele meu de botez este ANA
multumesc
Bunul Dumnezeu sa ne ajute si vegheze pe toate
va pupic noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudormiha spune:

buna fetelor. ma numesc miha si mi-ar place sa intru si eu in clubul vostru.am 26 ani si ma lupt si eu sa am un bebelus.
felicitari pentru cele care sunt gravidute sa aveti un bebe sanatos si fericit si cu mult noroc in viata.
va pup

Mergi la inceput