Mamici de septembrie-octombrie 2007 (98)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

TEO NASTERE USOARA SI BEBE SANATOS SI VOINIC!!
BETTY multa sanatate lui Mario !!! ..poate acasa o sa-i fie mai bine...nici nu vreau sa ma gandesc ce a fost si ce este in sufletul tau
...eu m-am obisnuit cu branula si cu antibioticul..cu durerea e mai nasol..dar asta e bebe sa fie sanatos...in schimb m-a apucat frica cu nascarea ..eu care toata sarcina de abia asteptam sa nasc...natural..acum ma gandesc la cezariana...nu imi pot controla frica deloc..nu stiu ce m-a apucat..mi-as dori sa raman insarcinata mereu...

ROXANA cu "ursuletz" GEORGE IONUTZ IN SAPTAMANA 39!!
4 ZILE pana mami si tati fac un an de casnicie!! BEBE TE ASTEPTAM CU DRAG!!!


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada28 spune:

fetelor voi il scoateti pe bebe afara daca ii curge nasul?Luca are ceva mucisori dar as vrea sa-l scot afara pentru ca zilele astea se anunta vreme frumoasa.
Azi facem 3 saptamani.
pupici

mada si bebe Luca (26.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Buna, fetelor!
Spor la nascut fetelor care sunt in asteptare, nastere usoara si refacere rapida.
Bebicilor cu probleme le urez multa sanatate, sa se refaca repede, mititeii de ei! Pupici multi!

La noi a fost ieri asistenta la control, totul e ok. Am primit si hartiuta originala cu datele nasterii, asa incat rog pe cineva care poate sa modifice si la noi:
- ora nasterii 3:59
- greutate la nastere 3,615 kg

Multumim.

Irina, mami de Tudor Cristian (8.10.2007)

Irina, mami de Tudor Cristian (8.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Neatza!
Teo nu a nascut asta-noapte, mi-a dat mesaj dimineata ca ii face cezariana pt ca nu se dilata si are membranele rupte. Stiu ca isi dorea sa nasca natural, imi pare rau, dar e mai bine pentru bebe avand in vedere situatia.

Sim si Stefan (25.08.2007)
www.flickr.com/photos/15009148@N07/with/1569100286/" target="_blank">Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Multa bafta, Teo! Iti tin pumnii.



Irina, mami de Tudor Cristian (8.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by Mada28

fetelor voi il scoateti pe bebe afara daca ii curge nasul?Luca are ceva mucisori dar as vrea sa-l scot afara pentru ca zilele astea se anunta vreme frumoasa.
Azi facem 3 saptamani.
pupici

mada si bebe Luca (26.09.2007)



noi l-am scos si mucisorii i-am scos cu ser + pompitza.

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Saraca teo, unde dai si unde crapa, ea care isi dorea natural o sa faca ceza, eu care-mi doresc cezariana parca ma vad ca ajung iar la spital cu dilatatie 5 de ma suie aia direct pe masa, bleahhhh.



Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

SMS de la KRISS:
" E frumoasa, sanatoasa, s-a nascut la 8.35, pe 16.10, 2.950, apg 9!"

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miaunici spune:

Mult curaj mamicilor greu incercate, imi pare tare rau ca trebuie sa treceti prin asa ceva.
Roxana multumesc frumos de incurajari, sper din tot sufletul sa ajungem si noi la un program de somn noaptea, momentan am parcurs o alta noapte alba in ciuda tuturor eforturilor. Imi pare tare rau pentru treaba cu ghipsul la voi. Sper sa scapati de el cat mai repede.

Georgiana o sa mai incerc si azi sa tin bebeul treaz ziua, lucru teribil de greu (poti sa-i faci orice cand nu vrea nu deschide ochii desi simte ca suntem pe capul lui), sa vedem poate poate reusim sa facem ceva.

Tomasa, crema de care ziceai tu (Contractubex) ajuta si la dureri ?(eu cand fac efort imi simt foarte bine operatia)

O intrebare: Voi cat de des mergeti sau solicitati pediatrul sa vina sa va vada copilul? La noi a venit acasa in prima saptamana si de atunci pauza.

Pupici, nastere usoara celor care-si asteapta randul, mult curaj, o sa vedeti ca nu e chiar atat de greu totul (mai greu ar fi dupa, zic eu, dar nu este nici aici vreo regula) si

multa sanatate puilor care au nevoie de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Ne gandim la Teo, sa se refaca repede iar Mihnutzu sa fie sanatos, papacios si sa-i umple sufletul de fericire.
Teo

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )
www.flickr.com/photos/11799927@N07/" target="_blank">poze

Mergi la inceput