Mamici de septembrie-octombrie 2007 (99)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neata. Vreau sa ma mai bag putin in pat ca ma simt cam obosita si dupa amiaza iar plec in perindari dupa toale.

Prisi, multa sanatate Mirunicii, sper sa nu fie ceva grav.

Bernix, of cum ma intelegi tu! Sa stii ca si mie mi se pare medicina relativa, nu stiu daca e o problema de atitudine a medicilor sau chiar asa e ea ca stiinta. Dar cand e vorba de copilul meu nu le pot permite greseli.

Bee, am incercat sa iti pun un link sa vezi afectiunea. Poti da o cautare dupa metatarsus adductus si o sa vezi imaginile. La Andrei la un piciorus aproape nu se vede, iar la celalalt este mult mai putin indoit decat in pozele alea. Nici nu se compara. Problema este ca la cel la care e mai rau isi tine si el degetelul mare mai departat de restul.






Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

quote:
Originally posted by carpatina

quote:
Originally posted by Roxana_G
Carpatino, uite asa e cu cele nascute de ziua mea, nu dau pe dinafara de noroc sa le pice miliardele in cap insa li se rezolva cam tot ce au nevoie atunci cand e nevoie.


Bey, io trag speranta ca lucrurile sa se mai schimbe in urmatorii ani!

de Ioana (27.09.2007)



Te asiguri pentr batranete?

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Matgravidut, gasesti povestiri despre nastere in toate capitolele noastre, pe masura ce a nascut o mamica a si povestit.

Annisia, petrecere frumoasa si pupici lui Yannis. Abia asteptam si noi sa ne povestesti.

Andries, sa stii ca si eu as fi pus mana vartos sa ii maltratez picioarele daca as fi stiut ca asa trebuie sau daca mi-ar fi spus ce serioasa e treaba. La Alex am avut aceeasi discutie insa totusi la ea nu se vedea chiar asa. Nu stiu ce sa mai zic, oricum va trebui sa prestez masajul ala si dupa ce scapa de gipsuri.

Apropos de gipsuri, m-am lamurit care e treaba. Nu inteleg insa de ce nu au ales si alta varianta, cu atele sau inca ceva ce am si uitat, dar am citit pe net, si care sunt suportate mai bine de BB. In fine, ideea este ca oasele se corecteaza imediat, era suficient sa tragi de ele la varsta asta. Muschiul este problema, pentru ca el tinde sa se contracte si sa duca iar piciorul in aceeasi pozitie iar gipsul il impiedica sa o faca, pana la un moment dat cand probabil se pierde tendinta cu pricina. Recunosc insa ca la un piciorus chiar aveam probleme sa ii fac masajul pentru ca el contracta rau piciorul in sens invers miscarii mele.

Cecilia, nu e mare problema conjuctivita, de aceea te-am intrebat. La Alex am tratat de 2 ori pana la 3 luni.




Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Neatza!
Carpatina, nu cred ca mai era ceva de modificat.
Cecilia, daca vin si eu te sun. Pana la urma nu a mai venit ala pt CASCO ieri ca era prins in traficul minunat si vine azi dimineata, dar nu stiu pe la cat. Eu m-as baga in pat la somn, dar mi-e ca suna cand mi-e lumea mai draga .

Sim si Stefan (25.08.2007)
www.flickr.com/photos/15009148@N07/with/1569100286/" target="_blank">Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Si acum, o intrebare intrebatoare : unde pot eu sa fac scandal pt ca nu ne-au dat caldura inca? As suna la Radet, dar ii doare fix in beeeeeeep. So? Alte idei?

Sim si Stefan (25.08.2007)
www.flickr.com/photos/15009148@N07/with/1569100286/" target="_blank">Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

quote:
Originally posted by matgravidut

Salutare... eu sunt o viitoare mamica (ianuarie 2008).
Voi fetelor ati scris cum a fost la nastere? Eram si eu curioasa cat doare.. cum ... cume cu epidurala... cum il scoate pe bebe... complicatii sau nu.

Aveti idee unde poti citi asa ceva? Ca no... ne uitam si noi la cele cu experienta.

Multumesc mult.

Monica-Matz 25+ cu Andreea Bianca



Monica, noi am scris cam cum a fost, insa fiecare nastere e unica,

uite, daca te ajuta, citeste poveseta nasterii puiului meu Darius aici

Rodica Darius Filip
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Si acum, o intrebare intrebatoare : unde pot eu sa fac scandal pt ca nu ne-au dat caldura inca? As suna la Radet, dar ii doare fix in beeeeeeep. So? Alte idei?

Sim si Stefan (25.08.2007)
www.flickr.com/photos/15009148@N07/with/1569100286/" target="_blank">Poze
BB Stefan creste



scuze ca intru si eu ca "musca-n lapte". La voi in Bucuresti toti sunteti racordati la centrale din alea de cartier, sau cum s-or numi??? La noi la Baia Mare nu mai exista nicio centrala din aia, fiecare apartament are centrala proprie, deci incalzire si apa calda la discretie, voi cum de nu va puneti din asta??? Stiu ca e o investitie... dar merita.

Scuze ca am fost off topic.

Rodica Darius Filip
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.clau spune:

Buna,fetelor!

N-am mai intrat de mult ca nu mi-a mers netul.
Am o mare problema!De aseara nu prea mai am lapte si a trebuit sa-i dau asta-noapte supliment.Nu stiu ce s-a intamplat de mi-a scazut productia asa dintr-o data!Nu vreau sa pierd laptele.Numai daca ma gandesc la asta innebunesc!Stiti cumva ce sa fac ca sa nu se intample asta?Iau deja galactogil si beau 2 litri de ceai pe zi!Ajutati-ma va rog ca sunt disperata!

Stie cineva cum se prepar laptele bio-topfer?Eu am o cutie de la maternitate si scrie in germana.

Va pup!

alina+ANDRA MARIA
http://good-times.webshots.com/slideshow/560929740KFSaSJ;jsessionid=abc_USB9ICdcjduuI3Uvr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

neatza

ce ziceti 37,4 in poponet se considera a fi temperatura???




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G

quote:
Originally posted by carpatina

quote:
Originally posted by Roxana_G
Carpatino, uite asa e cu cele nascute de ziua mea, nu dau pe dinafara de noroc sa le pice miliardele in cap insa li se rezolva cam tot ce au nevoie atunci cand e nevoie.


Bey, io trag speranta ca lucrurile sa se mai schimbe in urmatorii ani!

de Ioana (27.09.2007)



Te asiguri pentr batranete?



Pai nu?

de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput