Mamici de septembrie-octombrie 2007 (98)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Buna seara de la noi
Teo uf dilatatie rapida ca sa zic asa si nastere usoara
.
Felicitari noilor mamicute , va doresc bebei sanatosi.
Nana, uf prin ce treceti voi, putere multa, suntem alaturi de voi.
Rox , si tie putere cu Andreiutul, sa scape cat mai repede de cizmulite.
Andruzza felicitari , refacere grabnica , bun venit pe lume Stefaniei.
Noi tot 2 in 1 , azi am fost la moasa, si sunt cam necajita ca daca nu nasc saptamana asta , sapt viitoare pleaca moasa in vacanta o saptamana.
Am dureri de spate mari si contractii dar nu e nimik regulat , destul cat sa ma tina treaza.
Deci please puneti si pt mine fetele la treaba sa fie intalnirea sapt asta.

Dantje 39++++++ & Martijn (19-04-2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Gata!!! Am revenit si noi acasa....nu suntem inca vindecati si mai exista riscuri, dar medicul a decis ca avem nevoie de izolare, datorita virusilor agresivi care exista, asa ca ne-a trimis acasa. O sa mergem la spital zilnic sa ne aspire...si cam asta ar fi.
O sa revin cu detalii in momentul in care o sa am putearea sa povestesc despre asta, am trecut prin momente extraordinar de grele; ieri doctoritza intr-o discutie cu mine a spus ca a fost f f f grav si ca bebe nu avea aproape deloc sperante. Multumesc lui Dumnezeu, pana acum e bine, cu toate ca mai exista riscuri. Ce am uitat sa spun este ca am avut o doctoritza nemaipomenita, o persoana deosebita care isi face meseria din pasiune si care se implica fantastic de mult.
Va pup pe toate si va multumesc frumos pentru sustinere. Mamicilor care aveti bebei bolnaviori va doresc multa, multa sanatate si insanatosire grabnica.

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
toate pozele
poze noi cu bebe Mario-Alexandru
bulinutza noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Betty, multa sanatate pentru micutul Mario, sa se refaca in cel mai scurt timp posibil.
Dantje, uite iti trimit un grup de majorete, poate reusesc sa urneasca ceva la tine :
Dantje

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )
www.flickr.com/photos/11799927@N07/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Multumim ptr gandurile bune.

Sabina, ti-am dat PM. Poate ai timp si imi scrii cateva randuri. E imp ptr mine sa stiu cum sunt spasmele lui Gheo.

Rox, fii tare, imi pare rau de piciorusele lui Andrei. O sa isi revina repede, o sa vezi. Pupici.

Nana, Andrei Stefan - 26 septembrie 2007
Ingerasul care ne-a schimbat viata!

Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Luy sar'na mult , sper ca ma cam strange corsetul pe toate partile.Aseara aveam nevoie de troliu sa m intorc de pe o parte pe alta, si nu crez sa fi dormit mai mult de o ora....deci poate poate.
Betty offfff....pupam bebe Mario cel luptator si-i dorim sanatate sa se refaca rapid.

Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Kriss79 felicitari pentru printesa!
Teo, uite niste fete saltareste, poate Mihena o fi sensibil la farmecele astora
Betty, sanatate lui Mario si refacere muuult mai rapida acasa, la adapost de virusii pacatosii.
Roxana, sper sa scape Andrei rapid de ghips si sa scapati de probleme. Intrebarea mea ar fi daca tie ti se parea vizibila problema la piciorush. Pentru ca si Ana mea are un tal valg nerezolvat nici acum, dupa un an jumate de kineto. Dar la a mea, problema nu cred ca a fost numai de pozitie defectuoasa in burtica.
In rest, noi am implinit cu drag si spor 40 de saptamani.. Control la eco, fluxuri ok, control pe masa, col beton, bebe suuuus, nici un gand de nimic! EU ce ma mai fac? A tras doctorul de col (dupa cum zicea), m-a durut, ma doare si acum, dar nu cum ar trebui sa doara daca ma apuca nascutul. Radea doctorul de mine ca gestez ca elefantii 2 ani, daca e dupa fii-miu. Mi-a sugerat sa trec la "fapte", eu i-am spus ca deja am prestat fara succes. De stat locului nu stau deloc, imi fac nervi la volan in traficul din Bucuresti, o ridic pe asta mica a mea in brate si ma plimb cu ea, fac bai luuungi, doar doar, plimbari, scari. Numai sa sar nu pot, ca in rest nici n-ash zice ca-s gravida. NU mai spun cu fiecare zi de asteptare cum se inmultesc vergeturile de pe burta! Macar sa fie cu folos si sa creasca bebe cum tb, ca nu am nici cea mai vaga idee cat de mare mai e (eu sunt insa din ce in ce mai maaare , fiindca tot zicand ca nasc si nu mai apuc sa gust toate bunatatile, zilnic bag in mine porcarii, de vreo 3 saptamani de cand tot astept). Deci, cred ca bebele meu asteapta sa fie scorpion.
Noapte Buna si sanatate la toata lumea!
Bee 40+


si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

neata,
eu va invit la o cana de lapte, in loc de cafea , eu sunt cam varza sunt cu nasul infundat si ma doare gatul, sper sa nu ii mai dau si la mititica raceala

Betty multa sanatate micutului Mario

Teo o fi mamica la ora asta !!!! si recuperare rapida

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Bee vrei sa nasti normal? nu ziceai ca faci tot cezariana? oricum daca ai 40 de sapt nu mai ai mult si vineee bebe , nastere usoara si multi pupici scumpetei tale , tare dulce e

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Neata'

O fi nascut Teo?


Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neata. NU cred ca a nascut Teo ca dadea ea mesaj. O sa o sms-uiesc acum. Va pup repejor ca Andrei inca doarme de la 12 si ma duc sa ii incalzesc biberonul. Numai sa iasa pitica mai repede pe usa catre gradi.

Betty, multa sanatate lui Mario, ma rog sa fie bine de acum. Imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva. Poate ar fi bine sa spui si numele doctoritei, nu e rau de stiut.

Bee, si la Andrei era de la pozitia din burtica. Mie mi-a zis pediatra ca de regula se corecteaza pana la 2 luni jumate, dupa aceea nu prea. Asa ca de aceea au decis sa ii puna gipsul. Probabil voi mai mace gimnastica si dupa, insa greul acum este.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput