Mamici de septembrie-octombrie 2007 (98)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Neata si de la noi

Moaaama ce ati mai scris! N-am reusit sa citesc decat in diagonala.
Rox, of ce rau imi pare de piciorusele lui Andrei! Cred ca e teribil sa il vezi in ghips. Cu Miruna aproape am ajuns la ghips, si aveam cosmaruri noaptea in saptamana dinainte de a se decide daca va avea sau nu ghips. Cred ca iti e cumplit de greu. Sper sa se rezolve problema rapid!

Gabriela, vazut bebe Sara si mamica de bebe Sara la botez. Sunteti niste dulci! Iti sta bine tunsa.

Teo, of ce te mai chinui si tu! Nastere usoara, atat de usoara cat de poate, date fiind conditiile.

Tomasa, mi-am luat pantalonii cu 145 ron, daca nu ma insel. Ca erau mai multe pe bon si nu mai tin minte exact.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Miruna
Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

Felicitari proaspetelor mamici si multa sanatate bebelusilor.
Am intrat sa va spun ca bb Ana Iasmine s-a nascut pe 6.10.2007 la 17.50 si a avut 3,850 gr si 53cm.Nasterea a fost rapida,naturala si fara epidurala.

Pupici la bbei

Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005)si Ana Iasmine(06.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

salutare si de la noi!

Imi pare rau de mamicile care sufera cu puiutii lor Multa sanatate tuturor!

Noi avem vesti bune. Am fost la pediatru si in 5 sapt am crescut 6 cm si 1800gr, deci acum avem 57 cm si 5200gr. Sunt tare fericita ca numai alaptat la san a crescut atat de bine. Avem si o pozica de cand am implinit o luna...i'a cam cazut parul in fatza da se reface el Pupici.


www.atio.info/Robert/toamna

Crishtina & Robert
09.09.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Felicitari Pico! Bun venit pe lume Ana Iasmine!

de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Betty, Doamne ajuta ca Mario sa se faca bine! si pentru tine, curaj si speranta!

Nana, voi cum mai sunteti? si pentru voi.

de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna,

Roxana imi pare rau ca trebuie sa treceti prin chinul asta, ce pot sa spun, sanatate multa bebe si tie multa rabdare, sunt sigura ca Andreiutzu o sa fie bine, iar la botez o sa fie cel mai sanatos, frumos si cuminte baiat.

Teodora cred ca a nascut pana la ora asta, imi inchipui prin ce a trecut ieri, cam aceeasi situatie a fost si la mine, doar ca pana la urma dr a reusit sa-mi creeze contractii si automat si dilatarea, dr a fost groaznic pana mi-a pus epidurala.Nastere usoara si un bebe sanatos.

Betty, sper si ma rog sa fie bine bebe Mario cat mai curand, curaj.

Felicitari Pico, bun venit Ana Iasmine, sa fi sanatoasa papacioasa si norocoasa.

Noi suntem bine, acum dormim,bebe Cris este tot mai cuminte, doarme bine noapte si nu o trezeste pe mami decat o data, uneor de 2 ori depinde de ora la care adoarme, ziua povestim, radem ascultam muzica, mai si dormim, scandal facem de regula numai de foame sau atunci cand nu reusim sa facem kaki.Sunt tare mandra de baiatul meu.
Maine mergem la pediatra, sunt curioasa cat a mai luat in greutate, dupa cantarul meu a lut 500g in 2 sapt, dar ma raportez la greutatea pe care ne-a zis-o dr pediatra acu 2 sapt(atunci nu aveam cantar).

Sim, am inteles ca azi mergi cu bebe in Tineretului, maine unde mergi????????? Poate ne vedem in IOR???????

Merg sa fac putina ordine, profit cat doarme bebe.



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
http://community.webshots.com/user/cecilialata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Felicitari Pico!! La a treia nastere cred ca ti-a fost usor...te invidiez.

Betty iti urez sa se fi terminat cu problemele!!

Roxana cum s-a trezit bb andrei? Mai ciocane la gipsurile lui? Ieri noapte citeam pe net despre malformatii ale picioruselor...m-am ingrozit, abia astept sa-l vad afara pe-al meu sa vad eu ca e sanatos...la Victor aveam o alta obsesie si anume ca ar putea sa iasa cu funuletul neperforat...am uitat cum se numeste malformatia aia, prima mea intrebare a fost daca poate sa faca kk pe fund ... mama nebuna...

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Multe felicitari mamicilor, bun venit bebeilor si nastere usoara celor care urmeaza! Si mai ales multi pupici bebeilor bolnaviori sa se refaca repede.Mi-am facut si eu curaj sa va scriu ca ma preseaza si streseaza sotul mai ales cand a auzit ca unele ati trecut deja la fapte. Acum sa-mi gasesc cuvintele, deci cele care ati avut cusatura cum arata la voi? Ca mie mi se pare ca a mea tare urat desi pare in regula, adica e vinetie, stramba, adancita si parca neterminata de cusut spre interior.Mi-a fost frica sa ma duc la control si am zis sa astept pana la 8 sapt. dar pe sot nu stiu cat mai pot sa-l aman ca saracu si in timpul sarcinii a avut interdictie. La prima sarcina am avut curaj dupa cateva luni, dar cusatura arata f bine atunci, de fapt totul arata ca inainte de nastere doar o dungulita in plus.Despre bebelusa mea e bine, problemute minore zic eu, mancam putin si des doar san, crestem asa cate putin la 6 sapt aveam 3800g, dr. a zis ca asta e ritmul ei, colici din plin si nu vor sa se reduca, dormim mai mult in brate pe burtica la mami sau tati. Si noi avem piciorusele putin aduse si dr. a zis sa-i facem masaj f usor dar nu prea are efect si a mai zis si ca ar simti ceva la un sold ca atare sa purtam 2 pampers. Noi ne speriasem am insistat sa mergem la ortoped, stiam si de niste chilotei dar doctora nu ca nu e nevoie deocamdata, cred ca mai mergem si la alt dr. ca prefer sa o chinuim acum cat e mica daca e ceva.Eu ma descurc f greu cu treburile casei, cand ma gandesc ca pleaca si sotul ma apuca disperarea. Cei din jur cica o am pe cea mare sa ma ajute, dar ea are f multe teme, trebuie sa o ajut eu pe ea, mai ales ca asa e invatata (adica rasfatata, nu radeti chiar si la varsta asta are nevoie in afara de f multa atentie si de alintari).Of, am scris mesajul asta cu pauze acum iar plange.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Of eu nu pot scrie cu ea in brate, doar citesc de obicei, se agita da din manute si picioruse chiar si cand suge. Am luat si noi carusel dar vorbim cu el si zambim numai daca e si mami pe acolo.Mada noi o scoatem afara mai ales ca e vreme frumoasa desi si ea fornaie pe nas, ba e infundata dar rezolvam cu ser. Am scos-o si cand a fost frig, si pe ploaie, vant mai ales ca la noi bate vantul f des.Parca tu scriai ca i-ati pus chilotei speciali, de unde i-ati cumparat?Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Si acum repede pana se intoarce sotul va rog sa imi completati si mie daca se poate datele ca nu imi plac x-uri aia. Deci 30 aug ora 11.20 ,2700g, 48cm, apgar8, naturala, 38s6z. Multumesc mult!Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput