Mamici de septembrie-octombrie 2007 (99)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Roxule, io te sustin in cercetarile tale legate de sanatate si diagnostice, mai ales ca si io sunt la fel. Si sa stii ca nici pe mine nu ma sustine barbatu'. Medicina e o stiinta foarte relativa sa te poti baza pe o singura parere. Io sunt patita ca m-am luat dupa gura lumii si nu dupa instinctele mele, asa ca pana in panzele albe, numai sa fii tu lamurita si impacata, zica cine ce-a zice.

Vmkriss super filmulet!

Prisi, sa stii ca Degetica scoate mucozitati pe gura dupa masa, cand io o tin pe burtica la mine pe piept sa scoata bine aerul. Cand o ridic da afara iaurt cu muci, vorba Sabinei. Cred ca instinctiv am facut ce trebuia, ca vad ca nu prea mai scoate mucozitati. Aspiratia e, de asemenea, ff buna. Sanatate Mirunicai!

Bernix si Degetica (Ana Elena)

Poze Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Buna seara si de la noi,

Tot 2 in 1 ,dureri ar fii cat incape dar nimik regulat deci deocamdata mai stam la caldurica.Azi am facut 40 de sapt, de unde mi-era teama ca nu ajung nici la 28 de sapt...iete ca acu nu vrea sa iasa,o fii mai bine la mama la caldurica stie printesa ce stie.Sper sa vrea sa faca cunostinta si cu tati , si s-o vada si pe mami si pe fratior.

Dantje 40+ & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Pentru cele interesate de o indemnizatie mai mare s-a mai deschis un subiect cu strangere de semnaturi aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=108852&whichpage=1

isabeluta de Vlad Matei (22 septembrie 2007)
feciorasu`mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

quote:
Originally posted by aeperju

spuneti-mi va rog se poate face vaccinul antigripal daca alaptez?

emma



azi am intrebat dr. si nu avem voie, a zis sa-si faca doar tati

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

Salutare... eu sunt o viitoare mamica (ianuarie 2008).
Voi fetelor ati scris cum a fost la nastere? Eram si eu curioasa cat doare.. cum ... cume cu epidurala... cum il scoate pe bebe... complicatii sau nu.

Aveti idee unde poti citi asa ceva? Ca no... ne uitam si noi la cele cu experienta.

Multumesc mult.

Monica-Matz 25+ cu Andreea Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Bernix multumim

eu ma duc la somn ca sunt cam obosita si racita varza si mi-a scazut productia, trebuie sa ma odihnesc
va doresc o noapte linistita


poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Sanatate micutilor bolnaviori! Sa se faca bine repede, repede si sa le scape pe mamici de griji!
Dantje, inca e bine ca nu-s singura "in depasire" de termen. . Nu mai nasc si gestez ca elefantii! Sa vedem maine ce mai spune doctorul. Dar stiu eu ce-o sa spuna: ca asta mic n-are nici un gand. O fi de la faptul ca vreau sa-i zic si Dimitrie si asteapta Sf Dumitru?
Roxana, eu zic ca nu esti nebuna deloc! Chestia cu ghipsul mie una (si e parerea mea) mi se pare extrema si din ce-am citit eu, nu intotdeauna eficienta (am asociat-o cu lipirea buricului cu leucoplast la hernia ombilicala a nou nascutilor, care e o procedura discutabila ca eficienta). Am vazut ce spuneai tu, dar tot nu-mi imaginez cum arata defectul de la piciorusele lui Andrei. LA fetita mea defectul a aparut mai evident, dupa ce a inceput sa mearga, desi am facut kinetoterapie cu ea de la 3 luni jumate. Si noua ni s-a tot spus ca se va corecta in timp, cu munca sau de la sine. Cum n-am inima s-o las sa mearga prost in speranta ca va trece, prefer sa o duc la kineto pana o sa imbatranesc si ma voi ofili. Asta este.
In rest, nu mai stiu cine zicea de iesit afara cu copilul. EU am nascut-o pe cea mica(care in curand va fi cea mare) pe 22 decembrie, pe viscol si ninsoare, iar afara am scos-o la o saptamana. LA 3 saptamani, desi era foarte frig stateam cu ea afar si mai mult de o ora. Odata m-am si speriat, ca am venit acasa eu inghetata bocna si am realizat ca erau cateva grade bune sub 0 si eu plimbam un nou nascut. . De racit, mi-a racit numai in primavara si atunci de la contactul cu alti oameni "virusati". Asa ca dupa mine, singurul mod de a evita imbolnavirea copilului e sa nu-l duci "in lume". In parc si atat, asta pana pe la 3-4 luni. Ce bine ar fi sa si poti si eventual sa-i izolezi si pe ceilalti ai casei de virusii care bantuie.
Bee 40+


si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

ve zic si eu somn usor.

sa vedem ce va fi la noi la noapte.



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Myral ce sa fac de cand l-am adus de la maternitate fornaia.
sa vad ce face noaptea asta.

hai somn usor tuturor.

AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G
Carpatino, uite asa e cu cele nascute de ziua mea, nu dau pe dinafara de noroc sa le pice miliardele in cap insa li se rezolva cam tot ce au nevoie atunci cand e nevoie.


Bey, io trag speranta ca lucrurile sa se mai schimbe in urmatorii ani!

de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput