Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Bun venit fetelor,Ana,Mihaela,Rocsy!!!Sa dea Dumnezeu sa ne indeplinim visul impreuna,sa trecem mai usor,cu rabdare si credinta in Dumnezeu,asteptarea unui bebelus sanatos.Multumim deja pt rugaciunile si listutele voastre,ca multa putere are rugaciunea!!!Orice este posibil,cand vine de la Dumnezeu,deci asteptam minunea.
Oana,asteptam un nou capitol,daca 3 a fost cu 3 bebelusi,sa fie si capitolul 4 cu 4 bebelusi,da Doamne!!!Glumeam,cati o vrea Dumnezeu,numai sa fie sanatosi.
Va pup,un inceput de saptamana bun si linistit.Doamne ajuta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

quote:
Autor: sandaa
Raspuns la: 05/11/2007 11:35:13
Mesaj:

Buna fetelor si o saptamana cat mai linistita va doresc!
Le urez bun venit fetelor noi o sa ne rugam impreuna cu voi sa ne binecuvinteze Dumnezeu cu copii. Cleo sa ai grija de tine, o sa ne rugam ca copilasii tai sa fie bine. Multumim fetelor care ati dus listuta la biserici. Am dus-o si eu ieri la o manastire si am vorbit cu preotul de aici, si m-a incurajat. Sunt cam trista dar sper sa-mi revin si sa ma spovedesc poate ma voi linisti, desi preotul a spus ca sa vin dupa ce incepe postul. Nu vreau sa va intristez dar am vrut sa spun cuiva si pe voi va simt aproape de mine. Gravidutelor sa aveti grija de voi si de copilasii vostrii, v-am pus primele pe lista. Va pup pe toate!


quote:
Autor: mihaelutza_c
Raspuns la: 05/11/2007 11:48:03
Mesaj:

a luat cineva duphaston?


quote:
Autor: sandaa
Raspuns la: 05/11/2007 12:44:11
Mesaj:

Hera25 te rog sa-mi spui cand poate fi gasit preotul de la biserica Sf. Spiridon, eu stau departe de bucuresti dar as dori sa merg impreuna cu sotul meu zilele urmatoare, sotul meu trebuie sa-si faca ceva analize. As dori sa stiu daca poate fi gasit in fiecare zi sau in anumite zile si la ce ore. Multumesc mult si sa-ti dea Dumnezeu putere sa tii postul.


quote:
Autor: Hera25
Raspuns la: 05/11/2007 14:52:35
Mesaj:

Sanda, preotul este la biserica lunea, miercurea, vinerea de la 18.30 - 19.30, mai sta si si pana mai tarziu, pana termina cu toata lumea. Iar duminica pana la 13.30-14.
Iti urez succes. Eu am fost cu sotul duminica dupa liturghie, deci pe la 13.
Doamne ajuta.


quote:
Autor: georgia_c
Raspuns la: 05/11/2007 15:34:23
Mesaj:

bune fetele
cleo, imi pare rau sa vad ca nu ti-a fost bine ,insa DD a avut grija de voi 3 ..
in rest despre mine nimic nou ..adica sotul se pare ca e mai grav decat ma gandeam io ...
mariana, nu am uitat insa nu am ajuns la Sf Mina , si te rog daca vezi ca sapt asta nu-ti spun ce si cum trage-ma de maneca sa ma duc la parintele de la Sf Mina ...
va pup si la cati mai multi bb-lusi

Cea mai mare descoperire a generatiei mele este aceea ca fiintele umane
isi pot schimba viata schimbandu-siatitudinea."
William James


quote:
Autor: magduta10
Raspuns la: 05/11/2007 20:52:03
Mesaj:

Buna fetelor si sa dea DD ca acest nou capitol sa fie plin se succese.
Mihaelutza da eu am luat duphaston, dar pt ce intrebi?
Cleo sper ca totul e in regula. Dar is ferm convinsa ca DD nu te va lasa la greu.

Fetelor eu as avea o rugaminte : nu situ ep ce masura ar fi posibil sa punem ora rugaciunilor la orele 22 seara. din pacate programul meu de lucru , lucrez in trei schimburi nu prea imi da sansa de a ma ruga alaturi de voi la ora 21 ci mai tirziu. Ei asta de sunt toate de acord.

Va pup pe toate .

in asteptarea unui ingeras


quote:
Autor: criss_2081
Raspuns la: 05/11/2007 22:31:39
Mesaj:

magduta nu e nici o problema, poti sa spui rugaciunea la ora 22, important e sa spunem in ziua respectiva rugaciunea, si mie mi se intampla sa ajung in casa dupa ora 22 asa ca spun inainte de culcare.
fetelor mai avem o graviduta crisis81 (Cristina-Camelia) a reusit prin Fiv in Ungaria.
Felicitari Crisis!!!!
dragele mele sa ma pomeniti si pe mine la rugaciune ca am niste ispite tare mari de la o vreme.
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudormiha spune:

