Mamici de septembrie-octombrie 2007 (99)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by afibebe

neatza

ce ziceti 37,4 in poponet se considera a fi temperatura???



Nu. Mie mi-au zis ca pana la 37.6 e normal...

de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Annisia, petrecere frumoasa astazi! Si pentru Tom degetel!

de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

'Neata, fetelor!
Felicitari proaspetelor mamici, recuperare rapida si bebei sanatosi!
Multa sanatate bebeilor cu probleme, speram sa se rezolve toate si ne rugam pt. voi!
Distractie placuta la botezuri!

Noi ieri am avut o zi mai proasta. Am plecat la drum cu bebe, tati, sora si nepot la Helsinki, pentru certificatul de nastere. Tanti consul total incompetenta si am facut drumul cam degeaba. Probabil peste vreo luna, doua, sa avem si noi certificat de nastere. Dar am fost cu totii la SeaLife, un loc super cu acvarii, unde nepotelul s-a simtit super. Bebe a fost super cuminte si a papat la ambasada si in masina.
Am aranjat si cu botezul, pe 26 octombrie, din pacate fara petrecere de dupa, ca nu am gasit loc liber. Dar petrecerea o facem noi mai tarziu, important e sa-l botezam pe Tudor inainte sa plece nana acasa (adica sora-mea:)
Colici avem si noi, Tudor sta treaz de la 3-4 la 6 dimineata. Noroc cu sora/nasa care sta cu noi, dar boieria mai dureaza doar o saptamana si un pic. Apoi suntem pe cont propriu.

Cam atat de la noi, fug sa alaptez ca s-a trezit bebe si nana il schimba acum.
Pupici tuturor!


Irina, mami de Tudor Cristian (8.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Am uitat sa va zic un lucru: mare atentie proaspetelor mamici la febra si frisoane! Asa am avut eu si se pare ca a fost o infectie tare urata (inca nu stiu de unde) si am stat extra in spital, cu antibiotice intravenos. si acum iau antibiotice. Si lapte am avut intotdeauna (mastita exclus), epiziotomia nu s-a infectat, poate a fost o infectie urinara, desi nu sunt sigura. Dar aveti grija (eu am ajuns si la 40,2 temperatura!!)!



Irina, mami de Tudor Cristian (8.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Sim, astept sa se trezeasca bebe ii dau sa pape si plec, deci pe la 12-1 sunt in parc, vorbim.
In legatura cu caldura poti sa-l trimiti pe presedintele asociatiei la punctul termic sa vada ce se intampla, eu am patit-o cu apa calda dupa ce am venit din spital, am facut putina galagie la presedinte si s-a rezolvat, era oprit robinetul principal de la bloc....hihi . S-ar putea sa fie inchisa de jos de la bloc...zic si eu.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
http://community.webshots.com/user/cecilialata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

Buna dimineata + si
Am si eu o problema si nu prea stiu cum sa o rezolv
Ieri seara am avut si inca mai am pierderi urate de sange.Mie scrurgeriile mi-au trecut aproape de tot,mai aveam ceva pierderi de un lichid galbui,cateva pete,insa nimic abondant sau serios.Ieri seara insa am avut o scurgere mare de sange,am umplut in 2 ore 3 tampoane din acelea uriase ce se folosesc dupa nastere,cu ceva dureri de mijloc,ameteala si slabiciune.Soacra-me a spus ca poate fi vorba despre ,menstruatie insa eu am nascut abia acum 3 saptamani,este posibil sa am deja ciclu menstrual? Voi ce parere aveti? Sunt disperata si nu stiu ce sa fac sau ce sa cred...

Cristina + GIULIA 21.09.2007
http://s195.photobucket.com/albums/z98/scristina85ss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by prisi

quote:
Originally posted by aeperju

spuneti-mi va rog se poate face vaccinul antigripal daca alaptez?

emma



azi am intrebat dr. si nu avem voie, a zis sa-si faca doar tati

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)




mersi

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Carpatina merci .

Cristina cred ca ar fi mai bine sa mergi la medic.cine stie ce poate fi.eu zic sa mergi la medic.



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Rodica, nu merita investitia centrala proprie din doua motive: in primul rand, ne-ar costa enorm teava pt gaz pt ca nu are nimeni centrala, iar in al doilea rand, la anul sper sa ne terminam casa si sa ne mutam de aici. Asa ca...
Cristina, cel mai bine ar fi sa te duci la dr.
Au pus anunt jos ca dau caldura peste doua zile. Si de maine e frig

Sim si Stefan (25.08.2007)
www.flickr.com/photos/15009148@N07/with/1569100286/" target="_blank">Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Maine ne face tata popa baie in cazan... Hihihihihi!!!! Abia asteptam sa ne petrecem. Yuhuuuuuuuu!!!!!!!


Bebe Yannis creste mare

Pozne




si noua tot maine.

emma

Mergi la inceput