Mamici de septembrie-octombrie 2007 (99)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by ramonaiani

Aeperju eu am facut vaccinul antigripal - dar la noi se face de catre medicul de familie, in cabinet. Mi-a facut vaccinul numai dupa ce-a citit 'instructiunile de folosire' si a ajuns la concluzia ca e OK.
Stiu si eu ce sa zic ... totusi sunt mai multe companii farmaceutice care produc vaccinuri ...
Jojo_miha ti-am trimis un PM. Dupa ce-am ajuns la zi cu cititul, am realizat ca am raspuns total aiurea, ca am (sub)intelesgresit intrebarea. Iertare ;)

Eliza (06.09.07)




O sa intreb si eu medicul de familie sa vedem ce zice.

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Roxana cum ii faceai masajul lui andrei la picioruse? ca mie nu mi-a aratat nimeni cum sa-i fac lui bebe si nu stiu cat de bine masez.



Mad, mamica de www.flickr.com/photos/9465085@N07/?saved=1" target="_blank"> Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

in primul rand
felicitari noilor mamici si bun venit bebelusilor !!!
distractie placuta celor care se pregatesc ptr. botez

v-am citit pe sarite fetelor ca nu prea am avut timp.am fost in vizita la niste prieteni si reuseam sa intru foarte rar
Ebonee a ramas la fel de cuminte si fara colicei (multumesc Lui Dumnezeu) am o bebelusha tare cuminte si frumoasa
astazi vine si pediatra,abia astept sa vad cat a mai luat in greutate si cat a mai crescut de saptamana trecuta.

va pup si va urez o zi buna!




Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by danielle02
Ebonee a ramas la fel de cuminte si fara colicei (multumesc Lui Dumnezeu) am o bebelusha tare cuminte si frumoasa



Bine ca sunteti bine mai copilo! Ca mie cel putin imi sta inima in loc cand mai "dispare" cate una dintre noi...

de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Salutare mai fetili.Bebe al meu a plans ieri de mama focului cred ca afost vina mea,am mancat branza cu smantana si se pare ca nu i-a convenit la burtica.Acum doarme linistit si e asa de dulce imi vine sa-l mananc.Imi pare rau ca vine frigul si nu mai putem sta afaraacum ii deschid doar geamul cate jum de ora,imbracat ca afara.Fetele cu baietei care au avut asa ca niste umflaturi la tatici cam in cat timp s-au retras?

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Yaia
Probabil peste vreo luna, doua, sa avem si noi certificat de nastere.


Da' n-aveti certificat de nastere finlandez? Ca noi avem belgian .. si avem si card de identitate belgian, cu care cica putem sa calatorim in UE.
Zic "cica" pentru ca la ambasada Romaniei ne-au zis ca ne trebuie titlu de calatorie (pe care-l luam de la ei)..dupa ce luam certificatul de nastere.. insa aici dureaza cam 1 luna, si daca e urgent, ti-l dau si in 2 saptamani.

de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by moldoveanca
Fetele cu baietei care au avut asa ca niste umflaturi la tatici cam in cat timp s-au retras?


Nu numai la baieti se umfla... se umfla si la fetite..
Nu stiu cand se retrag.. da' nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme.

de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Salutare la toata lumea!

Eu sint asa aeriana ca am uitat sa platesc 'netul,asa ca l-am avut oprit 2 zile...faza e ca tot eu cu gura mare am sunat si m-am luat de cei de la compania tel. ca de ce nu merge internetul ..

Roxana imi pare tare rau ca Andreiutu' e cu piciorusele in gips...am vrut sa-ti scriu ieri,dar eram fara internet,ca i-am povestit terapeutei la care merg eu cu Matteo despre Andrei,si mi-a zis ca gipsul se pune doar in cazul in care copilul are piciorusele fff strimbe...daca le are doar putin strimbe,se face fisioterapie(se intinde labuta piciorului,ca sa se intinda ligamentele si se tine asa cit mai mult... ca sa-ti dau un exemplu,cam cum tin balerinele "virful" intins,se roteste labuta piciorului si se gidila mai intens osul care e mai jos,paralel cu glezna(asta cu glezna in cazul lui Matteo,care trebuie sa aduca piciorusul inauntru un pic)...
Parerea mea ar fi sa consulti si un alt ortoped...
Si daca ai posibilitatea du-l de 2 ori pe sapt. sa-i faca terapia cineva priceput...noi asa mergem si ar trebui sa fac si eu acasa,dar sincer in ultima vreme nu prea i-am facut ca mi-a mila...deja nu doarme si plinge din cauza colicilor...
Pupici multi si sanatate campionului si neaparat consulta un alt medic pt ca gipsul poate face mai mult rau decit bine...
Alehiam imi pare rau ca si bebeul tau are probleme ...sanatate multa!
cristina85 e posibil sa fie CM...mie mi-au zis la spital ca poate veni incepind cu prima luna dupa nastere...

Petrecere frumoasa celor care au botezul zilele astea,felicitari proaspetelor mamici si bun venit bebeilor!

Fug sa mai citesc din urma ca doarme Matteo...la mine in brate...tot pligagios e si doarme f putin din cauza colicilor...are si cearcane mititelul de oboseala...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Buna,

Scuze ca ma bag asa in mijlocul vostru dar am si eu o mare rugamite la voi.
A nascut/va naste cineva cu Dr. Alexandru Filipescu la Elias? Imi puteti spune si mie ce fel de om este?

Va explic pe scurt de ce vin cu intrebarea asta.... Am o prietena care avea DPN 15 oct si pe 12 a aflat ca doctorita (de la Cantacuziono) ei nu mai are drept de practica... Nu si-a depus nu stiu ce dosar... In fine, cert e ca prietene mea a ramas pe ultima suta de metrii fara doctor. Eu n-am nascut in Bucuresti si nu cunosc pe nimeni... Asa ca a primit recomandare sa se duca la Elias la Dr. Alexandru Filipescu. Si ar vrea sa stie cam la ce sa se astepte... va dati seama ce agitat e...

Multumesc mult de ajutor .

Felicitari proaspetelor mamici si nastere usoara viitoarelor mamici!

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by carpatina

quote:
Originally posted by danielle02
Ebonee a ramas la fel de cuminte si fara colicei (multumesc Lui Dumnezeu) am o bebelusha tare cuminte si frumoasa



Bine ca sunteti bine mai copilo! Ca mie cel putin imi sta inima in loc cand mai "dispare" cate una dintre noi...

de Ioana (27.09.2007)



daca se intampla ceva (Doamne fereste) va scriam eu




Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici

Mergi la inceput