buna fetelor am vazut o intrebare pe siteul nostru "cine a luat duphaston????". eu l-am luat drept tratament 30 pastile 2 pe zi -15 zile luna trecuta
si cred ca am ramas ca mi-a intarziat 2 zile dar nu mai vreau sa-mi fac sperante ca incerc de 4 luni dar acum speram mai mult ca am luat duphaston. m-a durut capul de l ael dar a trebuit sa continui si sa rabd ptr. ca nu trebuia sa iau niciun medicament de durere sau de altceva. iar de 2 saptaamnai ma dor sanii de nu pot sa dorm noaptea si mi s-au si marit. Problema este ca nu stiu daca este de le duphaston sau nu.voi ce parere aveti fetelor. mai astept pana pe 8 si imi iau test sarcina.sa fie cu noroc si la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Mikilita,cred ca pot sa-ti spun felicitari!!!Doamne,ce minuni!!!
Eu stiu ca Duphastonul este progesteron natural,se da din ziua a14a pana la sfarsitul ciclului menstrual tocmai pentru a pastra o eventuala sarcina sau in cazul in care nu apare menstruatia la timp.Eu luam pentru ca aveam cicluri lungi de 40-50 de zile si ca sa-mi vina,luam cateva zile Duphaston,la maxim 5 zile imi venea,ca nu era vorba de sarcina.Deci daca este sarcina o pastreaza,daca nu este iti vine.In conditiiile in care tu ai luat deja 2 saptamani ar fi trebuit sa-it vina,deci speram ca este bebe!!!Doamne ajuta!!!Acum tu stii daca iti venea la timp de obicei...Oricum in cateva zile trebuie sa faci un test,ca daca este +++nu cred ca ar trebui intrerupt progesteronul.Da Doamne sa fie bine,sa ne dai vestea cea mare.
Pupici tuturor fetelor,avem capitol nou si deja bebei noi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Multumesc Hera25 pentru ca mi-ai raspuns asa de repede sa-ti dea Dumnezeu sanatate si un copil cat mai repede!
Felicitari crisis81 !!! Sarcina usoara iti doresc!
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanara23 spune:

fetelor am intrat ca sa va doresc toate cele bune si sa va Ajute Bunul Dumnzeu sa vi se implineasca toate rugaciunile cele bune!!! Doamne cata liniste aduce acest topic! sufletu meu s-a umplut de optimism si de speranta citind si capitolele trecute!
eu pot sa spun ca foarte de ajutor mi-a fost si imi este sa citesc Talismanul Domnului Nostru Iisus Hristos, pe care il port in geanta alaturi de Paraclisul #351;i Acatistul Maicii Domnului, de care nu ma despart niciodata!!!
felicitari gravidutelor! tarie si credinta in Dumnezeu, doar El ne va putea ajuta sa avem bebelinul mult dorit!


ioana
http://tt.lilypie.com/h5Rkp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinguina spune:

Vreau si eu pe lista.
Anamaria este numele meu. De cand am pierdut sarcina cu fiecare luna in care imi vine ciclu imi este din ce in ce mai greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

multumesc fetelor ca m-ati trecut pe listutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

buna
am pregatit listutza asa cum trebuie pentru a o duce maine a Biserica sf Ciprian
rugamintea mea ar fi , daca se poate, ca una dintre voi sa imi trimita PM sau daca nu e prea lung chiar aici, un mesaj cu ce ar fi mai potrivit sa scriu la inceputul acelei listutze, o rugaciune, aspiratia noaostra, eu sincer nu ma prea pricep
cand vb cu dumnezeu o fac cu cuvintele mele
dar acum nu stiu cum sa procedez
va multumesc
pupici- si sa dea Dumenezeu sa ni se implineasca rugile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

buna dragele mele!
nu am scris demult si vad ca deja mai avem o graviduta, ma bucura fr mult aceste noutati, cris sa ai parte de o sarcina usoara si pina la termen daca corect am inteles ca ai facut FIV!
Bun venit noilor fete aici la grupuletul nostru, sper ca Dumnezeu sa ne raspunda la fiecare din noi dupa credinta sa si cerere sa!
Doresc la toate fetele sa ni se indeplineasca visul cel mai frumos cind Dumnezeu va crede de cuviinta!

Cleo imi pare rau ca nu te ai simtit bine, sper din suflet ca acum esti bine si gemanutii iubiti sunt in afara oricarui pericol, Dumnezeu e mare si are grija de voi, ne rugam incontinuare p/u voi!

Oana in capitolul trecut am cerut ca sa o adaugam si pe Bianca, o fata care ca si noi isi doreste nespus de mult un bb mic, vreau ca sa ne rugam toate si pu ea, ca trece printr-o perioada mai grea acum, daca este cu putinta te rog si iti multumesc!

montytaiana eu deobicei cind duc listuta noastra scriu "la sanatate, pentru daruire de prunci " dar poti scri orice crezi ca e de bine ca doar preotii cind ne pominesc pe noi o fac la diferite acatiste si rugaciuni! Iti multumesc pentru gestul frumos pe care vrei sa l faci!

La toate fetele va transmit pupici multi cu multa dragoste!

Dumnezeu sa ne lumineze pe toate si sa ne ajute sa crestem in credinta! Doamne ajuta!

Maria

imi doresc un bebe si il iubesc foarte mult de pe acum!

Mergi la inceput