Mamici de septembrie-octombrie 2007 (99)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Marunzika
Yannisei ii fuge cate un ochisor din cand in cand. Am inteles ca e normal pana la 4 luni, iar daca nu dispare tre mers la 6 luni la oculist. Si ai vostri bb se mai uita asa, ori e numai mogaldeata mea asa?!


Si io am una crucisatoare mica acasa .. asa-mi zice si mie lumea pe aici, ca e normal.. asa am citit si in carti

de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Felicitari valentina_22! Bune venit pe lume Andrei Gabriel!

de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Maruntzika si eu am avut problema asta cu fetita mea. Inca la 6 luni se mai observa strabismul. Dar apoi treptat a disparut, n-ash putea spune cand. SUnt muschii ochisorilor mai slabuti.
Noapte buna fetele!
Bee 40+


si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Sim, am facut eu modificarile la rodica si mami25.. am adaugat-o pe crisjo si pe valentina... Oare mai era ceva?

de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Eu nu stiu cum aspirati voi mucozitatile cu pompita.. Deocamdata noi nu avem nevoie - sper sa ramana asa- insa am incercat si eu de curiozitate... dar nu m-am prins cum.. ori e nasul ei prea mic, ori e pompa prea mare (desi e pentru nou nascuti).. Maine vine asistenta sa ne vada.. o sa o rog pe ea sa-mi arate..


Noapte buna fetelor..

de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Maine ne face tata popa baie in cazan... Hihihihihi!!!! Abia asteptam sa ne petrecem. Yuhuuuuuuuu!!!!!!!


Bebe Yannis creste mare

Pozne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Maine ne face tata popa baie in cazan... Hihihihihi!!!! Abia asteptam sa ne petrecem. Yuhuuuuuuuu!!!!!!!


Bebe Yannis creste mare

Pozne


Petrecere frumoasa!
Deabia asteptam poze



japonia prin ochii unui amator
mogaldeata cu ochii migdalati



Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Aeperju eu am facut vaccinul antigripal - dar la noi se face de catre medicul de familie, in cabinet. Mi-a facut vaccinul numai dupa ce-a citit 'instructiunile de folosire' si a ajuns la concluzia ca e OK.
Stiu si eu ce sa zic ... totusi sunt mai multe companii farmaceutice care produc vaccinuri ...
Jojo_miha ti-am trimis un PM. Dupa ce-am ajuns la zi cu cititul, am realizat ca am raspuns total aiurea, ca am (sub)intelesgresit intrebarea. Iertare ;)

Eliza (06.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Roxana du-te mama si la un alt ortoped, macar dormi linistita. La Victor am avut o mica problema, dar tati ca un barbat hotarat ce este a pus mana si a facut super masaj (fara mila, ca la putza decalotata) si acum nu mai are absolut nimic.

Strabismul este normal pana pe la 8 -10 luni, nu va chinuiti decat daca pe la 1 an inca se uita crucis.

Cadou pentru nasi (exemple):
set pat matrimonial saten sau altceva de calitate (daca au asa pat);
set pahare cristal;
patura pat mai deosebita;
icoana (daca tin la asa ceva);
veioza/corp iluminat pentru sufragerie/living (depinde ce au in casa);
planta exotica (e mai riscant, merge daca au casa sau vila);
electrocasnice mici (cuptor microunde, cafetiera, etc);
set tacamuri (daca stiti ca le place sa puna mese);
set tort;

Ideea este sa fie un cadou pentru amandoi. Eu am primit o data doua halate de baie, unul mie, unul sotul. Merge daca sunt mai calitative (adica sa nu fie luate din piata )



Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna dimineata,

Roxana, bebitul meu are la ochisorul drept conjunctivita, mi-a dat picaturi tobrex.Ma plangeam in urma cu cateva sapt ca are ceva rosu pe pleape si mi-a zis sa dau cu canamicina, dar nu am dat decat cateva zile, am vazut ca a disparut si m-am orit, dar se pare ca a aparut iar la dreptul. Oricum se vede o imbunatatire. Daca ieri dimineata nu putea sa deschida ochisorul, era lipit, acum este deja curat, oricum o sa merg cu tratamentul pana sapt viitoare luni sau marti cand merg cu el la oftalmolog.

Annisia, petrecere frumoasa, un bebe cuminte.....sa nu-l traga pe popa de barba..... si sanatos.

Vad ca vremea este ok afara.Eu am ceva drumuri de facut, iar daca vremea este la fel ma gandesc sa profit si sa mai merg in parc.
Sim daca esti amatoare da un semn.



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
http://community.webshots.com/user/cecilialata

Mergi la inceput