Mamici de septembrie-octombrie 2007 (98)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgi_ana25 spune:

Kriss refacere rapida iti doresc...toata durerea dispare cand iti pui bebelashul la san!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

buna si de la noi

of,of ce de probleme cu bebeii, Rita, Nana, Roxana,Betty multa sanatate bebelusilor si putere mamicilor sa va aiba Dumnezeu in paza

am cam tras chiulul, am mai apucat sa citesc cate ceva da nu sa si scriu, bebelusha mea a luat o viroza de la tati si m-am cam speriat , dar ea e ok, noi am fost varza, dar acum a trecut, acum am luat eu , ei au scapat

poze
Marta si Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

bun venit noilor bebelushi si felicitari mamicilor

Teodoracuraj, mai ai un pic si il ai pe bebe Mihnea in brate

poze
Marta si Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

quote:
Originally posted by isa13belle

Felicitari noilor mamici !!!! Bebei sanatosi si cuminti !!!!
Roxana, si bebelusa mea are probleme la picioruse(talval), mai ales la unul, da' i le-a pus pe amndoua in gips. Noi suntem la al doile gips; primul l-am tinut patru zile, iar asta 8 zile.La ce doctor mergeti voi la Grigore Alexandrescu? Noi meergem la Patrancus. Offf....si mie mi se rupe sufletu cand o vad cu "ghetutele" astea; speram sa treaca repede.Andrei cum le suporta?

Pupici

isa13belle mama de Sofia Diana 30sept



Noi mergem la Dr Fodor, ca e si la Medicover. Cred ca acelasi lucru a scris si la Andrei la diagnostic. Sper sa nu fie nevoie sa ii tin asa mult ghetutele de gips ca vine botezul. Cum a suportat fetita gipsul? Mai multa agitatie? Vreo imbunatatire?

La noi nu ma pot pronunta cum suporta, e prima zi. Parea mai agitat si se tot trezeste. O sa vad. Sper sa nu se umfle picioarele, mi-au zis sa ii urmaresc mereu degetelele si sa ma duc sa ii scoata ghetutele daca se umfla.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

si multumiri ca sunteti alaturi de noi si ca ma sustineti. Cred ca eu am fost mai socata decat Andrei care nu pricepe ce e cu caramizile alea. Se chinuie si ridica picioarele si asa, dar nu poate pedala cu ele. Mai devreme l-am schimbat si am dat drumul la piciorus direct pe degetele mele. Sa vedeti cum si le ciocneste unul de altul. Mititelul.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Kriss felicitari pentru minunea ta!!! Sa va bucurati de toate clipele petrecute impreuna, sunt nepretuite!
Rox tare mila mi-e de mandrul tau zambaret. Da poate tot raul spre bine si poate se va rezolva mai repede decat s-a preconizat. Oricum tu esti un exmplu de curaj si rabdare ai sa razbesti si peste asta. Suntem alaturi de voi.
Teodora tot asa e? Ce mai stiti? Nu pot sa faca nimic dr sa-i scurteze perioada de dureri?

isabeluta de Vlad Matei (22 septembrie 2007)
feciorasu`mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Rox e mai bine acum decat mai tarziu, eu am o vecina la care i-au zis din maternitate sa mearga la ortoped si ea a neglijat, acum are fetita 1 an si a mers in sfarsit la dr si asa se chinuie mititica ,ea ar vrea sa mearga si se enerveaza ca nu poate sa se ridice
o sa fie bine si sanatate multa la bebe pt mami

cat despre Dr Fodor nu cred ca am vazut vreun barbat care sa fie asa bland cu un bebe, noi tot la el am fost si a chinuit0o un pic, dar a tot vb cu ea si incepuse Miru sa gangureasca si sa ii zambeasca

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Luy, ne vedem maine pe la 12-1? Te sun eu inainte ca sa ai timp sa te pregatesti. Ce zici?



Daaaaaaaaaaaa ! Sper sa nu uite sotul sa scoata caruciorul din portbagaj si sa mi-l lase in garaj, ca altfel o sa ies la plimbare cu scoica !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )
www.flickr.com/photos/11799927@N07/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Da, Tomasa, mi-a facut ecografie. Nu m-a poftit la control 'manual' avand ceza. S-a uitat bine cu ecograful, a masurat uterul, s-a uitat sa vada unde e pozitionat, cum arata cicatricea (mi-a aratat-o si mie si intr-adevar abia se vedea). Cicatricea de pe burta e rozalie, a zis ca arata f bine, asa ca e OK. Mi-a zis ce anticonceptionale pot lua in perioada in care alaptez si a ramas ca ne vedem dupa ce termin cu alaptatul daca ma hotarasc la un sterilet pana la bb2 pentru ca nu recomanda AC pe o perioada mare de timp.
Gata, bebe culcat, ma retrag la somnic. Sau poate il atac pe tati hihihihihi!

Sim si Stefan (25.08.2007)
www.flickr.com/photos/15009148@N07/with/1569100286/" target="_blank">Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

quote:
Originally posted by luy

Daaaaaaaaaaaa ! Sper sa nu uite sotul sa scoata caruciorul din portbagaj si sa mi-l lase in garaj, ca altfel o sa ies la plimbare cu scoica !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )
www.flickr.com/photos/11799927@N07/" target="_blank">poze



Hihihi, as primi-o in carut la Stefan, dar abia incape lunganul meu singurel. Ne vedem maine.

Sim si Stefan (25.08.2007)
www.flickr.com/photos/15009148@N07/with/1569100286/" target="_blank">Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput