Mamici de septembrie-octombrie 2007 (98)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elen spune:

bernix, am o intrebare off-topic

degeticai i-au facut vaccinul BCG in maternitate sau ati asteptat greutatea de 2,5kg?

intreb pt ca la una dintre fetele mele i l-au facut si am inteles ca e contraindicat sub 2,5 kg

am nascut tot in municipal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

"Sunt Mihnea Andrei si am venit pe lume azi la 10. N-am ascultat-o pe mami sa ma nasc natural si am ales cezariana, dar si asa am luat un 10! Sunt un grasan de 3.9 kg si 52 cm. Va pupam, Teo mamica fericita si puiutul ei."

Uraaa! Felicitari Teo si refacere rapida! Bine ai venit mult asteptat Mihnutzu, sa fii sanatos si norocs!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi_ana25 spune:

Felicitari Teo refacere rapida! Ai un adevarat grasunel voinicel...inca o data felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi_ana25 spune:

Fetelor completati-mi si ie datele fetitzei, acum am observat si eu x-urile...2,400kg, 47 cm, 36s3z, naturala, ora 10 fix. Multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Haideti ca acum l-am pus pe Andrei in pat. Cred ca el e fericit de cand cu gipsul ca la cel mai mic scartait l-am luat sa il dragalesc. Aseara l-am plimbat in brate o ora fara sa planga sau sa solicite el ceva, dar imi era asa mila si drag de el. Il iubesc atat de mult, simt cum imi explodeaza inima. Acum un sfert de ora statea langa mine si gangurea. Daca ma apropiam si il imitam imi zambea larg cu gropita lui. Cum sa nu ma topesc? Sunt indragostita iremediabil.

Bee, ramasesem datoare cu un raspuns. Se vedea talpita curbata, insa eu nu mi-as fi dat seama singura. Nici in maternitate nu au zis nimic si nici pediatrii. Abia acum la ultimul control a intrebat dr Oros dc ortopedul a vazut si labuta. Poate au vazut si au crezut ca se corecteaza. Ortopedul insa a vazut imediat cand am fost prima data la el. Dupa ce mi-a aratat am realizat ca vazusem si eu. Chiar la unul din picioruse i-am zis mamei ca isi contracta si tragea degetul mare spre interior.

Miaunici, teoretic ar trebui sa mergi la control la o luna, dar poate e bine sa mai dai o raita si la 2 saptamani. La noi a fost utila!

Ana, eu nu am avut timp de cosmaruri ca nu stiam ce va fi. Probabil ca as fi avut si eu. Desi sincer mi-am dat seama ca nu era o imbunatatire.

Felicitari Pico, sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii! De fapt sa fie sanatoasa toate 3 puiutele tale. Ce dragut...diferenta de 2 ani intre ele.

Andries, bebeloiul a dormit tun si s-a trezit cumintel. Saracul e asa adaptabil. Dar de ciocanit ciocana, e caraghios. Apropos de malformatii osoase, am o carte scrisa de Jianu, profesorul ortopd pediatric. Sa vezi ce poze sunt in ea...brrr. Nu as fi luat-o, dar mi-a bagat-o pe gat nevasta-sa care era pediatra Alexandrei. Am deschis atunci la intamplare si cand am vazut am inchis-o repede in biblioteca. Hai ca esti tare cu fundul neperforat...de unde ti-a venit? Nici nu stiam ca se poate asa ceva.

Myral, pentru toate fetele. O sa fie mai bine, va reveniti voi. Si o sa te descurci si fara sot, stiu ca e mai greu, dar pana la urma ce nu faci pentru pui. Nu de alta, dar stiu si eu cum e.






Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Felicitari duamna Teo! Bun venit pe lume Mihnea Andrei!

de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Felicitari Teo, refacere rapida, Bine ai venit Mihnea Andrei, sa fi sanatos, papacios si norocos.

baiatul meu s-a trezit pe la 12 si a cerut putina alintare, dupa care a adormit cu capul pe tatzi, nu s-a trezzit desi la ora 13 trebuia sa pape, dupa ce se trezeste mergem afara.

Voiam sa va intreb, bebicii vostri tresara in somn, al meu tresara de parca l-ar intepa ceva, dar nu se trezeste, aaaaa si mai scoate niste sunete uneori de parca ar plange, e normal?????????///

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
http://community.webshots.com/user/cecilialata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Felicitari Teo!

Betty ma bucur ca s-a terminat cu bine.

Cristina e o grasunica.

Rox imi pare nespus de rau ca trebue sa patimeasca baietoiul.

Nana dai un sms ca poate nu are net.


Ali38si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Felicitari Teo! Sa traiesti bebe Mihnea!

Myral, ce bine ca ai mai dat un semn de viata!Las' ca creste ea, printesa! La taietura eu nu m-am uitat, dar o simt ok. Nu ma mai doare.

Rox, Mirunei i-a facut masaj la picioare asistenta, care venea la noi aproape in fiecare zi. Statea peste drum de noi si ii era la indemana. Si in zilele in care nu venea, ii faceam eu. Am scapat la mustatza de ghips. In paranoia mea, si acum ma uit la picioarele ei si mi se pare ca are laba piciorului drept putin adusa spre interior, desi toti medicii imi spun ca e ok. Cand am discutat prima data cu neonatoloaga in spital de Vlad, primul lucru am intrebat daca are ceva la picioare.

Pico, felicitari si bun venit printesei tale!

Cecilia, toti bebeii "vorbesc" in somn, mai ales ziua. Au somnul superficial, viseaza, se agita, plang sau rad, isi misca ochishorii sub pleoape. Somnul asta superficial e parte din dezvoltarea sistemului lor nervos.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Miruna
Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

FELICITARI Teodora! Sa va traisca si sa fie sanatos si norocos! Ai facut un urias, bravo tie!


Sim, eu imi pun direct sterilet, mi-a spus sa merg la el cand face Maria 5 luni, indiferent ca alaptez sau nu, fiindca imi voi pune unul fara hormoni, un Cooper T, (pe asta il recomanda ginecologul meu). Iar pana atunci nu ma incurc cu anticonceptionale, voi folosi preze. Abia astept si eu controlul, sper sa fiu la fel de bine ca tine.
Slippers, multzumesc frumos pt. info. Cred ca azi dau si eu o fuga sa-mi cumpar.
Betty, bine ati revenit acasa! Insanatosire grabnica si Doamne ajuta sa nu mai treceti prin asa ceva! Si eu as vrea sa stiu numele dr. atat de implicate, daca se poate. Sper sa nu avem nevoie, dar e bine de stiut.

mama lui Tudor (9 ian. 2005) si a Mariei (25 sept. 2007)

Mergi la inceput